REKLAMA

Bariérové krémy - vše co o nich potřebujete vědět

REKLAMA

 

Místo dosavadních hydratačních krémů, přidává stále více kosmetických značek do své nabídky produkty označené jako bariérový krém, nebo krém na opravu bariéry. Na rozdíl od dosud známých produktů jsou bariérové ​​krémy obvykle husté a jejich složení slibuje rovněž hloubkovou údržbu a opravu bariérové funkce pokožky.  

Pro koho jsou určeny? 

Odborníci značek, jež je nabízejí se snažili odpovědět na potřeby žen po pandemii, která stanovila nové hygienické standardy. Zvýšený výskyt pod-hydratované pleti tak má řešit právě takový produkt, co pracuje za vás. Doporučují se aplikovat na noc a i přes silné hydratační složení nám slopečnosti slibují, že jejich textura pleť nezanese.

Co obsahují?   

Jejich složení by mělo obsahovat ureu, ceramidy a kyselinu hyaluronovou. Všechny tyto speciální přísady se totiž přirozeně vyskytují v pokožce, aby ji udržovaly vyživenou. Některé krémy pak zahrnují bonusové ingredience v podobě glycerinu, bambuckého a kakaového másla. 

Co o nich říkají dermatologové? 

„Bariérové krémy zatím nemají takové zastoupení, abychom mohli porovnávat jejich složení. Nicméně kožní bariéra, v případě poškození a vnitřní nerovnováhy, nejde nikdy zcela opravit nebo alespoň zatím nevíme jak. Tyto produkty nabízí řešení, ale spíš i v jejich případě se jedná o našlehanější verzi prevence. Když se je rozhodnete používat na denní bází, doporučuji pečovat o čistotu pleti. Ač výrobci slibují nezatěžující složení, z podstaty věci budou takové textury pro vaše póry náročnější. Proto čistěte pokožku zevnitř a zánětům se vyhněte užíváním vitamínu E a zinku, “ říká dermatoložka Miroslava Havlínová z Institutu lékařské kosmetiky.

 

Kdo je nabízí?

Do složení bariérových krémů se zatím pustili lídři v péči o pleť. V beauty fórech obzvláště rezonuje několik produktů. Tady je náš top pick.

Dermalogica Barrier Repair používá dimethikon k ochraně kožní bariéry, zatímco pupalkový olej, olej ze brutnáku lékařského, vitamín C a vitamin E pomáhají bojovat proti volným radikálům, které mohou vést k zanícené a podrážděné pokožce.

Aquaphor formula v sobě obsahuje 41% minerálního oleje k utěsnění a zadržení vlhkosti. Tato víceúčelová mast je speciálně navržena k obnově a ochraně silně popraskaných a suchých rtů, rukou a nohou. Funguje také k uklidnění drobných řezů, škrábanců a popálenin.

Klinicky ověřenou a patentovanou formu Niacinu, NIA-114 kombinuje s pečlivě kalibrovaným bio-mimetickým lipidovým poměrem ceramidů krém značky StriVectin. Rostlinné výtažky uklidňující suchou pokožku a snižují výskyt zarudnutí.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA