Pramen zdraví

PLEŤ

Bariéra z vody
Pokud má pokožka dostatek vody, je pružnější, rozjasněná, hladká a lépe chráněná proti poškození zvnějšku. „Hydratační krémy tvoří na povrchu pokožky bariéru, která zabraňuje úniku vlhkosti a také nás chrání před změnami teplot, slunečním zářením, znečištěným ovzduším. Tak pleť pomaleji stárne,“ vysvětluje Armelle Sourand, hlavní dermatoložka značky Chanel.
Pozor na ztráty
V suchém prostředí, ale také všude tam, kde se často mění teplota i vlhkost, dochází k dehydrataci. „Jste-li často ve vytápěné nebo naopak klimatizované místnosti, může se přirozená hydratace vaší pokožky narušit,“ varuje Mike Ingrassia, dermatolog značky Clinique.
Pro každou pleť
Hydrataci potřebuje každý typ pleti, i ta mastná nebo náchylná k akné, jen je třeba vybírat krémy vždy podle jejího typu. Pro citlivou pokožku jsou vhodné ty z lékáren, na smíšenou pleť s pupínky vyzkoušejte speciální hydratační emulze, které zklidňují a ochraňují zanícenou kůži. Střídáte-li často klimatizovanou místnost s pobytem na sluníčku venku, existují krémy, který si se změnami teplot umí dobře poradit. ➤
Ovoce a zelenina
Největší zásobárnou vody, již je tělo schopné zadržet, je syrové ovoce a zelenina. Ty navíc obsahují i antioxidanty, které vytvářejí ochrannou bariéru, důležitou pro udržení vody. Čím jsou ovoce a zelenina barevnější, tím mají lepší schopnost udržet tuto takzvanou strukturovanou vodu. Tím lépe také pomáhají pleti bránit se poškození sluncem.
Když hydratační krémy ani séra nestačí...
Vyzkoušejte metodu mezoterapie, která se provádí ve specializovaných centrech a je vhodná na obličej, krk, dekolt, ale i na ruce. Jedná se o jemný gel s obsahem kyseliny hyaluronové, který se aplikuje drobnými vpichy do pokožky, a tak ji omlazuje a projasňuje. Výsledek je viditelný okamžitě, ošetření trvá patnáct až třicet minut a stojí od 3500 Kč.

VLASY

Vodu vlasy nepijí
Příjem vody nemá na vzhled vlasů překvapivě žádný vliv. Vláha se k nim dostává pouze zvenku, pomocí přípravků určených k hydrataci vlasů.
Čím se vlasy nejvíce dehydratují?
Častým mytím, fénováním, kulmou nebo žehličkou. Tak se totiž narušuje jejich přirozený ochranný mikrofilm, který je chrání před vysycháním, ale i před slunečním zářením, teplem nebo dlouhým působením vody. Odmaštěný vlas tak je de facto zbaven své přirozené ochrany, ztrácí pružnost, pevnost i lesk. Výsledkem dlouhodobé dehydratace vlasů jsou matné, lámavé, mdlé vlasy s roztřepenými konečky.
SOS odborník
V takovém případě neváhejte a svěřte je do rukou odborníků. V kvalitních salonech provádějí například tzv. iontovou termální ozdravující kúru, při které se využívá teplo a Bio Ionic, přípravek pro intenzivní hydrataci. Kúra trvá asi půl hodiny a stojí 650 Kč.■