Menší nos nebo užší tvář bez operace: Nové trendy v estetické medicíně

 

Individuální přístup by už v tomto oboru měl být absolutní samozřejmostí. Nejde jen o to, že se každý zákrok musí přizpůsobit vašemu tělu, zdravotnímu stavu, potřebám i přáním, ale zároveň by vás lékař neměl poslouchat až příliš. Individuální přístup by měl spočívat v dialogu, kdy vám odborník vysvětlí, proč některé vaše požadavky nejsou ten nejlepší nápad, vždy vám ukáže pro a proti, navrhne nejlepší řešení s vysvětlením očekávaných výsledků.

Dnes už také jeden problém zpravidla umí řešit více různých metod. Proto pokud se vám jedna cesta k vysněnému cíli z nějakého důvodu nepozdává, ptejte se – dost možná s lékařem najdete jinou alternativu. A pokud ne, alespoň si vyslechnete důkladné vysvětlení a strach díky tomu odezní. Pravdou také je, že různá ošetření mohou mít různý výsledný efekt, a tak můžete najít to pravé řešení z mnoha různých úhlů pohledu.

Trápí vás “tech neck”? Poradíme, jak se jej zbavit

elle.cz

 

Chytřejší a šetrnější přístroje

Za to, že existuje několik způsobů, jak splnit očekávání klientů estetické medicíny, mohou samozřejmě čím dál propracovanější technologie. Z nich největší oblibě se v současnosti těší lasery, kterými lze řešit ledacos. Dokonce i tam, kde byl v minulosti potřeba náročnější zákrok, dnes bohatě postačí laser, což zároveň znamená výrazně šetrnější neinvazivní ošetření.

Laser přitom pomáhá nejen při omlazení pleti, ale spolehlivě řeší třeba i problém s chrápáním, stresovou inkontinencí, nebo třeba omlazení intimních partií. Na některých klinikách využívají laser i k velmi efektivní liposukci. Novinkou je například pokročilá laserová liposukční technologie využívající speciální vlákna zářící do kruhu, nikoliv jen dopředu. Je tak výrazně šetrnější, výkonnější a až dvakrát rychlejší oproti konvenční laserové liposukci. Jako první laserem asistovaná liposukce zvládne odsávání a laserování problematické oblasti zároveň.

Čtyři metody v jednom

Umožňuje navíc získat nejvyšší možnou kvalitu tuku pro jeho další případné využití, například k modelaci poprsí či jako výplň k vyhlazení vrásek a dalšímu anti-age efektu v obličeji. Jeden zákrok tak může přinést hned dvojí pozitivní výsledek.

Jistá „multifunkčnost“ zákroků, která pacientům šetří čas, protože přináší intenzivnější výsledky, je patrná třeba i u některých celulitidních programů, které kombinují mnohdy i čtyři metody v jednom ošetření. Stimulují pojivovou tkáň a pracují s tukovou vrstvou díky kombinaci trojnásobné mikrostimulace s účinky moderní laserové a LED technologie a aplikací účinných sér.

Jak na přerušovaný půst? Kdy jíst a co?

elle.cz

 

Komplexní řešení

Do ordinace estetického dermatologa vás obvykle vyšle až výrazná vráska, nejčastěji mezi obočím, takzvaná mračivka, kterou nejde zamaskovat. Protože široký obličej už léta maskujete vhodným účesem, úzké rty zvětšujete konturkou, vnější oční koutky směřující dolů se snažíte nadzvednout líčením.

Přitom takzvaná estetická beautifikace tváře se umí zaměřit na harmonizaci obličeje a všechny tyto nedostatky napravit. Její výhodou totiž je, že vnímá tvář jako celek, což je ostatně pro perfektní výsledky vždy naprosto zásadní. Obvykle jde o kombinaci různých ošetření. Například povislé koutky úst lze napravit výplní, širokou čelist umí zeštíhlit botox. I velký nebo nerovný nos mohou vytvarovat správně aplikované výplně. Pohrát si lze i s optickým efektem vašeho profilu, který by podle ideálu krásy měl být vyvážený – dermální výplň lze kombinovaně aplikovat do nosu, brady a rtů, aby se zlepšil a vyvážil vztah mezi těmito rysy obličeje a vytvořil mezi nimi přímku.

Lifting bez skalpelu

Dalším trendem v estetické medicíně jsou zákroky, které přinášejí maximální efekt s menší zátěží a bez dlouhého zotavování. Například v oblasti chirurgie prsou se zdokonalují techniky vkládání a ukotvení implantátu umožňující menší jizvu po zákroku.

V případě omlazení obličeje roste zájem o neinvazivní facelifty, jako je například ultherapie. Jedná se vlastně o lifting bez skalpelu prováděný ultrazvukem. Bolestivost je minimální, není potřeba anestezie, obvazy ani pobyt na klinice. Bezprostředně po zhruba hodinu trvajícím zákroku se můžete vrátit ke svým běžným činnostem. Ultherapie bude ve vaší kůži pracovat ještě dlouho. Nebudete muset znovu a znovu na další aplikace, je to metoda jednorázová s efektem, který se projeví po dvou až třech měsících a vydrží až pět let. Ultrazvuková hlavice nastartuje celkový regenerativní proces, jehož výsledkem je lifting a zpevnění ochablé pokožky.