Ombré concealer trend: získejte dokonalý obličej bez efektu masky

Rychle, pro všechny a rovnou z Tik Toku

Bylo jen otázkou času, kdy po ombré hair a ombré nehtech přijdou beauty guru se způsobem, jak přinést ombré i na naše tváře. Ombré concealer trend je dokonalým (nejen) letním trendem pro vyznavačky no-make-up líčení, protože spočívá v míchání lehkých produktů, které nezatěžují obličej. Když budete chtít, zbytek tváře můžete nechat zcela bez líčení, protože fresh budete vypadat už jen díky ombré concealer trendu. Kromě toho vám ušetří čas, protože je vidět okamžitě. Nejlepší ze všeho je, že je pro každého – ať už se snažíte zakrýt tmavé kruhy pod očima, nebo jednoduše chcete dostat do obličeje trochu barvy. Tento trend nás zaujal tím, že kromě klasického maskování nedostatků tělovými barvami přichází s neobvyklou aplikací tvářenky pod oči.

Underpainting: Makeup trend, který ovládl celý TikTok

elle.cz

Na válečné stezce

Tato technika začíná nanesením teček korektoru pod oči: nejprve přijde do vnitřního koutku nejsvětlejší odstín, následuje tmavší uprostřed a k vnějšímu koutku nanesete svou oblíbenou tekutou tvářenku. Než se jednotlivé barevné body do sebe zapracují blenderem nebo štětcem, vypadá tvář velmi efektně – asi jako byste se chystali na válečnou stezku. Jaké má toto líčení smysl? Rozjasní vnitřní koutky, zbaví vás stínů pod očima a zároveň pozvedne a vymodeluje lícní kosti – a to vše v jednom jednoduchém kroku.

Princip tón v tónu

Make-up artisté tuto kombinaci dvou osvědčených triků znají a používají také. Koneckonců aplikace broskvového odstínu pod oči se už léta používá k rozjasnění a neutralizaci tmavých kruhů. A jakou barevnou paletu byste měli zvolit? Vyberte si korektor, který je o dva či tři odstíny světlejší než váš podkladový make-up. Pak naneste ten, který je od vašeho make-upu světlejší o jeden odstín. Pokud chcete, můžete přidat i třetí odstín concealeru podle stejného vzoru. Pak už přichází na řadu tvářenka. Nanést můžete jeden nebo dva puntíky, první opět světlejší, druhý tón v tónu tmavší. Tvářenka, která je umístěna výše než při běžném způsobu líčení, nádherně zvýrazní a pozvedne tvar vašich lícních kostí. Nebojte se ji rozmazat až na spánky.

Ingredience korejské kosmetiky, po kterých touží celý Tik Tok

elle.cz

Nejlepší jsou pro ombré concealer trend fluidy

Abyste se vyhnuli nesnadnému nanášení nebo tvoření skvrn, doporučuje se držet se výrobků stejné textury. Pro tuto techniku nejlépe fungují takový tekutý korektor a tekutá tvářenka. Hustší krémové produkty mají tendenci rychle zasychat, takže se obtížně mísí. Produkty začněte do sebe zapracovávat od vnitřního koutku po vnější, ideální je štětec a na závěr ještě zjemněte případné barevné přechody navlhčeným blenderem. Pak líčení zafixujte transparentním minerálním pudrem.

Nejnovější beauty obsese z TikToku: nádherná „Vampire Skin“

elle.cz

Zdroj: Elle.com, allure.com