Jak si udržet letní opálení co nejdéle?

 

Připravte se

Stejně jako rezervaci letenek nebo zajištění cestovního pojištění musíte i opalování plánovat dopředu. „Ve dnech, které si vyberete k opalování, udržujte svou pokožku extrémně hydratovanou,“ říká Camila Pierotti, zakladatelka společnosti Sol de Janeiro pro americkou Elle. Je také důležité si předem zajistit čistou pleť bez nerovnosti a nedokonalostí. Klidně nechte svou pokožku projít nějakou exfoliační kůrou, ale to ještě před tím, než začne v létě svítit slunce na plno. Musíte proto myslet opravdu hodně dopředu.

Hydratujte

Klíčem k dlouhotrvajícím opálení je hydratce. Pořiďte si bohatá tělová másla, hedvábné oleje a pleťové vody s obsahem kyseliny hyaluronové, které vaši pokožku opravdu pořádně nakrmí. „Vždy mějte pokožku extra hydratovanou před, během a po opalování," říká Pierotti, protože slunce vaši pokožku vysušuje.

Zkuste studenou

Sprchování v hodně horké vodě může pokožku dlouhodobě připravit o její přírodní bariéru a urychlit šupinatění. Udržujte proto teplotu sprchy na nízké teplotě, abyste prodloužili životnost opálení.
 

Violette vás donutí se o sebe starat i milovat YouTubery

elle.cz

Vyvarujte se spálení

Pokud se spálíte, kůže tím reálné poničíte. Co to znamená? Tělo se začne bránit a začne vyvíjet novou vrstvu pokožky, taky aby nahradilo poničený materiál. Se sluncem políbenou pleti ještě v září se tak rovnou můžete rozloučit.

Pijte

Pokud chcete, aby byla vaše pleť správně hydratovaná a držela kýžený odstín pigmentu co možná nejdéle, měla byste si naordinovat nejméně dva litry minerální vody.

Glow-up!

Máte pocit, že vaše opálení ztratilo svůj lesk. Zkuste nanést rozjasňující tělové mléko nebo olej.

Peelingujte

Zní to nelogicky, ale odumřelé buňky na povrchu mohou zakalit skutečnou září vaší pokožky. Proto potřebujete mrtvou vrstvu jemným peelingem oddělit. Melanin je uložen v hlubší vrstvě pokožky, takže tím opálení při jemném peelingu neohrozíte.

Zázračný kolagen, aneb mýtus o vnitřní regeneraci pleti

elle.cz