Bariérové krémy - vše co o nich potřebujete vědět

 

Místo dosavadních hydratačních krémů, přidává stále více kosmetických značek do své nabídky produkty označené jako bariérový krém, nebo krém na opravu bariéry. Na rozdíl od dosud známých produktů jsou bariérové ​​krémy obvykle husté a jejich složení slibuje rovněž hloubkovou údržbu a opravu bariérové funkce pokožky.  

Pro koho jsou určeny? 

Odborníci značek, jež je nabízejí se snažili odpovědět na potřeby žen po pandemii, která stanovila nové hygienické standardy. Zvýšený výskyt pod-hydratované pleti tak má řešit právě takový produkt, co pracuje za vás. Doporučují se aplikovat na noc a i přes silné hydratační složení nám slopečnosti slibují, že jejich textura pleť nezanese.

Mohlo by se vám líbit

Vyplatí se investice do drahého krému?

Je investice do krému, jehož cena převyšuje i průměrnou měsíční mzdu, akt bláznovství, nebo prozřetelná investice do budoucnosti bez vrásek? Otestovaly jsme za vás. Čtěte dřív, než vytáhnete peněženku.
elle.cz

Co obsahují?   

Jejich složení by mělo obsahovat ureu, ceramidy a kyselinu hyaluronovou. Všechny tyto speciální přísady se totiž přirozeně vyskytují v pokožce, aby ji udržovaly vyživenou. Některé krémy pak zahrnují bonusové ingredience v podobě glycerinu, bambuckého a kakaového másla. 

Co o nich říkají dermatologové? 

„Bariérové krémy zatím nemají takové zastoupení, abychom mohli porovnávat jejich složení. Nicméně kožní bariéra, v případě poškození a vnitřní nerovnováhy, nejde nikdy zcela opravit nebo alespoň zatím nevíme jak. Tyto produkty nabízí řešení, ale spíš i v jejich případě se jedná o našlehanější verzi prevence. Když se je rozhodnete používat na denní bází, doporučuji pečovat o čistotu pleti. Ač výrobci slibují nezatěžující složení, z podstaty věci budou takové textury pro vaše póry náročnější. Proto čistěte pokožku zevnitř a zánětům se vyhněte užíváním vitamínu E a zinku, “ říká dermatoložka Miroslava Havlínová z Institutu lékařské kosmetiky.

Mohlo by se vám líbit

Beach waves: Naučte se účes v rytmu vln snadno a rychle

Vypadají tak jednoduše, ale nenechte se oklamat beauty influencerkami, které vždy na Instagramu tvrdí, že s tak perfektním účesem se právě probudily... Beach waves chtějí praxi, aby vypadaly dokonale ledabyle. A my víme jak na to!
elle.cz
Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Kdo je nabízí?

Do složení bariérových krémů se zatím pustili lídři v péči o pleť. V beauty fórech obzvláště rezonuje několik produktů. Tady je náš top pick.

Dermalogica Barrier Repair používá dimethikon k ochraně kožní bariéry, zatímco pupalkový olej, olej ze brutnáku lékařského, vitamín C a vitamin E pomáhají bojovat proti volným radikálům, které mohou vést k zanícené a podrážděné pokožce.

Aquaphor formula v sobě obsahuje 41% minerálního oleje k utěsnění a zadržení vlhkosti. Tato víceúčelová mast je speciálně navržena k obnově a ochraně silně popraskaných a suchých rtů, rukou a nohou. Funguje také k uklidnění drobných řezů, škrábanců a popálenin.

Klinicky ověřenou a patentovanou formu Niacinu, NIA-114 kombinuje s pečlivě kalibrovaným bio-mimetickým lipidovým poměrem ceramidů krém značky StriVectin. Rostlinné výtažky uklidňující suchou pokožku a snižují výskyt zarudnutí.

Mohlo by se vám líbit

Bronz bez slunce: Co byste měli vědět o samoopalování

Nebaví vás trávit dlouhé hodiny na slunci, bojíte se vrásek a onemocnění kůže, nebo je dovolená prostě jen ještě daleko? Zdravě bronzovou kůži můžete mít i bez opalování za pár minut. Jen je dobré znát pár důležitých zásad samoopalování.
elle.cz