Proč se místo přílišné exfoliace soustředit na posílení kožní bariéry?

Mnoho z nás se snaží dosáhnout krásné a zdravé pokožky pravidelnou exfoliací. Přestože může být tento krok vaší beauty rutiny přínosný, pokud postupujete správně, světe div se, přílišná častá a intenzivní exfoliace může způsobit více škody než užitku. Místo ní bychom se měli soustředit na posílení přirozené kožní bariéry, což může vést k lepšímu zdraví a vzhledu pokožky.

Přirozená kožní bariéra má velmi důležitou funkci, chrání totiž naši pokožku před vnějšími vlivy, jako jsou bakterie, viry, znečištění a UV záření. Když je kožní bariéra oslabená, může být naše pokožka náchylnější k podráždění, zánětům, vysoušení a problémům s akné. K jejímu posílení však může přispět správná péče o pokožku. Používejte hydratační krémy a výrobky, které obsahují přírodní látky, jako jsou například ceramidy, kyselina hyaluronová a peptidy.

Mohlo by se vám líbit

Jak si vybrat a následně používat tu nejlepší kosmetiku pro vaši pleť

Vzhled a zdraví vaší pleti jdou ruku v ruce. Protože pokožka je největším orgánem těla, zaslouží si pečlivou péči a ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy. Použití kvalitní kosmetiky je nezbytné pro zajištění zdravého vzhledu pleti. Častokrát je ovšem náročné se v nejnovějších skincare trendech a ingrediencích zorientovat...
elle.cz

Méně je někdy více

Při hydrataci bychom měli používat produkty, které jsou vhodné pro náš typ pleti. Pokud máte kůži suchou, je vhodné se zaměřit na hydratační krémy, které obsahují přírodní oleje a složky, jako jsou glycerin a již zmíněná kyselina hyaluronová. Máte-li mastnou, měli byste používat lehčí hydratační krémy, které vaši pleť zbytečně nezatěžují a nebudou vám ucpávat póry.

Namísto přílišné exfoliace bychom se měli zaměřit na jemnější exfoliační produkty a omezit frekvenci exfoliace na jednou nebo dvakrát týdně. Důležité je také používat produkty, které obsahují hydratační a posilující složky. Dostatečná hydratace a správná výživa jsou klíčové pro posílení kožní bariéry a udržení zdravé a krásné pleti. Například konzumace potravin bohatých na vitaminy A, C a E, zinek a omega-3 mastné kyseliny může pomoci posílit kožní bariéru a podpořit zdravou pokožku.

A snad tím nejdůležitějším krokem v péči o pokožku je ochrana proti slunci. UV záření může oslabit kožní bariéru a způsobit poškození DNA, což může vést k předčasnému stárnutí a rakovině kůže. Proto bychom měli vyhýbat nadměrnému slunečnímu svitu a používat krémy s ochranným faktorem, které jsou vhodné pro náš typ pokožky.

Mohlo by se vám líbit

TikTok trend slugging slibuje hydratovanou a rozzářenou pleť

Chcete se ráno probouzet jako znovuzrození? Zkuste zařadit slugging do své večerní rutiny a po probuzení vás bude čekat podívaná. Nejspíše jste tento korejský trend, který slibuje juicy hydratovanou a rozzářenou pleť, zaznamenali na sociálních sítích, ale o co přesně jde? A opravdu funguje?
elle.cz

Zdroj: Healthline.com, Byrdie.com