Falešné pihy. Trochu bláznivý, ale velmi slušivý trend

 

Pihy, ať už vlastní, nebo získané, jsou trendy již několik sezón. Což znamená, že pravděpodobně se stanou onou beauty klasikou, která nikdy nevyjde z módy. Obstarat si falešné pihy, když nemáte vlastní, není v historii lidstva nic výjimečného. V devadesátých letech si spousta žen tužkou na oči dělalo nad rtem podobné znaménko, s jakým se narodila supermodelka Cindy Crawford. Za časů rokoka si francouzské aristokratky lepily na pravou tvář černou pihu vystřiženou z taftu. Napodobovaly tak některé starověké kultury, kde indigová tečka na obličeji představovala symbol sexuální otevřenosti a plodnosti.

 

Dnes existuje takzvaná „freckle pen", což je nástroj připomínající oční tekutou linku. Nicméně jeho štěteček je snad ještě tenčí a barvy světlejší. Díky němu si vytvoříte pihy v takové velikosti, které budou přesně sedět vaší tváři: od těch téměř neznatelných, po výrazné tečky.

Kam si falešné pihy namalovat? Na hřbet nosu, lícní kosti, pár se jich klidně může zatoulat na tváře. Přirozenost je vašim cílem, proto by neměly být rozmístěny s geometrickou přesností, ale spíš nahodile. Až si pihy nalíčíte, určitě je potřebujete ještě zafixovat průhledným pudrem. Opáleného vzhledu docílíte tak, že pihy poprášíte ještě tvářenkou nebo bronzerem. 

 

 

Nechcete investovat do dalšího kosmetického produktu? Pak si pihy namalujte jednoduše tužkou na obočí. Tečka nemusí být přesná, ale neměla by být příliš velká. Jde vám o to, aby vaše nově získané pihy nemohlo okolí na první pohled identifikovat jako „tu namalovanou věc na obličeji". Až získáte v líčení pih trochu více praxe a budete si je chtít ponechat na tváři celý den, zvolte voděodolnou oční linku.

Zamilovali jste se do pih natolik, že je chcete mít na obličeji už pořád? Ještě než zavoláte svému tatérovi nebo expertovi na permanentní make-up, objednejte si balíček s hennou. Značka Mihenna se specializuje jen na falešné pihy a v kit s barvou obsahuje i speciální štěteček, kterým vytvoříte ty nejpřirozenější tečky. Henna vydrží na obličeji až šest dní, během kterých poznáte, zda takhle chcete chodit dalších pár let. I vytetované pihy totiž nakonec zesvětlají natolik, až z vašich lící zmizí.

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA