Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop od 4. září: Ryby budou řešit energii, Berani své kořeny

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Původní rodina je tím, co se nám navždy propíše do celé naší existence. Zásadní jsou oba rodiče, matka i otec; každý má své místo a svou úlohu ve vývoji dítěte jinak a jindy. Matka je pro ně nepostradatelná od narození, otec nastupuje o něco později; to ale neznamená, že jej jeho potomek nepotřebuje. Původní rodina je i vaše aktuální téma. Ať se k ní stavíte jakkoli, nezapomínejte na to, že krev není voda a je důležité vědět o svých předcích alespoň něco. V té souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Jak se stavím ke své původní rodině, co cítím, když pomyslím na své rodiče?
 • Co vím o svých předcích – znám osudy žen v ženské linii svého rodu?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

V jednoduchosti je často krása i moudrost, přesto mnohdy raději hledáme složitá řešení v domnění, že jsou něco víc. Vezměme si příklad z přírody – její jednoduché principy by nám měly být největší inspirací. Funguje hladce a jasně; vše v ní potřebuje svůj správný čas, kdy jedno navazuje na druhé. My, namísto abychom šli s přírodou, jdeme často proti ní… Příroda, resp. přirozenost je i vaše aktuální téma. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími tématy:  

 • Jak se dokážu napojit na své tělo a jeho přirozené cykly? Neprokazuji si v této souvislosti spíše medvědí službu?
 • Co dělám pro životní prostředí já osobně?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Život je plný malých i větších rozhodnutí. Někdy naprosto přesně víme, co udělat, a jdeme si za tím. Jindy tápeme a hledáme to nejlepší řešení, často v souvislosti s druhými; nechceme ublížit nebo zklamat. Občas se zdráháme opustit své „jistoty“ a bojíme se vykročit do neznáma. Vše je pochopitelné a v pořádku do doby, než se tím začneme trápit. Potíže s rozhodováním jsou i vaše aktuální téma. Nezapomínejte, že poslední slovo by mělo mít srdce. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jak se obvykle rozhoduji – jsem spíše analytický, nebo intuitivní typ?
 • Kdy naposledy jsem se v náročné situaci rozhodla srdcem – a nelitovala jsem toho?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Pravda je relativní a každý hraje s kartami, které mu osud rozdal. Co je pro jednoho banální záležitost, může pro druhého znamenat skutečné trápení. Co zvládne jeden snadno a jakoby mimochodem, překoná druhý jen sotva. Jsme zkrátka různí – originální a neopakovatelné bytosti. Proto je důležité nesoudit ostatní jen na základě své optiky a hledat pochopení pro jejich domnělé nedostatky. Jde také o vaše aktuální téma. Nebuďte nespravedlivá a najděte v sobě dostatek tolerance. V té souvislosti si odpovězte na tyto otázky:

 • Co cítím, když vidím někoho nezvládat pro mě banální záležitosti?
 • Nesoudím lidi jen na základě jejich dovedností, vzdělání, postavení…? Dokážu ocenit i to, co není na první pohled vidět?

Krása podle horoskopu: Váhy mají nejhlubší oči, Panny bezchybnou pleť

elle.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Svět je plný protikladů, které se však vzájemně doplňují. Den střídá noc, ženská energie obohacuje mužskou, intuice (v ideálním případě) spolupracuje s rozumem… Právě tato rozmanitost je podstatou krásy, kterou život nabízí. Je však třeba udržet se v rovnováze a naučit se malovat všemi barvami, které máme k dispozici. Je to i vaše aktuální téma. Zamyslete se nad tím, zda se příliš nenakláníte na jednu stranu. Nezapomeňte, že žádný extrém není dobrý. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Nakolik vnímám svou ženskou podstatu – dávám jí dostatečný prostor ve světě, kterému vládnou především rychlost a tlak na výkon?
 • Dokážu vnímat nápovědu své intuice a využívat ji spolu s rozumem tak, aby tvořily vzájemně se doplňující celek?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

V každém okamžiku žijeme na průsečíku několika různých cyklů, z nichž každý má svůj vlastní rytmus. Zrození, růst, smrt. Týden, měsíc, rok. Dokola se střídající roční období. Cyklus generací, z nichž jedna navazuje na druhou. Obchodní a vývojové cykly. Menstruační cyklus. Těmto cyklům je třeba naslouchat, důvěřovat a pracovat s nimi, nikoli proti nim. Jde zároveň o vaše aktuální téma. Naučte se vnímat správný čas na realizaci toho, oč usilujete. Naslouchejte rytmičnosti svého těla i dnů a je-li třeba, buďte trpělivá. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych o sobě, že jsem trpělivá? Neotálím někdy naopak příliš dlouho?
 • Naslouchám cykličnosti svého těla?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Rozvážnost a zodpovědnost patří mezi vlastnosti nezbytné pro (z dlouhodobého hlediska) šťastný život. Být spontánní a bez přemýšlení se vrhat do všeho, co se naskytne, může být občas uvolňující i přitažlivé, fungovat tímto způsobem konstantně však přináší spíše frustraci než radost. Nadcházející týden vás přivede do situace, která vás donutí zamyslet se nad tímto tématem. Nechávat se opakovaně strhnout lákavým obalem a doufat, že i obsah přinese odpovídající uspokojení, je bláhové… Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:

 • Jak rychle se dokážu rozhodnout – přemýšlím hodně, než na něco kývnu, nebo dám na momentální pocit a zamýšlím se až později?
 • Kdy naposledy jsem litovala unáhleného rozhodnutí?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Přátelství je jednou z našich nejzákladnějších individuálních potřeb a důležitý prvek spokojeného života. V té souvislosti je dobré uvědomit si sílu, kterou čerpáme z těch, na kterých nám záleží a kterým záleží na nás, podobně jako štěstí, jaké nám přináší vzájemné sdílení našich příběhů. Mít na koho se spolehnout a cítit jeho blízkost i v náročných životních okamžicích, je velké štěstí. Přátelství je i vaše aktuální téma. Zamyslete se nad vztahy, které máte s lidmi kolem sebe, a odpovězte si na následující otázky:

 • Kolik mám opravdových přátel?
 • Svěřují se mi lidé často – a dokážu se svěřit se svými problémy i já?

Sexhoroskop: Kterou erotickou praktiku podle vašeho znamení vyzkoušet?

elle.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)                                                                     

Práce je důležitou součástí našich životů a klíčovou složkou osobní identity: toho, kdo jsme, jak přispíváme světu a jak se definujeme. Pro většinu z nás je tedy zásadní pocit, který s prací úzce a dlouhodobě souvisí. Potřebujeme se cítit užiteční, resp. vidět, že činnost, které se tolik hodin denně věnujeme, má nějaký smysl. Práce je i vaše současné téma. Zamyslete se nad tím, zda vám to, co děláte, přináší potřebné uspokojení. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Pokud bych měla určit stupeň spokojenosti se svou prací na stupnici 0-10, kdy 10 znamená naprosté naplnění, jaké číslo bych uvedla? Jsem s výsledkem spokojená?
 • Čím jsem chtěla být jako malá – o jaké profesi jsem snila?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Podobně jako se semínka probouzejí v temnotě pod půdou, kde vyklíčí, aby mohla růst, také my občas potřebujeme tmu k tomu, aby se v nás něco zrodilo. Čas rozjímání a klidu, samotu a introspekci. Možnost ponořit se do sebe a zkoumat, co probíhá uvnitř, bývá velmi užitečné i ozdravné. Podněty a postřehy, které díky času strávenému jen se sebou sama získáme, nám mohou výrazně pomoci na naší cestě životem. Introspekce je i vaše aktuální téma. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Jak často provádím duševní hygienu?
 • Kdy naposledy jsem měla možnost být jen sama se sebou – nakolik jsem schopná sebereflexe?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Do každé situace a problému, kterým čelíme, vnáší každý z nás unikátní směs osobních zkušeností, různých přístupů a dovedností. Proto jen těžko mohou fungovat univerzální návody, zaručené rady a existovat jediná správná řešení. A přestože lze mnohdy vnímat cílenou snahu okolí vtěsnat nás do jakési škatulky, je třeba nedat se a zachovat si svou vlastní identitu. Identita je i vaše aktuální téma. Na svou jedinečnost se vším, co s sebou přináší, buďte náležitě pyšná. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:  

 • Jsem hrdá na to, kým jsem – jak samu sebe vnímám?
 • Kdy naposledy se ukázalo, že univerzální návod (ať už šlo o cokoli) není životaschopný?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Moderní svět je hektický a je snadné (občas i zdánlivě nezbytné) podlehnout jeho nastavení a jako robot spěchat od jedné činnosti ke druhé. Pokud se ale dlouhodobě nezastavíme a nedopřejeme si prostor a klid k přemýšlení, sebereflexi a meditaci, bude naše psychika trpět. V konečném důsledku budeme slabší a zranitelnější. Energie je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte na to, že klíčem k vnější síle je především vnitřní klid. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak se momentálně cítím – mám dostatek energie pro všechny činnosti, do kterých se pouštím (nebo pustit chci)?
 • Kolikrát za týden se věnuji jen sobě, medituji, přemýšlím, čtu?

autorský článek