Nejnovější beauty obsese z TikToku? Vampire Skin

Vampire Skin trend

Platforma, která nám dala smyslné líčení očí siren eyes, superestetický baddie make-up nebo sunburnt blush, přidává na seznam svých velkých beauty trendů i vampire skin. Hybridní hack péče o pleť a make-upu pomůže naší pleti zářit tak, jako bychom byli členy upíří rodiny Cullenových (sorry, #TeamJacob). Vampire Skin je technika líčení, která míchá podkladovou bázi a fluidní třpytivý produkt (buď rozjasňovač nebo oční stíny) a zanechává na naší tváři dramatickou záři. Vytvořil jej TikToker August Sombatkamarai, který si vykouzlil tak zářivou pleť, že by na něj žárlil i samotný Edward. Jeho videa pod hashtagem #vampireskin do dnešního dne nasbírala více než 1,9 milionu zhlédnutí a stala se populární nejen mezi Twilight fanoušky, ale napříč celou GenZ.

Twilight 2023

Upíří tématika je nesmrtelná. Od premiéry prvního dílu série Twilight v listopadu roku 2008 uplynulo neuvěřitelných 15 let a všechny její díly se staly ikonickými upířími díly. Kromě toho se chystá reboot Interwiev s upírem a v Praze se právě natáčí remake upířího hororu Nosferatu v hlavních rolích s Lily-Rose Depp, Emmou Corrin, Billem Skarsgårdem a Willemem Dafoem. Citlivá GenZ se se světloplachými hrdiny s rozervaným srdcem žijícími na okraji společnosti snadno ztotožňuje a navíc - orosená, lesklá pleť byla letos velkým hitem. Trend #vampireskin tedy není nijak divný a skoro 2 miliony jeho zhlédnutí na TikToku je toho důkazem.

Underpainting: Makeup trend, který ovládl celý TikTok

elle.cz

Jak si vampire skin vytvořit?

Je to poměrně snadné, ať už jste začátečník nebo profík.

Připravte pleť. Jakmile dokončíte svou obvyklou rutinu péče o pleť, naneste na pleť primer, aby pleť byla krásně vyhlazená a veškerý make-up po zbytek dne držel.

Smíchejte si třpytivou směs. Klíčem je smíchat dohromady svůj oblíbený tekutý make-up a fluidní rozjasňovač. Poměr můžete zvolit 1:1 a nebo dát více třpytivého fluidu, abyste se leskli intenzivněji. 

Naneste směs na obličej. Použijte houbičku na make-up nebo štětec a naneste kombinaci na pokožku. Nanášejte ji jemně a spíše než roztírání zvolte poklepávání.

Přidejte ještě více třpytu. Chcete více? Použijte třpytivé oční stíny a zaměřte se na oblasti, které dopadají na světlo (nos, brada, tváře a obočí).

Zafixujte si make-up. Fixační pudr může vaši záři utlumit, proto pleť raději přestříkejte fixačním sprejem na make-up.

Zdroj: TikTok, purewow.com, allure.com