Nejnovější beauty obsese z TikToku? Vampire Skin

Vampire Skin trend

Platforma, která nám dala smyslné líčení očí siren eyes, superestetický baddie make-up nebo sunburnt blush, přidává na seznam svých velkých beauty trendů i vampire skin. Hybridní hack péče o pleť a make-upu pomůže naší pleti zářit tak, jako bychom byli členy upíří rodiny Cullenových (sorry, #TeamJacob). Vampire Skin je technika líčení, která míchá podkladovou bázi a fluidní třpytivý produkt (buď rozjasňovač nebo oční stíny) a zanechává na naší tváři dramatickou záři. Vytvořil jej TikToker August Sombatkamarai, který si vykouzlil tak zářivou pleť, že by na něj žárlil i samotný Edward. Jeho videa pod hashtagem #vampireskin do dnešního dne nasbírala více než 1,9 milionu zhlédnutí a stala se populární nejen mezi Twilight fanoušky, ale napříč celou GenZ.

Twilight 2023

Upíří tématika je nesmrtelná. Od premiéry prvního dílu série Twilight v listopadu roku 2008 uplynulo neuvěřitelných 15 let a všechny její díly se staly ikonickými upířími díly. Kromě toho se chystá reboot Interwiev s upírem a v Praze se právě natáčí remake upířího hororu Nosferatu v hlavních rolích s Lily-Rose Depp, Emmou Corrin, Billem Skarsgårdem a Willemem Dafoem. Citlivá GenZ se se světloplachými hrdiny s rozervaným srdcem žijícími na okraji společnosti snadno ztotožňuje a navíc - orosená, lesklá pleť byla letos velkým hitem. Trend #vampireskin tedy není nijak divný a skoro 2 miliony jeho zhlédnutí na TikToku je toho důkazem.

Mohlo by se vám líbit

Underpainting: Makeup trend, který ovládl celý TikTok

Pokud jste fanouškem naturálního líčení, zpozorněte, tento make-up trend je přesně pro vás. Momentálně má Underpainting téměř 100 milionů zhlédnutí na TikToku a tisíce lidí jej již zařadily do své pravidelné líčící rutiny. Zkusit, či nechat být?
elle.cz

Jak si vampire skin vytvořit?

Je to poměrně snadné, ať už jste začátečník nebo profík.

Připravte pleť. Jakmile dokončíte svou obvyklou rutinu péče o pleť, naneste na pleť primer, aby pleť byla krásně vyhlazená a veškerý make-up po zbytek dne držel.

Smíchejte si třpytivou směs. Klíčem je smíchat dohromady svůj oblíbený tekutý make-up a fluidní rozjasňovač. Poměr můžete zvolit 1:1 a nebo dát více třpytivého fluidu, abyste se leskli intenzivněji. 

Naneste směs na obličej. Použijte houbičku na make-up nebo štětec a naneste kombinaci na pokožku. Nanášejte ji jemně a spíše než roztírání zvolte poklepávání.

Přidejte ještě více třpytu. Chcete více? Použijte třpytivé oční stíny a zaměřte se na oblasti, které dopadají na světlo (nos, brada, tváře a obočí).

Zafixujte si make-up. Fixační pudr může vaši záři utlumit, proto pleť raději přestříkejte fixačním sprejem na make-up.

Zdroj: TikTok, purewow.com, allure.com