REKLAMA

Co používat a na co zapomenout, když nosíte kontaktní čočky?

REKLAMA

 

Tušili jste, že majitelé kontaktních čoček by měli používat speciální oční krémy i odličovače? Je to kvůli tomu, že denní aplikací si mneme, natahujeme a všelijak jinak manipulujeme s očním okolím. Místem na těle, kde je nejtenčí kůže, a tedy nejméně elastických vláken. Veškerá kosmetika, kterou pro oční partie budete využívat, by měla být hypoalergenní. Nejde o to, že byste si oči odličovali s nandanými čočkami (to by se nemělo), ale problém se skrývá v možné alergické reakci. Pokud bude zrak podrážděný z nějakého přípravku nebo čehokoliv jiného, nemůžete si kontaktní čočky nandat.

Chodit na kontrolu k očnímu lékaři by nositelé kontaktních čoček měli nejen ze zdravotních, ale také z kosmetických důvodů. V případě, že potřebujete silnější dioptrie, totiž neustále mhouříte oči, což vám způsobuje předčasné vrásky nejen v rámci očního okolí, ale až u obočí.

Jaká další pravidla musíte s kontaktními čočkami dodržovat?

  • Nosit je maximálně deset hodin v kuse.
  • Na slunce nevycházejte bez brýlí s tmavými skly.
  • Nepoužívejte staré kosmetické štětce na stíny a s nikým se o ně nedělte.
  • V kontaktních čočkách nikdy nespěte.

Oční okolí také nesnese krémy, které jsou příliš těžké, na olejové bázi nebo parfémované. Citlivé oči budou také špatně reagovat na kosmetiku s obsahem thimerosalu nebo benzalkoniumchloridem. Naopak dobře jim budou dělat přípravky s mořskými výtažky, jojobou či máslovníkem africkým. Na vrásky, které jsou způsobené i námahou očního okolí se nejvíc hodí retinol.

Jakmile i ověřený oční krém začne dělat nečekané potíže, ihned ho přestaňte používat. Opravdu to nejhorší, co svým zrakům můžete provést je, že je budete dál dráždit. Vyměňte i řasenku za tu hypoalergenní, kde je uvedeno, že je vhodná pro osoby nosící kontaktní čočky. Make-up odstraňujte produkty, které nejsou na bázi oleje ani silikonu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA