Dneska bez make-upu, prosím

Píše se konec září roku 2023 a playmate časopisu Playboy roku 1990 Pamela Anderson, star Pobřežní hlídky, ikona v červených plavkách, peroxidová diva s umělými nehty, nejtenčím obočím a konturkou, která nikdy nezahálí (a také roztomile pihatým nosíkem) budí rozruch na pařížském fashion weeku. Není to kvůli skandálnímu outfitu, dokonce ani kvůli aktivitám spojenými s podporou organizace PETA, jež bojuje za práva zvířat, se kterou Anderson roky spolupracuje. Může za to absence make-upu. Zapomněla se snad nalíčit?! Ne! „Revoluce za přirozenou krásu právě odstartovala,“ píše o několik dní později herečka Jamie Lee Curtis ve svém instagramovém postu, kde glorifikuje heroický čin šestapadesátileté Anderson. „Tahle žena se objevila a vyžádala si místo u stolu bez ničeho na obličeji. Tento akt odvahy a vzpoury na mě udělal dojem a ohromil mě.“

Píše se rok 2023, celebrity chodí na přehlídky bez make-upu a my jsme z toho u vytržení! Nastává snad nová doba?

Nosím svoji tvář

Aby ne, Pamela byla s make-upem totiž vždycky velká kamarádka. Bez jejích sexy looků by se svět snad ani nemohl točit. I když je pravdou, že v posledních letech začal zpomalovat tempo… Sexy ikona pomalu začala ztrácet na síle po odchodu své milované vizážistky Alexis Vogel, která v roce 2019 zemřela na rakovinu prsu. Autorka ikonického looku ‚Pam glam’ byla spoluautorkou jejího úspěchu. „Od té doby jsem cítila, že bez Alexis je pro mě lepší se nelíčit,“ svěřila se Anderson, která v posledních letech klade důraz na roli aktivistky a ochránkyně zvířat. Uprostřed vřavy pařížského fashion weeku se rozhodla nelíčit, aby podle svých slov nekonkurovala šatům, ale těžko říct, kdo komu nakonec ukradl show.

Mohlo by se vám líbit

Ombré concealer trend: získejte dokonalý obličej bez efektu masky

Tik Tok, místo, kde najdeme všechno na světě – novinky o celebritách, rady ohledně randění, nové beauty i fashion trendy. Po hodinách scrollování nás tentokrát zaujal trend #ombreundereyes. S téměř šesti miliony zhlédnutí, které neustále přibývají, evidentně nejsme jediní, kteří ho považují za hit hodný následování...
elle.cz

No make-up Pamela 

Její no make-up look vytapetoval prakticky celý Instagram. Jak se svěřila ve videu pro magazín Vogue: „Moje máma mi vždycky říkala, že v určitém okamžiku svého života nebudu chtít nosit na kůži make-up, a měla pravdu. Někdy se člověk musí kráse trochu postavit.“ Na obličej si nakonec nanesla jen vlastnoručně vyrobený domácí růžový olej a mini vrstvu řasenky, dekorativka od Victorie Beckham ležící opodál zůstala netknutá. „Jestli se obávám toho, co si lidé pomyslí o tom, jak vypadám?“ pokračuje Pam v monologu. „Myslím, že je načase být rebelkou, tedy i ženou svého věku (…) – být sama sebou. Jsem ve své kůži nejšťastnější, co jsem kdy byla. Je to taková svoboda a úleva,“ dodává nadšeně Pamela Anderson. Mezi celebritami samozřejmě není jediná.

Článek v plném znění najdete v prosincovém vydání ELLE. Nenechte si jej uniknout a rovnou si dopřejte třeba předplatné magazínu. Obojí si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by se vám líbit

Makeup & hair trendy z pařížského fashion weeku: Co budeme nosit i my?

Fashion week sezónu za sezónou plodí nespočet beauty trendů, které se zřejmě brzy ocitnou i na našich tvářích. Zda si je osvojíte či nikoliv, to je na vás. My jsme tu od toho, abychom vám ty největší trendy této sezóny představili. Propadnete kamínkům, copům, odbarvenému obočí či snad návratu grunge looku?
elle.cz

Zdroj: InStyle, Vogue, ELLE