Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop od 14. srpna: Lvy dožene minulost, Panny mají být trpělivé

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Důvěra v sebe, ve své schopnosti a rozhodnutí, je důležitou součástí spokojeného života. Být sami sobě oporou, nikoli tím, kdo nám opakovaně podkopává sebevědomí, je zásadní. Neznamená to však, že bychom si neměli zachovat zdravou míru sebereflexe; ta je neméně důležitá. Neměli bychom se však ani neustále kritizovat a sami před sebou shazovat. Jde také o vaše současné téma. Zamyslete se nad tím, zda se v tomto směru cítíte být v rovnováze, a odpovězte si na tyto otázky:

 • Ohodnotila bych se jako člověk se zdravou mírou sebedůvěry?
 • Dokážu přiznat chybu, když ji udělám? Mám dostatečnou sebereflexi?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Mít jasný záměr je důležité, podobně jako energie, kterou jsme do jeho naplnění ochotni vložit. Bez jednoho není druhé… Jde o propojené nádoby, kdy změna hladiny v jedné automaticky ovlivní druhou. Je to také vaše momentální téma. Nadcházející dny vám připomenou, že dělat něco bezcílně málokdy něco převratného přinese, podobně jako mít cíl, ale nic pro jeho naplnění nedělat. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Jaký je momentálně můj cíl – kam si přeji směřovat?
 • Řekla bych o sobě, že jsem člověk, který aktivně vyhledává příležitosti, nebo se držím spíše stranou a čekám, co se samo naskytne?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Chovat se bezstarostně jako malé dítě a nechávat věci, ať se samy stanou, je občas příjemné, nejde to ale pořád. Někdy je naopak nutné přistoupit k věcem aktivně a převzít zodpovědnost za své konání. I tak si ale lze zachovat uvolněnou mysl a radostný pocit ze života. Převzetí zodpovědnosti je i vaše aktuální téma. Momentálně je třeba postavit se k věcem čelem a začít je řešit. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Před čím stále uhýbám, co se snažím nevidět?
 • Kdy naposledy jsem začala aktivně řešit nějakou nepříjemnou situaci, i když se mi nechtělo, ale věděla jsem, že zkrátka “musím”?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Bohatství má mnoho významů i podob a každý z nás je může chápat po svém. Je to tak v pořádku, protože neexistuje žádná jednoznačná charakteristika či definice, v čem přesně spočívá. Vaším tématem pro nadcházející týden je však bohatství duše. Neuzavírejte se sama před sebou a rozvíjejte svůj vnitřní potenciál – je netušený, ale je třeba najít k němu cestu. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem udělala něco pro svůj osobní rozvoj?
 • Jakou svou schopnost mimo pracovní oblast považuji za důležitou? A kolik pozornosti jí věnuji?
Mohlo by se vám líbit

Osobnost žen podle měsíce narození

Ženy jsou osobnosti samy o sobě. Každá z nás se vyznačuje jedinečnou aurou a vlastnostmi. Charakteristika těchto vlastností je ovlivněna několika různými faktory - od výchovy rodičů, prostředí, ve kterém se pohybujeme, až po znamení zvěrokruhu. Velký vliv na to jak se chováme a jak smýšlíme má ale i měsíc, ve kterém jsme se narodily. Pro každý měsíc totiž platí odlišné charakteristiky, ve kterých se velmi často zrcadlí právě naše osobnosti.
elle.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Minulost je něco, co k nám neodmyslitelně patří. Neměli bychom dělat, že neexistuje, ani bychom se na ni naopak neměli fixovat. Ať už byla jakákoli, je důležité přejít ji bez emocí, poučit se z ní a snažit se žít svůj život tak, abychom si do budoucna připravili co nejhezčí vzpomínky. Minulost je také vaše aktuální téma. Neřešte, co bylo, ale zaměřte se na to, co máte k dispozici teď. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Když se řekne minulost, co mě napadne jako první?
 • Za jakou životní lekci v minulosti jsem v současné době nejvíc vděčná?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Trpělivost je v životě důležitá, přesto často – častěji, než je zdrávo – spěcháme. Honíme se za přeludy, věříme, že rychle znamená správně. Mnohdy je to ale naopak. Někdy se vyplatí počkat a vzdát se dobrého, abychom o něco později našli skvělé. Trpělivost je i vaše aktuální téma. Přestaňte spěchat, zvolněte a věřte, že vás právě pozvolnost dovede tam, kde máte být. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Vybavím si situaci, kdy se mi přílišné tempo nevyplatilo?
 • Řekla bych o sobě, že jsem trpělivý člověk? Co mi můj postoj – ať je jakýkoli – přináší?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Někdy bývá těžké být vděční za to, čeho se nám dostává, protože se více soustředíme na věci, které nemáme. Stěžujeme si a spíláme životu, cítíme nespravedlnost, že má soused zelenější trávník… V té souvislosti je však třeba uvědomit si, že vděčné srdce přitahuje více radosti, lásky a úspěchů. Vděčnost je i vaše momentální téma. Rozjasněte svou mysl a zaměřte se na své bohatství. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jaké je mé největší bohatství? A jak moc jsem za ně vděčná?
 • S čím jsem naopak v současné době nejvíc nespokojená? A je má nespokojenost oprávněná?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Člověk je společenský tvor a dlouhodobá samota mu nedělá dobře. Ani jeden extrém ale není zdravý, protože neustálá přítomnost někoho jiného může být vyčerpávající. V rámci psychického zdraví je nutné být čas od času úplně sami. Jde o léčivé okamžiky přinášející sebereflexi a nadhled, zhodnocení situace i příležitost vyrovnat se s ní. Samota je i vaše aktuální téma. Uchylte se na chvíli do ústraní, abyste slyšela hlas své duše. V té souvislosti hledejte odpovědi na tyto otázky:

 • Jak často si dopřávám léčivou samotu?
 • Chápu rozdíl mezi samotou a osamocením? To první je příležitostně zdravé, druhé bývá bolestivé…
Mohlo by se vám líbit

Jaké jsou vaše nejhorší vlastnosti podle znamení zvěrokruhu?

Raci by se nad sebou měli asi trochu zamyslet... 
elle.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Někdy se cítíme zmatení, jako bychom dočista ztratili směr. Věci přestávají dávat smysl a nechápeme některá svá předchozí rozhodnutí. V takovou chvíli je důležité upokojit se, protože chaos v hlavě přinese jen další chaos do života. Zmatek je i vaše současné téma. Ať jde o cokoli, zklidněte se a zhluboka dýchejte. Najděte si klidné místo a snažte se bez vyhrocených emocí naladit na svůj vnitřní hlas. Naslouchejte mu, protože zná odpovědi na všechno, co potřebujete vědět. V té souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Jak často zažívám pocit, že věci v mém životě nedávají smysl? Co v takovou chvíli udělám?
 • Umím si naslouchat?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Některé okamžiky bývají náročnější než jiné. Kdyby však život přinášel jen samou radost, nedokázali bychom ji dostatečně ocenit a vážit si jí. Nemohli bychom ani objevit svou sílu; tu v sobě najdeme právě jen v těžkých chvílích, které jsou podobně důležité jako ty radostné. Vnitřní síla je i vaše aktuální téma. Přijměte skutečnost, že každá bouře přináší svěží vzduch, čistotu a nový začátek, pro který máte dostatek energie. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Znám svůj vnitřní potenciál? Kdy naposledy jsem žasla nad tím, co všechno dokážu?
 • Kdy naposledy jsem (obrazně řečeno) musela jedny dveře zavřít, aby se následně mohly otevřít další?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Všeobecný zmatek, neustálé požadavky, rychlé tempo a reklamy na šťastný život nás často pohltí a zaslepí. V důsledku toho se pak mnohdy dostáváme na scestí a nevidíme, co bychom vidět měli. Malé záchytné body, každodenní drobné radosti. Toužíme po něčem „velkém“, ale uniká nám samotná podstata. Jde také o vaše aktuální téma. Mějte oči otevřené a vězte, že radost žije na malých místech. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Co mi dělá každý den radost? Dokážu vnímat hezké maličkosti?
 • Nakolik dám na reklamy a nechávám se pohltit „nabídkou na štěstí“?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Častokrát nevíme, co dřív. Snažíme se splnit pracovní povinnosti i požadavky svých blízkých, pokoušíme se dělat víc, než je naše maximum. Ztrácíme se v úkolech a zapomínáme sami na sebe a na odpočinek. Právě ten je však zásadní pro to, abychom mohli dál „bezvadně“ fungovat. Jde také o vaše téma. Zamyslete se nad tím, co opravdu chcete, co je důležité. Přehodnoťte své priority a nastavte nový žebříček hodnot. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Co je pro mě v životě opravdu důležité?
 • Neupřednostňuji všechny ostatní před sebou sama?

autorský článek