Pět tibeťanůTato gymnastika má za úkol vyladit čakry, které procházejí vaším tělem. Kromě prvního cvičení se všechna ostatní mají provádět první týden třikrát, další týdny se počet opakování postupně zvyšuje až na 21.

Všechny pohyby se navzájem doplňují, je proto třeba je provádět za sebou, jeden po druhém. Před cvičením se postavte do širšího stoje, ruce v bok. Třikrát se zhluboka nadechněte tak, že vzduch necháte stoupat z břicha.

Rada: tělo nesmí být v kontaktu s příliš studenou nebo tvrdou podložkou.

1. Okysličení těla
Tento pohyb odhaluje stupeň vnitřního "znečištění" těla - čím dřív se vám začne točit hlava, tím víc jste intoxikování. (pokud se odnaučujete kouřit, provádějte tento cvik, když dostanete chuť na cigaretu.). vestoje rozpažte, dlaně dolů. Malými krůčky se otáčejte ve směru hodinových ručiček, na konci každé otáčky zpomalte. Točte se tak dlouho, až se vám začne slabě motat hlava. Postupně zpomalujte. Sedněte si nebo se položte, dokud tento pocit neodezní. Opakujte maximálně 21krát.

2. Uvolnění páteře, zpevnění nohou
Lehněte si naznak, paže volně podél těla, dlaně naplocho. Přednožte a napjaté nohy přitahujte směrem k hlavě. Protože páteř musí zůstat ve styku s podložkou, je třeba "zatnout" břišní svaly. Nakonec nohy lehce povolte a vraťte se do výchozí polohy.

3. Pro vitalitu a dobrou náladu
Přejděte do kleku, palce n nohou opřete o zem. Paže volně visí podél těla. Povolte hlavu do předklonu a bradu přitáhněte k hrudníku. Pak hlavu pomalu vzpřimujte a povolte do maximálního záklonu. Oči sledují pohyb hlavy.

4. Stimulace energetických center
Toto cvičení působí hlavně na nervosvalový aparát a stimuluje energetickou aktivitu. Sedněte si a opřete se rukama o zem. Zpevněte všechny svaly (i obličejové), pak pokrčte nohy v kolenou a na rukou zvedněte celé tělo ze země. Uvolněte se, hlavu nechte "spadnout" ke straně. Pak se vraťte do sedu.

5. Oživení organismu
Stoj na špičkách, hluboký předklon, ruce na zemi. Paže jsou napnuté. Nyní začněte "rolovat" směrem k nohám, co nejdále to jde. Bradu držte co nejdéle na hrudníku, stále stoj na špičkách, paty zůstávají napnuté. Pak pomalu "rolujte" zpět do výchozí polohy.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA