Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop na týden od 30. ledna: Panny čeká zásadní změna

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Nadcházející týden přinese dilema. Ocitnete se v situaci, kdy si budete muset zvolit jednu z více možností, volba ovšem nebude jednoduchá. Rozpor, který pocítíte, vás ovládne a znervózní, čehož si všimne i vaše okolí. Nenechte se ovládnout egem, zamyslete se nad svými touhami a najděte odpovědi na následující otázky:

 • Čeho chci ve skutečnosti dosáhnout?
 • Umím se na problém, který řeším, podívat z více úhlů?

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Při interakci s lidmi kolem nás, ať už jde o členy rodiny, kolegy nebo konkurenty, si příležitostně stavíme určitou psychologickou zeď. Ta nás má uchránit před domnělým nebezpečím, izolovat od nepříjemných konfrontací nebo otázek, nedovolit případné zklamání. Otázkou zůstává, jak vysoká a pevná má zeď být, aby spíš neškodila než chránila. Zamyslete se nad tím, jaký vztah máte k lidem ve svém bezprostředním okolí, a odpovězte si na následující otázky:

 • Neizoluji se příliš?
 • Nestojím naopak nebezpečně vysoko a pyšně – nehrozí mi pád?

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Přátelství je jedním ze základních pilířů lidského štěstí i silná individuální potřeba. Nadcházející dny toto téma otevřou – ocitnete se v situaci, která vám důležitost nejbližších přátel připomene. Potřeba sdílet a rozebírat své pocity bude výraznější než jindy, a přestože je to někdy složité, tentokrát to bude jednoznačně ku prospěchu věci. V této souvislosti si pravdivě odpovězte na následující otázky:

 • Kolik mám opravdových přátel?
 • Umím tu být pro ně stejně jako oni pro mě?

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Touha a vášeň jsou nedílnou součástí života. Dokážou být jeho pohonem i inspirací, dávat věcem smysl, ale také nepříjemně zkomplikovat situaci a dovést člověka až na pokraj zoufalství. Záleží na tom, po čem toužíme, co nás motivuje a pohání. Zdání často klame a pod líbivým povrchem se může ukrývat bída, prázdnota či marnivost. V této souvislosti je dobré zamyslet se nad následujícími otázkami:

 • Co mě na druhém opravdu zajímá?
 • Nejsem v kontaktu s ostatními lidmi příliš povrchní?

Egyptský horoskop: Které z prastarých znamení ovlivňuje váš osud?

elle.cz

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Máte před sebou hezké dny. Vaše úsilí se zúročí a vy si budete moci užívat plody své práce. Zbytečná skromnost není na místě, v pořádku však není ani opačný extrém; ocitnete-li se na výsluní, užijte si sluneční paprsky, ale nespalte se v nich. Respektujte druhé a přijměte skutečnost, že každý člověk – i vy – je omylný, ze svých chyb se ale obvykle dokáže poučit. V této souvislosti si zkuste odpovědět na následující otázky:

 • Uplatňuji pokaždé zdravý a vyvážený přístup?
 • Dokážu přijmout, že každý – i já – občas dělá chyby?

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Nadcházející dny přinesou změnu: do vašeho života vstoupí nečekaný aspekt. Ten může představovat nového člověka, který ovlivní vaše jednání, nebo jiný způsob myšlení, který se následně promítne ve všem, co děláte. V každém případě jde však o vliv pozitivní, i když rušivý. Znamená změnu vzorců a cyklů, v nichž jste se zabydlela, a které obvykle bývá velmi zatěžko měnit. V této souvislosti si zkuste odpovědět na otázky:

 • Co mi odkrývá situace, kterou momentálně řeším?
 • Nelpím příliš na zaběhnutých věcech a neblokuji si tím nové příležitosti?

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Žijeme v době, kdy peníze hrají zásadní roli. Je tedy velmi snadné zaměřit se na ně do takové míry, až nás potřeba mít a vlastnit zaslepí a odvede pozornost od jiných, často důležitějších témat. Těmi jsou především mezilidské vztahy, otázka sdílení, důvěry a blízkosti. V této souvislosti je dobré uvědomit si, že skutečné bohatství nespočívá vně, ale uvnitř. Ačkoli je pravda, že jedno může navazovat na druhé. Zamyslete se nad následujícími otázkami:

 • Na jakém stupínku hodnot jsou v mém životě peníze?
 • Nakolik peníze ovlivňují mé vztahy s druhými lidmi?

 

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Nadcházející týden přichází s tématem, které nikdy nebylo snadné. Je jím destrukce, tedy zhroucení toho, na čem vám záleží, čeho si ceníte. Na sebelítost však není prostor, k situaci je třeba postavit se čelem. A přestože to někdy může být hodně nepříjemné, i bolest je přirozenou součástí toho, co nás v konečném důsledku dělá lidmi. V této souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Destruktivní síly mohou přicházet zvenčí, ale taky zevnitř. Odkud momentálně pramení ta moje?
 • Co pozitivního nastalá situace přináší?

Zde je to, co o vás prozrazuje datum vašeho narození

elle.cz

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Následující dny po vás chtějí, abyste se zamyslela nad otázkou rovnováhy; ta je zásadní na mnoha úrovních a často její důležitost přehlížíme. V této souvislosti je však nutné uvědomit si, že všechno v životě je propojené a nic neexistuje jen tak, bez dalších návazností. Jedno ovlivňuje druhé a je-li něčeho moc, jinde se zase nedostává. Proto bude dobré zastavit se a popravdě si zodpovědět následující otázky:  

 • Neupřednostňuji něco na úkor jiného: například práci na úkor rodiny, spánku nebo zábavy, logiku na úkor intuice?
 • Co mě dokáže vyvést z rovnováhy?

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Tento týden se do popředí dostává otázka radosti. Ta by měla být základem většiny věcí, které děláme, životním pohonem a přirozenou náplní našich dnů. Dobře si to uvědomujeme, vyhledáváme potěšení a logicky se vyhýbáme problémům, konfliktům a bolesti. Zásadní v této souvislosti je ovšem definování toho, co nám radost do života opravdu přináší. Zamyslete se proto nad následujícími otázkami:

 • Co mě v životě činí opravdu šťastnou?
 • Neztrácím svůj čas zbytečnou honbou za plytkými požitky?

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Nadcházející dny vás nabádají k vyšší citlivosti a vnímavosti. Zkuste alespoň zčásti upozadit logiku a rozum a ponořte se do hlubin vlastního nitra. Věnujte pozornost signálům těla, nechte se vést svou intuicí. Snažte se tentokrát méně mluvit a více naslouchat. Sledujte okolní dění a zůstaňte nestranným pozorovatelem. V této souvislosti se zamyslete nad otázkami:

 • Nakolik věřím vlastní intuici a věnuji pozornost svým tušením?
 • Znám historii žen svého rodu, vím něco o jejich osudu; možná stále dokola řešíme stejné téma?

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Čekají vás rušné, akční dny. Něco kolem (nebo uvnitř vás) se rodí, okolnosti se mění, nové nápady přicházejí. Máte nejlepší předpoklady k tomu, abyste na dění kolem adekvátně zareagovala; dejte prostor kreativitě, opusťte konvence a zažité postupy. Dopřejte volnost svým myšlenkám, přistupujte k nim s dětskou otevřeností. Inspirujte se přírodou, její nekomplikovaností a čistotou. V této souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Cítím se ohrožena novými věcmi a postupy? Čeho konkrétně se bojím?
 • Nakolik jsem se vzdálila svým dětským snům?