Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop na srpen: Raci si budou užívat, Váhy hledat správnou míru

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Občas můžeme mít pocit, že svůj život nemáme zcela pod kontrolou. Jako bychom stáli na pobřeží a sledovali, jak nám odplouvá loď… Otázkou zůstává, zda je to dobře, nebo bychom měli udělat vše pro to, abychom ji dohonili v dalším přístavu. Kdykoli sice máme možnost volby, někdy jsme však právě tím nejvíc paralyzováni. Na místě je v každém případě prozíravost, které je momentálně třeba dát co nejvíc prostoru, stejně jako klidná mysl a rozvaha. Nenechte se znervóznit momentální situací a nepropadejte panice ve chvíli, kdy vůbec nevíte, co dělat. Budiž vám útěchou skutečnost, že právě nyní je žádoucí nedělat vůbec nic. Vyčkejte, situace se brzy vyjasní. A ačkoli to může být frustrující, nic jiného vám stejně nezbývá.

Rada:

Ponechte věcem volný průběh a netlačte příliš na pilu. Zachovejte klid, cesta se brzy sama ukáže.

Srpnová afirmace pro Berany:

Svému životu plně důvěřuji. Vše se děje přesně tak, jak má.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Život bývá proměnlivý, náročné dny střídají veselejší a naopak. Jde o skutečnost, na kterou se můžeme spolehnout. Srpen ve vašem případě patří ke šťastnějším obdobím; vaše mysl bude jasná a kreativita mimořádná. Vše vám půjde skvěle od ruky a dosavadní snaha se bohatě zúročí. Naskočte na tvořivou vlnu a využijte svůj potenciál. Buďte aktivní, ale nepřežeňte to. Ke slovu se dostanou i vaše smysly; poznávejte a respektujte své touhy a snažte se zdržet zdravý poměr mezi prací a potěšením. Stejně jako zahrada potřebuje promyšlenou a láskyplnou kultivaci, aby ze sebe vydala to nejlepší, také vy buďte v péči o sebe pozorná a důkladná. Příliš mnoho i příliš málo narušuje potřebnou rovnováhu.

Rada:

Nedovolte, aby došlo k chaotickému bujení tím, že se budete příliš snažit. Zvolte pozvolnost.

Srpnová afirmace pro Býky:

S vděčností sklízím sladké plody svého života.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Vzpomínky hrají v našich životech jednu z nejdůležitějších rolí. Do určité míry ovlivňují naši přítomnost, osobní nastavení i rozhodnutí, která činíme. Jejich úskalím je však skutečnost, že se mění s časem a vzdáleností, a dokonce také podle momentálních přání. Mívají příchuť nostalgie a často je nedokážeme objektivně vyhodnotit. Vzpomínky vás v srpnu zasáhnou citelněji než jindy. Snažte se k nim stavět bez zjitřených emocí, berte je jako prožitek a informaci, ať jste v tu chvíli cítila cokoli. Poučte se, analyzujte, ale nenechte je příliš zasahovat do svého života. Časy se mění, okolnosti proměňují a vaše současné nastavení je jiné než dřív.

Rada:

Nechte minulost za sebou. Neobracejte se k ní zády, ale nedovolte, aby se stala vaší koulí u nohy.

Srpnová afirmace pro Blížence:

Činím vědomá a minulostí nezatížená rozhodnutí.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Atmosféra probíhajícího léta bývá návyková. Prosluněné dny a vlahé noci pulsují delikátní energií, vše se zdá být krásnější, jemnější… Také vás osloví volání romantiky a touha po něčem mimořádném. Zatoužíte po smyslových prožitcích, budete si chtít užívat příjemné chvíle s partnerem, večeře při svíčkách a vzletná vyznání lásky. Oslavování života prostřednictvím smyslů je stejně důležité jako jiné prožitky, proto se nebraňte a podlehněte svému něžnějšímu já. Jediné, nač je v současném rozpoložení třeba dávat pozor, je správná míra. Nedovolte, aby vás přílišné fantazírování svedlo z cesty. Nestavte vzdušné zámky a nezaměřujte se na cíle, které nelze uskutečnit.

Rada:

Užívejte si nadcházející dny všemi smysly, ale neztraťte hlavu.

Srpnová afirmace pro Raky:

Nacházím potěšení v každém dni.

Prastarý perský horoskop: Co napoví o vašich vlastnostech a osudu?

elle.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Jednat spontánně může být za určitých okolností přínosné i přitažlivé pro okolí, neplatí to ale vždy. Existuje řada životních situací, kdy se naopak vyplatí mít promyšlený plán. Záleží na závažnosti situace, stejně jako případném dopadu na okolí. Srpen vás bude s tímto tématem konfrontovat. Buďte obezřetná a dejte si pozor na zbrklost. Neuvážené jednání by vám tentokrát nepřineslo nic dobrého. Nyní je třeba stanovit si předem jednotlivé kroky a nepodcenit situaci. Nikdy nemůžete být připravena na všechno, dokážete však koncentrovat svou mysl a zaměřit se na možné alternativy vyústění. Nezapomínejte ale jednat fér a buďte upřímná; spřádat intriky za zády druhého by se vzápětí obrátilo proti vám.

Rada:

Nebojte se postavit k problému čelem, je to ta nejlepší varianta.

Srpnová afirmace pro Lvy:

Mám odvahu jednat poctivě za všech okolností.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Štěstěna je vrtkavá a není radno příliš se na ni spoléhat. Přesto je dobré zachovat si víru v dobré konce, ať se stávající situace jeví jakkoli těžká. Bývá obdivuhodné, co všechno je člověk schopen zvládnout, zjistí to však až v okamžiku, kdy se uprostřed problému ocitne. Srpen vám podobné poznání přinese. Potíže, které řešíte, se vyhrotí; dobro u zprávou je, že jde o závěrečnou scénu. Zachovejte klid a přijměte vše jako přínosnou lekci, která vám v mnohém otevře oči. Neztrácejte naději a věřte, že všechno má svůj dobrý důvod. Konec měsíce přinese uvolnění a hluboký nádech. Vzduch po bouři se vyčistí a příroda ožije jasnými barvami. Těšte se na to.

Rada:

Nezapomínejte, že žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří.

Srpnová afirmace pro Panny:

Jsem silná bytost, schopná čelit i těm nejnáročnějším okamžikům.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Říká se, že vše je dobré dělat „se správnou mírou“, vyváženě a vyrovnaně. Snadno se řekne, hůř dělá a teorie často bývá docela jiná než následná praxe. Svůj život se v průběhu času snažíme usměrňovat v mnoha ohledech, vždy je ale třeba dbát na to, aby naše jednání odpovídalo momentální situaci. Je to věc dobrého zvážení, což je dovednost, kterou jako znamení Vah disponujete. Jediným úskalím může být ve vašem případě tempo – nedopusťte, aby vám pro nekonečné analyzování utekla podstata. Někdy nás strach z chybného kroku dokáže ochromit natolik, že nastoupíme cestu trvalé nečinnosti. To ale není stav, který uspokojí touhu po spokojeném životě.

Rada:

Nezapomínejte, že přestože je nečinnost občas žádoucí, neplatí to zdaleka vždy.

Srpnová afirmace pro Váhy:

Svůj život žiji v souladu se sebou sama.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Život je přes všechna svá úskalí krásný a srpen vás o tom bude chtít přesvědčit. A přestože se možná ještě vzpamatováváte z náročného období, nadcházející měsíc budete „muset“ připustit, že i ve vašem životě mohou nastat příjemné okamžiky. Dostanete příležitost rozvinout svůj talent a zúročit dosavadní zkušenosti, což se citelně projeví na vašem sebevědomí. Energie budete mít na rozdávání a ostatní se budou ve vaší přítomnosti cítit skvěle. Všechno souvisí se vším, je tedy pouze otázkou času, kdy se vaše šťastné rozpoložení propíše i do jiných úrovní ch života. Přesto nezapomínejte, že nic se neděje samo sebou; zachovejte si pokoru a na příležitostech, které se vám dostávají, systematicky pracujte.

Rada:

Těšte se z příjemných okamžiků a uložte si je také pro chvíle, kdy se tak dařit nebude.

Srpnová afirmace pro Štíry:

Jsem šťastná, protože se můj život ubírá správným směrem

Vše, co potřebujete vědět o kontroverzním třináctém znamení zvěrokruhu

elle.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Představivost je v životě důležitá a mnohdy i velmi zábavná. Umožňuje nám plánovat, tvořit i snít, zpříjemňuje nám řadu (někdy i náročných) okamžiků. Může být naším motorem, občas ale také brzdou. To, pokud si začneme představovat příliš možností najednou, a ty nás nakonec pohltí… Když následně dojde na lámání chleba, nevíme si rady, pro co se vlastně rozhodnout, kam směřovat. Srpen vás bude s podobnou situací konfrontovat. Výběr z více možností je příjemný; lze z něj čerpat inspiraci, nesmí vás však svádět z cesty tím, že opakovaně odvádí vaši pozornost. Díky své ohnivé povaze a momentálnímu nastavení se vám nyní vyplatí být obezřetná, v konečném důsledku ale pevná.

Rada:

Když se po zralé úvaze pro něco rozhodnete, stůjte si za tím a svou volbu už nezpochybňujte.

Srpnová afirmace pro Střelce:

Za svým rozhodnutím si pevně stojím.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Pro každého člověka je občas dobré být sám. Samota ale není osamocenost – ta bývá bolestná; samota je naše volba a příležitostný zdroj užitečných myšlenek, někdy i překvapivých poznání. Na druhé straně bychom se neměli dostat do stavu, kdy nás touha po samotě postupně izoluje od ostatních. Člověk je společenský tvor a pravidelná interakce s okolím je pro zdravý vývoj nutná. Srpen vás bude s tímto tématem konfrontovat a poskytne vám příležitost zamyslet se, zda se momentálně z nějakého důvodu příliš nestraníte ostatním. Problémy, které aktuálně řešíte, nemusí být tak náročné, pokud se s nimi svěříte, případně požádáte o pomoc či radu.  

Rada:

Nezapomínejte, že žádost o pomoc není projevem slabosti.

Srpnová afirmace pro Kozorohy:

Chráním si svou integritu přirozeně a s lehkostí.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Máme v sobě netušenou sílu a potenciál dosáhnout svých cílů. Nic se však nestane jen tak, samo od sebe. Chceme-li být v životě úspěšní, musíme se o svůj úspěch zasloužit. Důslednost, kázeň a vytrvalost jsou obvyklé vlastnosti lidí, kterým se daří dosahovat vytyčených met. Srpen vás bude s tímto tématem konfrontovat. Momentálně máte k dispozici všechny potřebné nástroje k tomu, abyste se cítila úspěšná. Soustřeďte svou vůli a zdokonalujte schopnosti. Pozor však na přílišné lpění; vidina zářivé budoucnosti vás může dovést na scestí manipulace a nekorektního jednání. Nezapomínejte, že úspěch je velmi široký pojem související s řadou dalších okolností – vnějších i vnitřních.

Rada:

Pro jedno nezapomínejte na druhé. Soustřeďte se na svůj záměr, zůstaňte však stále empatickou a citlivou bytostí.

Srpnová afirmace pro Vodnáře:

Úspěch je můj přirozený stav.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Život je plný malých i větších rozhodnutí. Rozhodujeme se denně, obvykle ale nejde o zásadní věci. Dojde-li však i na ně, býváme často ochromeni strachem a pochybnostmi, bojíme se, abychom se zachovali správně. Srpen vás do podobné situace přivede. Tentokrát už bude nutné, aby padlo nějaké rozhodnutí; odkládání a snaha předstírat, že problém neexistuje není cesta. Převezměte otěže svého života a začněte se chovat zodpovědně; vše je momentálně ve vašich rukách. Sundejte z očí pásku a rozhlédněte se; nakonec se může ukázat, že jste se bála zbytečně. To ovšem nezjistíte, pokud dál budete hrát stále stejnou hru a budete se tvářit, že je vše v pořádku.

Rada:

Nejtěžší je udělat první krok. Každý následující je snazší.

Srpnová afirmace pro Ryby:

Za svůj život přebírám plnou zodpovědnost.

Zdroj: autorský článek