10 beauty vychytávek, které miluje TikTok i redakce Elle

Většinu času doporučujeme brát TikTok s rezervou. Je sice plný tutorialů, které se tváří velmi prakticky a přináší „super“ triky, které vám zjednoduší život. Jenže mezi nimi se celkem často najdou vychytávky typu: nalepte si horní let ke kůži lepidlem, ať vypadá větší. Nebo: používejte opalovací krém jen na některých místech, a vytvořte si tak přirozený contouring. Nedávno se tu pak objevila speciální masáž, díky níž získáte roztomilé dolíčky ve tvářích. Což jsou samozřejmě rady, které by rozhodně nikdy neměl zkoušet, a ideálně ani sdílet.

Ne úplně šťastně mohou také působit filtry, díky nimž se sice na fotku není třeba líčit, protože ve vteřině vypadáte dokonale upraveně, ale zároveň také úplně jinak. Při pohledu do zrcadla je pak snadné podlehnout depresi v touze po tak souměrném a půvabném obličeji, jaký umí vykouzlit jen TikTok (a další sociální sítě a aplikace, samozřejmě).

Letní must have:

Svou roli pak samozřejmě hrají i trendy, které sice neškodí, ale také nijak zvlášť nepomáhají. Opravdu nemusíte každý den pít šťávu z aloe vera, abyste byli zdraví a krásní. A i když ji pít budete, možná že to na kondici vašeho těla či pleti nebude mít vůbec žádný vliv, jen utratíte spoustu peněz navíc. Což samozřejmě platí i u spousty dalších trendy potravin, produktů či procedur.

Obecně je fajn ještě předtím, než nějakou radu nebo produkt ze sociálních sítí sami vyzkoušíte, zkonzultovat jeho efekt a bezpečnost s odborníkem, který se daným oborem zabývá.

V záplavě podivných rad, zkreslujících filtrů, virálních výzev a spousty tipů na produkty, u nichž jen málokdy víte, zda je influencer doporučuje, protože mu vážně vyhovují, anebo značka jen dobře platí, se ale občas objeví produkt, který vážně funguje, skutečně přináší benefity a doopravdy zjednoduší život. Nebo alespoň péči o pleť. 

Vybrali jsme proto ty přípravky, které doporučuje nejen TikTok, ale i naše redakce. Najdete mezi nimi péči, dekorativní kosmetiku i přípravky na vlasy. 

Zdroj: TikTok, Allure.com, Byrdie.com