Přejít k hlavnímu obsahu

Týdenní horoskop od 20. února: Jaká témata čekají jednotlivá znamení

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Jsme zvyklí fungovat podle zažitých vzorců chování a podobně také uvažujeme. Dětství hraje v tomto smyslu ohromnou roli, a ač se nám to ne vždycky líbí, jednáme příležitostně tak, jak to dělali naši rodiče. Nemusí to být pokaždé špatně, důležité ale je uvědomit si okamžik, kdy se chováme způsobem, který nám na rodičích vadil. Právě to je vaše téma pro nadcházející období. V té souvislosti si odpovězte na otázky:

 • Zažívám někdy situace, kdy v sobě vidím své rodiče, protože v tu chvíli jednám podobně jako oni?
 • Byli pro mě rodiče vzorem a proč?

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Zdaleka ne každá zpráva, kterou obdržíme, patří k těm, co potěší. Přesto i ta zdánlivě špatná může být v konečném důsledku dobrá, protože zároveň s ní se otevírá prostor k přemýšlení a hledání nového řešení. Důležité je umět se na věci podívat z více úhlů, dokázat vyhodnotit, nakolik nás zpráva opravdu zasáhla, a pokusit se najít alespoň jednu pozitivní věc na stávající situaci. V té souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Dokážu si vybavit situaci, kdy jsem původně špatnou zprávu zpětně vyhodnotila jako dobrou?
 • Mám problém sdělovat druhým špatné zprávy, proto příležitostně některé informace raději zamlčím, nebo „upravím“?

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Naučit se přijímat život tak, jak přichází, zbytečně nebojovat a věnovat svou energii jen tam, kde to má smysl, je velké umění. Přichází časem a v souvislosti se zkušenostmi, důležité je však v tomto směru i naše osobní nastavení. Prudké, zarputilé povahy to mívají složitější, přemýšliví jedinci jako vy, o něco snazší. Právě schopnost rozlišit, co a nakolik můžete ovlivnit, je tématem, nad kterým se máte tento týden zamyslet. Zkuste si odpovědět i na tyto otázky:

 • V jaké oblasti vydávám poslední dobou nejvíc energie?
 • Nakolik se mi mé úsilí vrací?

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Jistě také znáte rčení jednou jsme nahoře, jednou dole. Jde o neměnný koloběh, nekonečný životní cyklus, na který je spolehnutí. Ne vždy je nám to pochuti, protože nahoře se nám bezpochyby líbí o dost víc než dole. Ale právě proto, abychom si ten rozdíl dokázali uvědomit, a vážili si bezstarostných okamžiků, je nutné zažívat obojí. Zkuste se nad tímto tématem zamyslet a odpovězte si na následující otázky:

 • V jakém bodě se právě teď nacházím já? Jsem momentálně šťastná, nebo prožívám složité období?
 • Dokážu se poučit ze situací, ve kterých mi nebylo dobře?
Mohlo by se vám líbit

Velký partnerský horoskop podle znamení zvěrokruhu

Partnerský horoskop vám odhalí, jaká znamení spolu nejlépe vychází a komu to nejspíš bude ve vztahu skřípat. Dozvíte se, jakou šanci mají různé kombinace znamení na pevný a trvalý svazek a možná i zjistíte, na čem potřebujete zapracovat, aby vaše partnerství bylo šťastné a naplněné.
elle.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Každý člověk potřebuje někam „patřit“. A přestože existují v životě fáze, kdy si to třeba nemyslíme, čas vždycky ukáže, nakolik důležité je mít domov. Strom i každá jiná rostlina také potřebují zapustit kořeny, aby mohly vyrůst. Otázka domova, místa, kam bychom se měli rádi vracet, je i vaším tématem pro nadcházející období. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Jak vnímám místo, kterému říkám domov – a jsem v něm šťastná?
 • Co především definuje můj domov?

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Život s sebou přináší nekonečné množství emocí, šťastné i smutné chvíle, okamžiky, kdy bychom si přáli zastavit čas, ale i momenty, které bychom nejraději vymazali. To všechno utváří naše vzpomínky, to všechno utváří nás samotné. Batoh, který na zádech neseme, je ale pokaždé těžký tak, abychom ho dokázali unést. Vzpomínky jsou také vaším aktuálním tématem. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Existuje v mém dosavadním životě vzpomínka, kterou bych raději vůbec neměla?
 • Na co naopak vzpomínám nejraději?

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Moderní svět je hektický a plný slůvek musím a potřebuji. Je velmi snadné podlehnout všeobecnému spěchu a od jedné činnosti chvátat ke druhé. Pokud se ale nezastavíme a nedopřejeme si i čas pro sebe, prostor k přemýšlení, zklidnění a meditaci, naše psychika bude trpět. V důsledku toho přestaneme být pevní, ztratíme svou vitalitu a dobrý pocit, protože skutečná síla spočívá v klidu. To je i vaším aktuálním tématem. Zkuste proto najít odpovědi na následující otázky:

 • Jak se cítím právě teď, v této chvíli? Jsem pod tlakem, nestíhám, nebo mám vše hezky pod kontrolou?
 • Kdy jsem se naposledy zastavila, abych se v klidu nadechla a uvolnila se?

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Práce je klíčovou složkou našich životů a identity, aspirací i sebevyjádřením. Toužíme po činnosti, která nás bude naplňovat, nikoli po každodenní rutině, kterou musíme podstupovat jen proto, abychom si vydělali na živobytí. Stane-li se práce koníčkem, najdeme se v ní a objevíme vlastní potenciál, máme obrovské štěstí. A právě práce/způsob obživy je i vaše aktuální téma. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Dokážu se dostatečně seberealizovat v oboru, kterému se věnuji?
 • Kde bych se ráda viděla za deset let – a směřuji tam?
Mohlo by se vám líbit

Tři nejlepší a nejhorší přátelé podle znamení zvěrokruhu

Dobré srdce Vah, nebo ohnivý a výbušný jako Beran? Prozradíme vám, která znamení zvěrokruhu dělají přátelství úžasná, a která nepatří mezi nejlepší kamarády pod sluncem. Máte někoho takového kolem sebe? Hvězdy o nás a našem okolí mnohdy prozradí i to, co nechceme...
elle.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Do každého problému, kterému čelíme, vnáší každý z nás jedinečnou směsici unikátních přístupů a dovedností. Máme silné i slabší stránky, v něčem jsme lepší, v něčem horší než druzí. Uvědomění si vlastních kvalit a umění přiznat slabiny jsou často klíčovým krokem k tomu, abychom se s obtížnou dynamikou vypořádali. Právě to je vaším aktuálním tématem; v souvislosti s ním si odpovězte na následující otázky:

 • Znám své silné a slabé stránky – dokážu je pojmenovat a přiznat?
 • Dokážu ustoupit, pokud zjistím, že má druhý lepší/zajímavější řešení než já?

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Život je plný protikladů i nejrůznějších paradoxů, díky čemuž je zároveň tak plastický a nepředvídatelný. Nejistota, kterou do určité míry zažívá každý z nás, je nutným kořením života, ale i tady platí, že čeho je moc, toho je příliš. Je to stejné jako s jídlem: pokud je kořeněné moc, může být těžké ho sníst, protože nám nechutná. Ne-jistota je i vaším aktuálním tématem. Zamyslete se nad tím, nakolik pevně ve svém životě stojíte, a odpovězte si na následující otázky:

 • V čem vidím svou momentální největší jistotou?
 • Umím nalézt jistotu jen sama v sobě a postavit se „proti všem“, pokud cítím, že je to tak správně?

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Naoko více tváří má každý z nás, ta pravá je ovšem pouze jedna. Ne vždycky se ale hodí ukázat ji, přestože by to tak bylo správné. Jdeme-li však často, nebo dokonce po většinu času proti své přirozenosti, přetvařujeme se a hrajeme divadlo podle svého publika, dříve či později se to projeví na kvalitě našeho života. Přestaneme být spokojení, cítíme, že v přetvářce dál žít nelze. To je také vaším tématem pro aktuální období. Zkuste si v této souvislosti odpovědět na následující otázky:

 • Ukazuji lidem okolo svou pravou tvář, nebo se raději přetvařuji, abych měla klid či výhody?
 • Co nejčastěji mě vede k tomu, že se přetvařuji?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Od-soudit někoho bývá snadné. Chyby druhých lidí nejsou našimi chybami a jejich jednání se nám může jevit jako hloupé či neuvážené. V této souvislosti je ale třeba uvědomit si, že nenosíme jejich kabát a nikdy přesně nevíme, co stojí za jejich kroky. Dalším aspektem, který v posuzování ostatních hraje roli, je i to, o koho jde. Jinak pohlížíme na své blízké, jinak na cizí a odlišně sami na sebe. Právě to je také vaším tématem pro aktuální období. Zamyslete se nad následujícími otázkami:

 • Jak rychle jsem schopna odsoudit druhého člověka?
 • Co mě na druhých lidech nejvíc irituje a proč?