Trendy obočí je žádné obočí. Necháte zmizet i to své?

Tak trochu punková, ale zároveň princeznovská estetika, něco zvláštně podvratného, ale nesmírně cool. Odbarvené obočí je plné kontroverze. Následuje stopy úzce tvarovaného, vytrhaného obočí inspirovaného devadesátými lety, je ovšem něčím mnohem více zajímavé. A trend, který kdysi patřil jen vzpurným teenagerům a punkerům, nyní přejímá více a více světových hvězd.

Na loňském večírku Met Gala se takto objevila modelka Kendall Jenner. V impozantních černých šatech a s obočím, které byste na její tváři marně hledali. Sestry Bella a Gigi Hadid s odbarveným obočím absolvovaly celou štaci přehlídek, z nichž například na show Fall/Winter 2022 domu Versace byl jejich nahý vzhled důmyslným líčením ještě umocněn. Hudebnice Lizzo, Maisie Williams, Kim Kardashian nebo diva Julia Fox, ty všechny s odbarvením v minulých měsících také experimentovaly. Cílem je radikálně změnit svůj vzhled a zaujmout. Nabízí se tedy otázka – nechat své obočí také zmizet?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Je však odbarvené obočí to pravé zrovna pro vás?

Odbarvené obočí funguje skvěle se všemi typy vlasů a tóny pleti. Neexistují žádná pravidla, ale stojí za to strávit nějaký čas hledáním obrázků odbarveného obočí lidí s podobnou pletí a barvou vlasů jako máte vy, abyste si byli jisti, že se budete cítit pohodlně. Na rozdíl od vytrhání obočí do tenké úhledné linky sice můžete chloupky odbarvit zase zpět na svou přirozenou barvu, ovšem s rozmyslem předejdete nepříjemnému navracení do původního stavu.

Pokud máte řídké, tenké obočí, zvažte, zda do odbarvení jít. Odbarvovač může již chloupky řídkého obočí ještě více oslabit. Mohlo by se dokonce stát, že budete vypadat, jako byste obočí neměli, když jej odbarvíte. Odbarvené chloupky vypadají nejlépe v případě hustšího, prorostlejšího obočí majícího texturu. Pokud je vaše pokožka citlivá se sklony k podráždění či vzniku vyrážky, po bělícím prostředku raději nesahejte a použití zkonzultujte s vaší kosmetičkou.

Laminace obočí, zkusit, nebo vynechat?

elle.cz

Můžete si odbarvit obočí doma?

Pro odbarvení obočí je důležitá konzultace s odborníkem. Obočí do jisté míry formuje náš vzhled, a proto je vhodné každý zákrok probrat s kosmetičkou. Poradí ohledně změny barvy i tvaru. Bělidlo a peroxid jsou navíc skutečné chemikálie a pokud například necháte přípravek působit příliš dlouho, může dojít k poškození chloupků či spálení pokožky.

Pokud se o odbarvování obočí přece jen pokusíte doma, pokoušíte doma, nečiňte tak sami a raději požádejte někoho, kdo vám s barvením může asistovat. Může se stát, že se odbarvení nepovede, ale v nejhorším případě však vždy můžete navštívit profesionála, který vám je obarví zpět na váš původní odstín.

Mýdlo na obočí: Všichni po něm šílí, ale funguje vůbec?

elle.cz

Zdroj: Byrdie, Glamour, People, The List