Pražský Maison Sisley: Vítejte tam, kde se krása potkává s uměním

Když do Maison Sisley vstoupíte, ocitnete se v prostředí, kde čas plyne o trochu pomaleji a prostor samotný vyplňuje směs vůní, které vytvářejí docela nový svět. Takový, který se vám však na první seznámení zalíbí natolik, že se do něj budete chtít navracet opakovaně. Přivítají vás tu šálkem čaje nebo kávy a vy víte, že se v něm po následující minuty budou věnovat jen a jen vám.

Celostní péče o tělo i mysl

Butik v Jáchymově ulici nabízí péči o obličej i ošetření těla, zážitek, který dodává klid a relaxační odpočinek pomocí rituálů utkaných na míru návštěvníkovi, vyvinutých s ohledem na jejich efektivitu a dobrý pocit z nich. K dispozici je ošetření pro každý věk a typ pleti. Potřebujete výživu či hydrataci, rituál proti stárnutí kůže? Zklidnit pleť i mysl? Terapeutky, kterým se zde svěříte do rukou, jsou vám plně k službám. Používají k masáži produkty z těch nejlepších botanických výtažků a éterických olejů. Vůně květin a bylin vás na lehátku příjemně omámí a po zbytek dne už nepustí. Jak sama Isabelle d ́Ornano jednou řekla:

Mít krásnou pleť je stav mysli, pomáhá zvednout náladu a zlepšuje pocit ze sebe samé.

 

Dědictví jedné rodiny

Útulný pražský butik rozléhající se na dvou kompaktních podlažích byl navržen tak, aby odrážel ducha značky a uměleckou a kulturní inspiraci za ní stojící. Za vším hledejme dědictví zakladatelské rodiny d’Ornano, která do tohoto prostoru přispěla osobními předměty k doplnění děl zastoupených designérů. V pražské pobočce vás tak už při vstupu možná zaujme skulpturální prvek, a to sice klika vytvořená polským sochařem Bronislawem Krzysztofem, jenž svůj osud se značkou Sisley spojil již před 25 lety. Jeho tvorba vás bude doprovázet zřejmě v kterémkoliv Sisley butiku, který ve světě navštívíte. I to je pro Sisley důležité – cítit se v buticích jako doma, ať už jste kdekoliv.  

Celý interiér pražského butiku byl pečlivě laděn a vybírán za dohledu Isabelle a Christine d’Ornano. Zaujmout vás zde můžou impozantní umělecká díla i ty nejmenší detaily. Obrazy zdobí barevné květinové vzory, prolínající se s erbem rodiny d’Ornano a kultovními ingrediencemi Sisley. Na jedné ze stěn visí dokonce portrét Isabelle d’Ornano namalovaný Christinou Radziwill, zapůjčený z její osobní sbírky. Odpočinkovou část zdobí okrově sametová pohovka, kterou navrhl Pierre Frey, a na schodišti se francouzský design prolíná s tím českým, který je zde zastoupen lustrem od Lasvit, vyrobeným z průsvitných kusů skla. Právě toto blízké setkání francouzských a českých prvků dělá z butiku místo, které nikde jinde v Praze nenajdete. Přesvědčit se o tom můžete na vlastní kůži, doslova. Ať už sem zavítáte prohlédnout si to nejlepší z beauty portfolia značky Sisley, či za relaxační procedurou, víte, že jste v Jáchymově ulici 2 na správné adrese.

Sisley
Měření
Mohlo by se vám líbit

Březnový beauty newsfeed: To nejaktuálnější ze světa krásy

Svět krásy se mění, zachovejte klid, nahoďte rtěnku, nalistujte náš beauty newsfeed a zůstaňte v obraze!
elle.cz