Letní teploty na obzoru? Ideální čas zkusit #CleanGirl look

TikTok nás zásobuje trendy a dostanou se k vám, ať už je sledujete přímo na této aplikaci anebo jako někteří z nás, se zpožděním na Instagramu. #CleanGirl videím roste sledovanost už pár měsíců, ale na léto a vysoké teploty je tento look jako dělaný. Takže co si pod ním představit? Neznamená to, že se máte sprchovat 5x denně a mít vždy po ruce dezinfekční gel. Jde o souhru péče o pleť, make-upu a úpravy vlasy, kdy výsledek působí nenuceně, upraveně a přirozeně. A nutno podotknout – až podezřele dokonale! Představte si Hailey Bieber, která se stala neoficiální ambasadorkou #CleanGirl, anebo většinu modelek off duty. Prostě upravená od hlavy k patě, každý vlásek na svém místě, ale přitom naprosto přirozená a dokonalá.

 

Vrátí se úzké obočí z 90. let? Proč neriskovat a komu vlastně sluší?

elle.cz

 

Základ pro každou #CleanGirl je jasný: dokonalá péče o pleť. Zbytek už je jednoduchý a postačí vám pár krémových produktů. S ničím to nepřehánět a zvýraznit přirozené rysy. Můžete tak vyrazit na rande či pracovní schůzku, večer na drink anebo jen na procházku se psem. A co se nám nejvíc líbí? V horku vám vydrží celý den a stačí jen lehké úpravy. Jak na to?

Začneme s pletí. Důkladná péče přizpůsobená typu pleti je pro #CleanGirl samozřejmost. Je to první krok, bez kterého by bylo zbytečné se vůbec pouštět dál. Nicméně pleť #CleanGirl je především hydratovaná, zářivá a vytouženým cílem je tzv. glass skin effect. Dejte si tedy záležet na hydrataci, ať už pomocí krému či séra. Nezapomeňte také na primer a samozřejmě – SPF. Anebo vsaďte rovnou na tónovací SPF, který pleť sjednotí, rozzáří a ochrání zároveň.

 

Důkladná péče přizpůsobená typu pleti je pro #CleanGirl samozřejmost.

 

Pokračujte s minimem korektoru na konkrétní místa kolem očí a to vnitřní i vnější koutky, u kterých korektor protáhněte ke spánkům. Přirozeně tak pozvednete kontury obličeje. Korektor dále patří na lehce červená místa kolem nosu a doprostřed brady. Jemně růžovou či broskvovou tvářenku naneste na tváře a malinko na nos a na lícní kosti, hranu nosu a nad obočí přidejte rozjasňovač. U všeho dejte přednost krémovým konzistencím před těmi pudrovými matujícími. Chceme šťavnatý zářivý vzhled!

Obočí nosí #CleanGirl vyčesané diagonálně nahoru pomocí gelu, tužkou doplňte jen výrazně slabší místa. Řasy natočte kleštičkami pro dobrý základ a aplikujte prodlužovací černou řasenku – s vrstvami to nepřehánějte. A třešinkou na závěr jsou rty. Zapomeňte na syté matné rtěnky či tužky na rty a sáhněte po lesku v jemných barvách se třpytem. Výsledek by měl být ve stylu “my lips but better”. Máte pocit, že už jste tento návod někde slyšely? Nedivíme se. #CleanGirl je pro generaci Z to samé, co "no makeup" makeup pro mileniály.

 

Bella Hadid

 

Alfou a omegou #CleanGirl jsou vlasy, respektive účes, díky kterému minimalistický make-up a přirozené rysy obličeje teprve pořádně vyniknou – uhlazený drdol s pěšinkou uprostřed (jde o GenZ trend, takže jiná možnost není).

Při vyčesávání dozadu zachovejte jen prvních pár centimetru pěšinky nad čelem. Zbytek uhlaďte do drdolu na temeni hlavy. Účes opticky vytáhne obličej nahoru. Výhodou je, že drdol půjde nejlépe vytvořit s pár dnů nemytými vlasy, do kterých ještě přidejte trochu vlasového oleje pro uhlazení a lesk. Takže ano, #CleanGirl účes půjde nejlépe vytvořit, když jsou vaše vlasy trochu špinavé.

Co se nám na #CleanGirl líbí? Výsledek je rychlý, jednoduchý, zvládne ho každý a vše na něj máte určitě doma. Klade důraz na přirozenou krásu a prioritou je péče o pleť. Pak je tady ale několik “ale”. #CleanGirl tutoriály tak trochu nepočítají s tím, že máte třeba kruhy pod očima nebo pupínky. Nebo že máte třeba jiné než jemné rovné vlasy. A vlastně pokud nevypadáte jako Hailey Beiber nebo třeba Rosie Huntington-Whiteley, tedy dokonale, pravděpodobně zjistíte, že #CleanGirl trend si budete muset upravit pro své vlastní potřeby. Což je naprosto v pořádku a my radíme – vezměte si z něj, co se vám líbí.

 

Zdroj: TikTok, Hypebae.com

Nepřirozeně velké rty jsou konečně over. Zamilujte si cherry lips!

elle.cz