Romantika a cestování: přeneste se do exotiky pomocí filmů

Drama, romantika i komedie. Užijte si spolu s námi večer filmové klasiky i nejnovějších hitům kinosálů. Vybrali jsme pro vás snímky, které rozhodně musí přidat do svého playlistu nejen milovníci cestování. Nejenže v nich objevíte spoustu nádherných a inspirativních míst, ale ještě si užijete hezký večer. To vám garantujeme! 

Jaké filmové hity potěší všechny milovníky cestování? 

7 let v Tibetu

Příběh líčí Heindricha Herrera (Brad Pitt), který se v období Druhé světové války pokusí vystoupit na osmitisícovku Nanga Parbat, je chycen a uvězněn v zajateckém táboře, aby následně prošel celými majestátními Himalájemi, až se dostane do tajemného Tibetu. Tam se stane blízkým přítelem samotného mladého Dalajlámy. Odlišné kultury, dechberoucí výhledy a skvělý výkon Brada Pitta… Potřebujete další důvod pustit si tento snímek?

 

cara

Jíst, meditovat, milovat

Asi není mnoho věrných fanoušků, kteří by tento film s Julií Robert nevidělo a nemilovalo. Film byl natočený podle slavné knihy Elizabeth Gilbert a její hrdinka Liz (Julie Roberts) se v něm vydává na cestu, aby našla ztracenou lásku k životu. Její mise startuje v Itálii, pokračuje do indického ašrámu a na Bali, aby se naučila střídmosti mysli v meditaci. Během exotických cest s Julií užijete prostě potěšení z dobrého jídla, sílu modliteb i meditaci.

 

cara

Modrá laguna

Jemu bylo devatenáct, jí teprve patnáct let. Před čtyřiceti lety se právě díky tomuto filmu staly z Brooke Shieldsové a Christophera Atkinse hvězdy. Romanticko-dobrodružné drama Modrá laguna dobyla stříbrná plátna krátce poté, co mělo roku 1980 v USA premiéru. Americký snímek vypráví příběh dvou dětí, Richarda a Emmeliny, které společně s lodním kuchařem Paddym Buttonem ztroskotají na opuštěném tichomořském ostrově. Starý námořník zemře a oba malí trosečníci dospívají a postupně se jejich vztah mění v lásku. 

 

cara

Trosečník

Na ostrově Monuriki v souostroví Fidži se natáčelo americké dobrodružné drama Trosečník s Tomem Hanksem v hlavní roli. Chuck Noland (Tom Hanks), systémový inženýr, má svůj osobní a pracovní život naplánovaný doslova na hodiny. Jeho hektický životní styl se ale dramaticky změní s pádem letadla, jimž cestuje. Přežije sice, ale ocitne se na opuštěném ostrově. Příběh zachycuje jeho (vskutku autentickou) snahu o přežití.

 

cara

Vzpomínky na Afriku

Velké romantické drama s Meryl Streep a Robertem Redfordem je dnes již filmovou klasikou. Vypráví o nezdolnosti a odhodlání ženy, která s nevěrným manželem řídí v roce 1914 kávovou plantáž v Keni. Mistrně natočený výpravný příběh hluboké lásky nejen k Africe získal roku 1985 Oscara za nejlepší film, za režii, za adaptovaný scénář, kameru, původní hudbu, výpravu i za nejlepší zvuk. 

 

cara

Půlnoc v Paříži

Také milujete Paříž? Pak si rozhodně pusťte fantasy komedii Woodyho Allena. Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams) se mají na podzim brát a přijíždí s jejímu rodiči do Paříže. On je bezvýznamný spisovatel a v tomto městě hledá inspiraci. Ovšem Inez jeho romantickou představu Paříže nesdílí. Jedna půlnoční procházka odhalí francouzskou metropoli v jiném světle a ovlivní nejen jejich budoucí život. 

 

cara

Pláž

Kultovní film Dannyho Boyla, natočený podle úspěšné knihy Alexe Garlanda, je cestovatelskou fantazií konce 90.let. Přenese vám do turisty zamořeného Thajska. I přesto, že se na první pohled může zdát, že z přelidněných pláží nebylo tehdy kam utéct, Richard (Leonardo DiCaprio) vám ukáže, že i v tomto asijském koutu světa jde najít na první pohled zapomenutá místa, která stojí za to prozkoumat. Nalezený ráj se ale může během pár minut změnit na noční můru…

 

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)