Beauty in Motion: Pavlína Flamíková

 
Pavlíno, jak jste se k veslování vlastně dostala? Čím si vás získalo a kdy jste věděla, že bude vaší disciplínou?

K veslování jsem se dostala díky staršímu bratrovi mého blízkého kamaráda. Je to jeden z mála sportů, který mě skutečně uchvátil, zejména proto, že se odehrává v přírodě.

Jaké jsou vaše nejsilnější vzpomínky spojené se začátky vaší sportovní kariéry?

Vzpomínek je hodně. Nejsilnější jsou ty, které se pojí s přáteli, se kterými jsem veslovala. Běhání v lese, vymýšlení všeho možného na vodě... Mé dětství se odehrávalo v přírodě, za což jsem nesmírně vděčná. A pak s láskou vzpomínám na první dětské medaile!

Jaké jsou největší výzvy, které přináší váš sport a jak se s nimi vyrovnáváte?

Těch je mnoho. Každý den vstát z postele, překonat se a jít. Koordinace tréninků se školou, volným časem a rodinou je někdy nesmírně náročná. Chce to pořádnou logistiku.

Na trénink s Pavlínou Flamíkovou
Na svém Instagramu píšete: „Drama, to já můžu.“ Je vaše disciplína někdy drama?

Někdy je to pořádné drama, zejména v cíli, kdy se často se soupeři dělíme o centimetry. A jsem drama queen! Mám totiž panickou hrůzu z vody, což je tak trochu paradox, vzhledem k mé disciplíně...

Je váš strach tím, co vás pohání vpřed?

Myslím, že ano. Protože se vždy snažím dělat vše pro to, abych do té vody nespadla. To je další z výzev, kterým musím denně čelit. Postavit se čelem svému strachu.

Vy jste se svou kolegyní Radkou Novotníkovou vybojovala místo na olympiádě v Paříži. V čem spočívají přípravy na olympiádu a co je na tomto procesu nejtěžší? 

Těžké je na tom zejména to, že nezbývá čas na nic jiného, než právě na tréninky. Často se to setkává s nepochopením. Času mám opravdu málo, protože všechen pojmou tréninky. A těch pár chvil, které mi zbývají, věnuji svým nejbližším a odpočinku.

Jaký vliv má veslování na váš život mimo sport a jak se vyrovnáváte se zátěží spojenou s tréninkem a závoděním?

Občas se setkávám se špatným hodnocením toho, jak vypadám. Jsem veslařka, mám široká ramena a velká stehna. Ale s těmito věcmi se musíme jako sportovci vypořádat a nebrat si je příliš osobně. Nikdo jiný neví, co za tím stojí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Kdy se cítíte nejvíce žensky?

Možná ve chvíli, kdy jdu ven na zmrzlinu a obléknu si třeba šaty, rozpustím si vlasy a jsem čerstvě po sprše!

Jak se staráte o svou fyzickou a mentální pohodu během náročných tréninků a závodů?

Mé rituály jsou docela obyčejné. Vezmu si sluchátka a poslouchám hudbu nebo jdu do lesa a poslouchám zpěv ptáků. Tak prosté to je. Ve velkém městě nezvládám hluk, mám ráda ticho a klid.

Je nějaký beauty trik, který před výkonem děláte? Slunce, voda, sport, jak běžně chráníte svou pleť?

Určité beauty rituály máme asi všechny. Některé z nás se malují více, jiné naopak méně. Většinou používám spíš opalovací krémy na obličej, protože ochranný faktor je nesmírně důležitý. Teď jsem přešla k opalovacímu krému, který je zároveň tónovaný. Gamechanger! Dodává mi to sebevědomí. Veslařky se make-upu příliš nevěnují, přece jen jsme v kontaktu s vodou, ale SPF je nesmírně důležité.

Co pro vás znamená Beauty in Motion?

Krása v mém sportu spočívá v tom, že jsme neustále v přírodě. Nejlepší je okruh lidí, kterými se mohu obklopovat a na které se mohu spolehnout. V tom spatřuji krásu. Zároveň se mi líbí, že můj sport může být individuální, ale i skupinový. Není to možná ani tak sport, jako spíš životní styl.

Pavlína Flamíková a její Sephora beauty rutina:

Zdroj: autorský článek

Měření