5 nápojů pro zářivou pleť

Máte perfektní skincare rutinu, ale vaše pleť stále nemá ten glow, po kterém toužíte? Kůže je naším největším orgánem a reflektuje to, co se děje uvnitř našeho těla. Proto je důležité začlenit do svého jídelníčku nápoje, které pleť zklidní, vyživí a rozjasní. Nemusíte pít každý z nich denně, ale zkuste zařadit některý z nich do své ranní rutiny a uvidíte, že vám vaše pokožka poděkuje.

Matcha a zelený čaj

Zkuste svůj ranní šálek kávy vyměnit právě za matchu, tedy sušenou dužinu nejmladších lístků zelného čaje, za senchu nebo jasmínový čaj. Zelený čaj obsahuje methylxanthiny, které podporují váš krevní oběh a dodávají pleti hebkost a zářivost.

Kombucha

Zdravý mikrobiom je klíčem k zdravé pleti. Podpořte ho fermentovanými potravinami a nápoji, jako je například kombucha. Ta vedle živých kultur obsahuje vitamíny B, které zpevňují kožní bariéru a chrání pokožku.

Jarní detox pleti: Nejlepší masky pro regeneraci a hydrataci

elle.cz

Aloe Vera Juice

Aloe Vera je skincare evergreenem hlavně díky svým zklidňujícím a vyživujícím účinkům. Není tedy náhodou, že ji mnoho celebrit zařazuje do své ranní rutiny. Aloe Vera je bohatá na antioxidanty, které bojují proti tvorbě jemných linek a vrásek. Aloe můžete přidat například do svého smoothie, jako to dělá například modelka Bella Hadid.

Teplá voda s medem a citronem

Začít svůj den velkou sklenicí vody je základ. Zkuste ovšem přidat do vody med a citron, nejen že pak skvěle chutná, ale má i mnoho benefitů právě pro vaši pokožku. Nové studie dokazují, že šťáva z citronu je efektivní v boji proti mykotickým onemocněním, zároveň je citron bohatým zdrojem vitaminu C, který pokožku omlazuje a podporuje růst zdravých kožních buněk. Med se do vody přidává pro jeho antibakteriální a zklidňující vlastnosti.

Golden Milk

Mléko s kurkumou, také známé jako Golden Milk, má antibakteriální účinky a pomáhá předcházet tvorbě akné. Kurkuma také pomáhá rozjasnit pleť. Pro zvýšení účinnosti přidejte trochu černého pepře. Dobrou chuť!

Test ELLE: Zdravější verze oblíbených jídel i sladkostí. Yes or no?

elle.cz

Zdroj: theeverygirl.com, Grazia, ELLE.com, quenchbotanics.com, skinkraft.com