100% NATURA

Na trhu se objevuje mnoho kosmetických přípravků, které obsahují vyšší nebi nižší množství přírodních výtažků, ale jen některé lze označit jako 100% přírodní. Pokud ovšem přistoupíme na to, že ropa (a produkty z ní, které se přidávají do kosmetiky) není zrovna látka vyloženě „přírodní“.

Dáme vám malý test. Které výrobky podle vás lze označit jako čistě přírodní kosmetiku?

a) Výrobek, který obsahuje i nepatrné množství nějakého rostlinného výtažku nebo některý z chemických extraktů účinné látky z rostliny

b) Výrobek, který obsahuje podstatnou část rostlinného extraktu, ale zároveň může obsahovat syntetické látky (konzervanty, syntetické parfémy, parafín a vazelínu získávané z ropy, atd…)

c) Výrobek, který obsahuje jen rostlinné extrakty a žádnou syntetickou látku

Pokud se budeme řídit například německou normou pro přírodní a bio kosmetiku, pak c) je správně.

100% jistota

U nás je jediná kosmetická prodejna, kde si můžete být 100% jistá, že vám nabízí jen 100% čistou přírodní kosmetiku. Je to 100% NATURA a najdete ji v kosmetickém přízemí obchodního domu Kotva v Praze.

Podívejme se, jaká kritéria 100% čistá přírodní kosmetika musí splňovat. Jsou poměrně přísná, což klientkám přírodních kosmetických produktů zaručuje jistotu a přehled o tom, z jakých látek je složená.

1. Rostlinné suroviny pochází, pokud je to možné, z kontrolovaného ekologického zemědělství, nebo z certifikovaného sběru ve volné přírodě.

2. Výrobky ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech. Nesmí se používat suroviny z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen, vorvaňovina, tuk z norka, atp.)

3. Je povolené použití prokazatelně neškodných minerálních látek s jednou výjimkou v bodě č. 5.

4. Jen s omezením se smí používat emulgátory a tensory. Používat se smí jen ty emulgátory a tensory, které se vyrábí z rostlinných tuků, olejů a vosků, z lecitinu, lanolinu, včelího vosku, rostlinných cukrů a škrobů a rostlinných bílkovin. Konkrétní použitelné látky definuje přísný a aktualizovaný seznam použitelných surovin.

5. Kontrolovaná přírodní kosmetika důsledně nepoužívá: syntetická barviva a parfemaci, silikony, parafín, vazelínu a další ropné produkty.

6. Konzervace kosmetiky a její mikrobiologická čistota je zajištěná pomocí: kyseliny benzoové, salicylové, sorbové a nebo jejich sloučenin a benzylalkoholem. V tom případě musí být také kosmetika označena jako „konzervováno ….. “.

7. Není povoleno použití radioaktivního ozáření k zajištění mikrobiologické čistoty.

8. Dodržování těchto kritérií zajišťuje mezinárodní institut Ecocontrol, který také může udělit ochrannou známku „Kontrolovaná přírodní kosmetika“.

100% péče

Přírodní kosmetické přípravky podporují a aktivují vlastní uzdravující procesy pokožky. Zohledňují rozdílné chování pleti během dne a noci a výsledným efektem je pleť, která se přirozeně a svépomocí vyrovnává s vlastními problémy.

Nabízejí se pěstící oleje například z mandlových, avokádových nebo jojobových plodů, vzácné výtažky z léčivých bylin jako je úročník a lichořeřišnice, rostlinné esence a vonné éterické oleje. To je jen malý příklad, jaké přírodní ingredience přírodní kosmetické přípravky nabízejí.

Kromě klasických pleťových řad najdete na trhu samozřejmě také přírodní parfémy, dekorativní kosmetiku, masážní a aromatické oleje, péči o tělo (také pro děti a těhotné ženy), pánské řady, deodoranty, balzámy, mýdla i pěny do koupele. Jednoduše celkem bohatý výběr.

Z nejvýznamnějších výrobců, jejichž produkty můžete koupit i u nás patří Lavera, Lotina, Dr. Haushka, Weleda, Primavera Life, Sante.

TIP ELLE: Řada Vitamin Creme od Logony, ve které najdete vitamínové krémy z avokáda, lípy, mrkve a aloe.

K zakoupení ve 100% Natura, OD Kotva v Praze, e-mail: [email protected], tel.: 736 684 556.