Honey lips trend: Make-up sladký jako med, kterému lze těžko odolat

Akumulace trendů na TikToku není žádnou novinkou. Od make-up looků přes nehty, po tipy na vlasy, najdete tam všechno. Proto není divu, že krátce po zveřejnění videa tiktokerka Eva Larosa představující honey lips zažila naprostý boom ve sledovanosti svého medového videa. Po mnoha neutrálních trendech inspirovaných jahodami, latte, rajčaty či horkými čokoládami přichází na scénu dechberoucí zlatý lesk a třpyt. Připravte si lžičku medu, uvařte si svůj oblíbený čaj a nechte se inspirovat tímto zlatavým lookem.

Jak na honey lips make-up

Krok první: exfoliace

Naprostým základem je mít zdravé a vyživené rty, se kterými se poté jednoduše pracuje. Před aplikací zlatých tónů nejdříve rty probuďte jemnou exfoliací. Nejlépe vám poslouží nějaký lip scrub s cukrem nebo medem, když už jsme u sladkého. Díky scrubu se zbavíte suchých částí rtů a odumřelých kožních buněk způsobujících šupinky. Jednoduše naneste dostatečné množství scrubu na rty a kruhovými pohyby jej vmasírujte do rtů, dokud se cukr zcela nerozpustí. Poté zbytek setřete jemným ručníkem nebo umyjte teplou vodou.

Krok druhý: hydratace

Po exfoliaci musíme hydratovat. Po drhnutí cukrem se rty mohou zdát suché, proto přichází na scénu vyživující balzámové produkty, které také pomohou s udržením zlatého medového looku po celý den. Můžete použít klasický balzám na rty v medovém finiši nebo připravte své rty maskou během noci, kdy vaše celé tělo odpočívá.

Low maintenance versus high maintenance: TikTok zas radí, jak na krásu

elle.cz

Krok třetí: třpyt

Jakmile jsou vaše rty jemné a šťavnaté k nakousnutí, jde se na věc – dodejte jim zlatý blyštivý třpyt. Zlatou naneste na kupidův oblouček a na střed spodního rtu a nebojte se nešetřit. Zlatou můžete použít ve formě očních stínů, zlatého rozjasňovače či pigmentu. Vsadíme se ale, že nejspíš už ve vaší make-up kolekci nějaký ten zlatý stín odpočívá, proto se ho nebojte pro jednou vytáhnout na denní světlo a nechte ho zářit v plné kráse. Tím, že stín nanesete pouze na určité části rtů a ne na celou plochu, dodáte rtům hloubku a správné zvýraznění, které tento trend vyžaduje. V originálním TikTok videu Eva Larosa použila zlatý stín od NYX Ultimate Utopia v samostatném očním stínu. U nás lze sehnat paletku obsahující tento stín společně s dalším zlatým stínem tmavšího odstínu. Samostatný zlatý stín poskytuje například Dior Beauty v mono paletce Mono Couleur Couture(odstín 616 Gold Star), Makeup By Mario v odstínu Citrine nebo Yves Saint Laurent v odstínu Legendary Gold

Krok čtvrtý: konturování

Konturování rtů je umění, pomocí kterého dokážete proměnit vaše rty v dokonalý tvar. Proto sáhněte po konturovací tužce na rty, nejlépe v barvě neutrální růžové pro lehký náznak kontury, nebo po tmavší hnědé pro výraznější orámování. Začněte od prostředku rtu s tím, že úplný střed přenechejte pouze zlatému stínu. Poté konturkou pokračujte směrem ven a orámujte tak své rty. Ostrou čáru kontury lehce vyplňte tou stejnou barvou, aby se spojila s barvou vašich rtů a posloužila jako skvělý podklad pro lesk nebo olej na rty. Pro světlejší konturu doporučujeme tužku na rty Anastasia Beverly Hills v odstínu Baby Roses nebo Lip Stain Liner od Sephora Collection v odstínu Pink Tea. Pro tmavší konturu rtů zkuste Lip Contour od Huda Beauty v odstínu Muted Pink nebo Terracotta.

Krok pátý: lesk

Třešničkou na dortu je vyživující olej na rty nebo juicy lesk na rty, který aplikujte jako poslední krok honey lips looku. Můžete použít jakýkoliv lesk na rty, který máte v oblibě – lesklý, třpytivý, průhledný, lehce zabarvený – vybírejte podle svých preferencí. Tím celý look přeměníte na neodolatelný tekutý med a vaše rty budou plnější a smyslnější. Pokud toužíte zůstat v medovém ráji, rozhodně vyzkoušejte Honey Infused Lip Oil od Gisou nebo použijte velmi populární Dior Backstage Addict Lip Glow Oil. Dáváte-li přednost lesku na rty, tak sáhněte po Fenty Beauty Gloss Bomb Universal Lip Luminizer v odstínu $weet Mouth. Voilá! A je hotovo.

Honey lips trend nezbytnosti:

Zdroj: Byrdie, Allure, TikTok