Panenkovské, nano nebo mýdlové. Takové jsou aktuální trendy v obočí

Naturální look

Dlouho jsme si zvykaly na to, že pečlivě tvarované, tenké lomené oblouky můžeme bez obav nechat dřímat, aniž by nás někdo podezříval, že o sebe nedbáme. Naopak! Kdo si nenechal vysvětlit, že na obočí se pinzetou ani voskem nesahá, byl out. Přiznávám, že to bylo nádherně osvobozující. Nečíhat se zvětšovacím LED zrcadlem a naostřenou pinzetou na každý mikrochloupek, který se sotva proklubal pokožkou. Žít a nechat žít. Bylo také překvapivé, jak se mnohým ženám změnily výrazy tváře. Co se mého názoru a vkusu týká, většinou k lepšímu. Se širším, uměle nevytrhaným obočím vypadaly sofistikovaněji, svěžeji, méně křečovitě.

Panenky na scénu

Jenže světoznámá make-up artistka Pat McGrath pro couture show Maison Margiela na jaro/léto 2024 vytvořila look, kterým nám udělala tlustou čáru přes rozpočet. Nebo v jejím případě spíše tenkou. „Zdrojem inspirace přehlídky bylo dílo maďarsko-francouzského fotografa a sochaře Brassaïe a hlavním odkazem byly porcelánové panenky,“ nastínila svou inspiraci pro přehlídkový make-up. Každá z modelek se proměnila v panenku s extrémně lesklou porcelánovou pletí, teatrálním líčením očí a obočím transformovaným do dvou tenoučkých černých linek. „Tvar obočí prodlužuje a otevírá oční okolí a vytváří prostor nekonečných možností make-upu,“ vyjádřila se k obočí McGrath.

Na přehlídce Schiaparelli nechala McGrath obočí rovnou zmizet. Irina Shayk a Karlie Kloss patřily mezi modelky, které si pro přehlídku obočí odbarvily. Stejně jako Kendall Jenner pro Met Gala 2022 a znovu na obálku časopisu W Magazine o rok později. Ve zkratce – obočí ztrácí svou nespoutanou volnost a vrací se do područí tužky a pinzety

Doll brows

 

Jaké jsou styly úpravy obočí, které budou in v nejbližších měsících?

Panenkovské obočí

Jak už jsme nastínili, největším trendem jsou „doll brows“ neboli obočí jako panenka. Moderní pojetí tenkého obočí bylo vidět na molech Maison Margiela nebo Vivienne Westwood (a sama Vivienne ho ráda nosila) a opět se vrací na scénu. Je vysoké, působí lehce udiveně a je zaoblené, má lomený oblouk nebo v extrémnějších podobách vede rovně a směrem ke spánkům se zvedá nahoru. Čelními představitelkami tohoto trendu jsou například Bella Hadid, která nikdy nebyla tým „fluffy brows“ nebo Pamela Anderson, pro kterou je tenké oblé obočí celoživotním poznávacím znamením. Než ale pinzetou zmasakrujete všechno, co jste si teď dlouhé roky pěstovala, začněte zlehka. Například přikrytím chloupků korektorem a dokreslením požadovaného tvaru tužkou s tenkým hrotem.

Bleached brows

OK, není to trend, který by byl přímo líbivý a slušivý. A nepředpokládáme ani jeho masovou oblibu. Jsou ale typy žen a určité situace, kdy je trocha extravagance žádoucí a odbarvené obočí s nimi skvěle koresponduje. Máme pro vás stejnou radu jako v předchozím bodě. Než sáhnete po peroxidu, zkuste to nanečisto a schovejte si obočí pod korektorem. Líbí? Jděte do toho. Ostatně ani ta Kendall Jenner nebo Julia Fox s bleached brows nevypadaly špatně.

Produkty pro dokonalé obočí
Nano chloupky

Osobně jsem odpůrcem jakéhokoli permanentního make-upu obočí, právě proto, že trendy se mění a některé pigmenty v kůži se mohou chovat velmi nepředvídatelně. Předpokládám, že nikdo z nás netouží mít po pár letech místo obočí šedé, zelené nebo růžové linky. Pokud vás ale zasáhla alopecie, jiná nemoc nebo jste se zasáhla sama pinzetou natolik, že vám obočí přestalo v některých místech růst, zkuste metodu nano hairstrokes. Jedná se o semi permanentní metodu zvýraznění obočí, kdy vám expertka (prosím, dbejte na to, aby expertkou skutečně byla!), pomocí stroje s tenoučkými nanojehlami aplikuje do pokožky pigment. Nejedná se ale o efekt jaký vzniká při malování tužkou, tetují se jednotlivé tenoučké chloupky, které vypadají jako by byla vaše vlastní. Oproti metodě microbladingu údajně při nano hairstrokes existuje větší kontrola nad hloubkou průniku barviva do pokožky, ale opravdu zkušené brow artists jako třeba Lada Holman vám obočí bezchybně vytetují i manuálně a dle mého názoru vypadá přirozeněji. 

Soap brows

Buď ho nenávidíte, nebo ho milujete. Soap brows je trend, který imituje efekt laminace. Protože laminace je na tři týdny víceméně trvalý efekt a není také nejlevnější záležitostí, kterou byste chtěla každé tři týdny opakovat, nabízí se varianta soap brows. Chloupky můžete narovnat a uhladit směrem nahoru (nebo do jakéhokoli jiného požadovaného tvaru) pomocí glycerinového mýdla na obočí a vytvořit tak pozvednutý, nadýchaný a plný efekt. Obočí má díky němu výraznější šířku a jeho jednotlivé chloupky jsou definované, takže vypadá mnohem bohatší. Soap brows jsou skvělým způsobem, jak z každého chloupku vašeho obočí vytěžit naprosté maximum.

Nové trendy v obočí:

Zdroj: Byrdie.com, WhoWhatWear.com