Evangelista, Twiggy i Kloss: Úspěch díky radikální vlasové proměně?

Jejich úspěšnou kariéru odstartovala změna účesu, ke které se odhodlaly kvůli tomu, aby se odlišily od ostatních konkurentek, či se zbavily nálepky dívek od vedle. Trendy změny byly a jsou ve většině případů ve znamení zkrácení dlouhých či polodlouhých kadeří. Takzvaný účes na kluka u mnohých žen dokáže vykouzlit opravdu divy. Díky němu totiž krásně vyniknou rysy i dlouhý krk. K obdivu a slávě však dokázaly napomoci i neobvykle obarvené vlasy. Největší úspěch sklidila výrazná růžová, červená či skandinávská bílá.

 

Beach waves: Naučte se účes v rytmu vln snadno a rychle

elle.cz

 

Twiggy

Jednu z nejznámějších vlasových proměn vůbec absolvovala v roce 1966 tehdy patnáctiletá modelka a později i módní ikona šedesátých let Twiggy, vlastním jménem Lesley Hornby. Své delší vlasy si nechala zastřihnout i obarvit a učinila tak nejlepší rozhodnutí svého života. Vlasový stylisté a experti Leonard of Mayfair a Daniel Galvin pracovali na jejím ikonickém finálním vzhledu – krátkému střihu a blond barvě – více než sedm hodin.

„Pořád to sušili, aby viděli, jestli to spadlo správně. Ty krátké sestřihy musí být naprosto přesné. Při pohledu do zrcadla jsem viděla všechny ty tváře, jak se na mě dívají tak, jak se na mě ještě nikdo nikdy nedíval,” uvedla Twiggy v knize s názvem Twiggy in Black and White. 

 

Twiggy

 

Linda Evangelista

Krátké vlasy zajistily raketový vzestup a veleúspěšnou kariéru i Lindě Evangelistě. Ačkoliv topmodelka svou proměnu zprvu oplakala, později tohoto rozhodnutí nelitovala. Její slzy i zkrácení vlasů zachytil v roce 1988 legendární fotograf Peter Lindbergh, jehož smrt v roce 2019 zasáhla nejen modelingový svět. O její ikonický sestřih se zasloužil vlasový stylista Julian d'Ys. Evangelista přiznala, že se jí následně velmi zajídala skutečnost, že tisíce žen si nechalo ostříhat vlasy přesně podle ní a po světě tak chodilo tolik jejích kopií. V průběhu let svůj účes proto proměňovala také barevně – blond vlasy nahradily červené, ty zase tmavě hnědé. 

 

Linda Evangelista

 

Edie Sedgwick

Múza Andyho Warhola, známá jako Warholka, se z divoké dívky proměnila v takzvanou IT Girl díky krátkému sestřihu a blonďaté či šedé barvě vlasů. Warholovu superstar kromě krátkého účesu velmi světlé barvy proslavilo také nošení výrazného make-upu, mohutných šperků a minisukní. Se svým vzhledem bodovala ve světe módy, filmu, ale i na newyorských večírcích plných drog a alkoholu. Mezi mnohými se o Edie šuškalo bohužel také kvůli heroinu, za což rozhodně potlesk a ovace nesklízela. 

 

Edie Sedgwick a Andy Warhol

 

Karlie Kloss

Z nenápadné šedé myšky se jako mávnutím proutku stala jedna z nejvyhledávanějších modelek světa. Sebevědomí v roce 2012 získala díky krátkému sestřihu Karlie Kloss, která v srpnu oslaví třicáté narozeniny. Zatímco na svých prvních přehlídkách pro Victoria`s Secret vypadala jako sladké děvčátko ztrácející se v záplavě sexappealu jiných žen, po své vlasové proměně začala působit více sofistikovaně. Díky tomu ji do svých fashion show začaly obsazovat významné návrhářské domy. K podobné změně se odhodlala i její dobrá kamarádka a pěvecká superstar Taylor Swift. Rozhodně učinila dobře, když se rozhodla dát sbohem svým vlnám v country stylu.

 

Karlie Kloss

 

Fernanda Ly

Barevná změna vlasů se v rámci kariérního růstu povedla i Fernandě Ly. Australská modelka řadu let experimentovala s nejrůznějšími barvami vlasů. Vyzkoušela například červenou či modrou, větší popularitu jí však v roce 2015 přinesla až růžová barva à la cukrová vata. Díky tomuto originálnímu vzhledu si Fernanda zajistila místo na nejprestižních módních přehlídkách. Úspěch sklidil i samotný vlasový střih – dlouhá délka a rovně střižená ofina. Za odvahu by modelce mohla zatleskat například zpěvačka Rihanna, která se jako jedna z mála hvězd již před lety nebála vystřídat nespočet střihů a barev. Experimentovat se někdy opravdu vyplatí.

 

Fernanda Ly

 

Agyness Deyn

Hlavní tváří mnoha módních show i kampaní se modelka Agyness Deyn stala především díky svému rozhodnutí změnit svůj vzhled a odlišit se od konkurentek z branže. Vyplatilo se, Deyn se velmi rychle zařadila k těm nejvyhledávanějším modelkám světa a inspirací pro mnoho mladých žen, kterým běžné vnímání krásy a stylu nic moc neříkalo. Krátký střih bodoval s jakoukoliv barvou, po níž modelka Agyness sáhla. V posledních letech volí spíše delší či dlouhé vlasy, čímž bohužel ztratila svůj dechberoucí šmrnc.

 

Agyness Deyn

 

Zdroj: ELLE.com, Wikipedie Commons, Live About