Trendy líčení tohoto léta? Všechny odstíny očních stínů

Zase ty pastely

Pastelové barvy jsou v jarních měsících velmi oblíbené a jsou také jedním z největších trendů pro líčení očí. Jejich použitím docílíte dokonalého romantického, ale i hravého Y2K vzhledu. Stačí jen zvolit ten správný odstín... 

Neonové barvy

Dalším velkým trendem jsou neonové barvy. Nepřehlédnutelná neonově žlutá, zdánlivě jedovatá zelená, nebo barbiecore růžová? Pro ještě větší efekt můžete stíny ostře definovat oční linkou.

Jako bys je neměla

Jako klidný protipól neonům tu pak máme trend nahého líčení. Nenechte se zmást, právě za tímto make-upem je nejvíce času a úsilí. Oční stíny vyberte v tmavě béžové či světle hnědé barvě tak, aby pohled lehce zvýraznily, stále však působily co nejpřirozeněji. Tyto stíny můžete ponechat matné, či je doplnit o trochu lesku pro pocit dokonalé glowy skin. Myslete také na to, jaký podtón má vaše pleť – pokud vám nesednou růžové stíny, sáhněte raději po hnědých barvách s olivovým akcentem a naopak.

Sláva gradientu

Tento efekt vytvoříte kombinací dvou či více odstínů očních stínů, přičemž tmavší stín se aplikuje na vnější část očního víčka a světlejší stín se aplikuje na vnitřní část. Tím se utváří plynulý přechod mezi dvěma barvami. Gradient je na světě! Volit můžete velice kontrastní barvy, pokud však nechcete nic výrazného, sáhněte po přirozenějších odstínech.

Ostře definované

Posledním trendem, který si můžete toto léto osvojit, jsou ostře definované stíny. Pomocí oční linky si definujte jejich tvar, namalujte okraje a vnitřek vymalujte. Je to jednoduché, chce to jen trochu cviku. Maximální efekt zaručen! Skvěle budou vypadat zemité barvy od hnědé až po červenou, ale i zmiňované pastelové odstíny.

Chcete si některé z těchto trendů otestovat na vlastní víčka?

Červnové vydání ELLE je tentokrát k dostání společně s paletkou očních stínů. Ta obsahuje 18 vysoce pigmentovaných intenzivních očních stínů v hnědých a růžových tónech s matným i třpytivým finišem. Snadno se nanášejí a zaručí dlouhotrvající efekt. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Catrice
Inspirujte se trendy líčením očí z módní runwaye...