Červenat se je největším beauty trendem letošního jara

Sunkissed look podpořený výraznou konturou a bronzerem je evergreenem slunných měsíců a vždy s ním vypadáte, jako byste se zrovna vrátili od oceánu. Co ale tentokrát nechat hrát v hlavní roli právě tvářenku? Stala se významnou součástí make-up taštiček všech dívek, které výrazně nalíčené tváře hrdě prezentují na sociálních sítích. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Od make-up artisty po celebrity

Není úplně jisté, odkud tento trend přichází, ale Tik Tok make-up artist Sharon Wu vysvětluje, že pochází z Asie, kde je tento styl nanášení tvářenky populární už delší dobu. Určitě k tomu přispěl i velký boom tekutých blushes, které se příjemně nanáší a dodávají pleti přirozeně šťavnatý look. Go bold, aneb tvářenku můžete nanést úplně všude, nejen v silnější vrstvě přes celé tváře, ale i na nos, na oční víčka. Tento beauty look jste mohli vidět i u mnohých celebrit na Met Gala, například taková Suki Waterhouse vynesla výrazný blush vytažený až přes celá oční víčka a vypadala tak jako éterická víla.

Jak na výraznou tvářenku

1. Jako u každého makeupu se musí začít s kvalitně připravenou pletí, nezapomeňte tedy použít hydratující sérum, krém a SPF.

2. Cíl tohoto make-up looku je přirozenost, proto naneste jen lehce krycí make-up, vyčešte obočí a naneste řasenku.

3. A teď začíná zábava, protože při nanesení tvářenky se fantazii meze nekladou. Začněte u lícních kostí, pokračujte na jablíčka tváří a zakončete vše nosem.

Dokonalé rty, tváře i oči s jedním produktem? Multilíčidlo to zvládne

elle.cz

Zdroj: Byrdie, Allure