Jak budete vonět v roce 2024? 5 největších nových parfémových trendů

Říká se, že vůně je důležitým neviditelným doplňkem a často rozhodujícím faktorem toho, jak se člověk chce cítit nebo jak chce být přijat svým okolím. Vůně může vyvolat vzpomínku na milovanou osobu, výlet nebo pocit, který jsme v určitou chvíli zažívali. Moc parfému je větší, než si myslíme, proto by jeho výběr neměl být podceňován. Rok 2023 nás zasypal sladkými květinami, sexy vanilkou a vodními prvky, od variací na oblíbené vůně známých návrhářských domů až po niche značky trefující se do správných strun našeho vkusu. Jak bude vonět rok 2024?

Proč po čase přestanete cítit svůj oblíbený parfém? Je to hra mozku

elle.cz

Jako slunečné odpoledne na zahradě

Svítí slunce, kolem bzučí včely a vy noříte ruce do vlhké hlíny. Sbíráte zralá rajčata a cítíte jejich vůni. Až jich budete mít plný košík, položíte se do sítě a budete odpočívat ve stínu, až se ukolébáte ke krátkému sladkému spánku. Vidíte to také v živých barvách? Přesně do takové chvíle vás přenese nová elegantní, ale svěží a řízná vůně From the Garden od Maison Margiela. Je výjimečná akordem rajčatových listů v kombinaci s tóny zelené mandarinky, které spolu vytváří vytváří svěží, šťavnatý efekt. Nóty pačuli a muškátu přinášejí vlhký, zemitý charakter.

Jako procházka francouzským městečkem

Francouzská značka Astier de Villatte si pro vás připravila výlet do Francie. Prostřednictvím svého parfému Mantes La Jolie vás vezme na ranní letní procházku historickými uličkami městečka Mantes-La-Jolie. Z pultů prodejců na trhu stoupá vůně čerstvě natrhaných bylinek, koření a ovoce. Ucítíte štiplavou mátu, bazalka, osvěžující listy eukalyptu a citrusový dotek betgamotu. Aby nebylo svěžesti příliš, smíchá se vůně ve vašem nose ještě s pikantním zázvorem, na slunci rozkvelým jasmínem a bylinným maté.

Aromaterapie, aneb jak vůně může ovlivňovat váš každodenní život

elle.cz

Jako písečné duny Egypta

Egypt, země s impozantní a mnohotvárnou krajinou, kde se poušť snoubí s horami a písek sahá až k nekonečně modrému moři, které voní solí. Touto zemí, odkud pochází zakladatelka značky Chloé Gaby Aghion a jasmínem velkokvětým, květinou, jejíž sladkou vůní se telelí večerní vzduch v oázách, se nechala inspirovat parfémářka Caroline Dumur. Vůni dalekých cest rozpáleným Egyptem a setkávání různorodých kultur přenesla do flakonu vůně Chloé Nomade Jasmin Naturel Intense. Hrdlo jejího flakonu je obepnuto hnědým řemínkem, který symbolizuje hluboké přátelské pouto mezi nomádskými ženami.

Jako květinový orgasmus v zahradě hříchu

Dokážete si představit, jak by to vypadalo, kdyby měly květiny orgasmus? První záchvěv slasti by se otevřel mravenčením růžového pepře, srdce by zrychlilo tempo po afrodiziakální směsi svěžího jasmínu, mléka z nočního hyacintu a smyslného ylang-ylang. Výbuch rozkoše by se nesl ve znamení pomerančového květu a sladkého koriandru, aby vše nakonec zalil teplý odleskem tropického ibišku, živočišného pižma, které přetrvává na pokožce s bohatými podtóny. Extatický prožitek jako z rajské zahrady vám přinese svůdná vůně Florgasm od značky Heretic Parfume.

Tyto české vůně překonají světoznámé parfémy. Znáte je?

elle.cz

Jako sladké třešně v čokoládě

Sladké plné křupavé třešně, které svou chutí i tvarem okamžitě evokují smyslné potěšení, voňavá horká káva a hořkosladké sousto čokolády, která se rozpouští na jazyku… Zavřete oči a vybavte si, jak na tyto tři pochoutky působí ve vašich ústech. Podobné potěšení, jaké způsobí na vašem jazyku, vyvolají i na vaší kůži. Vůně Black Opium od YSL byla vždy o neodolatelném potěšení pro smysly a s touto novou verzí parfému Eau de Parfum Over Red se vašim smyslům nabízí mnohem intenzivnější zážitek. Třešňový akord se svůdnou mandlovou vůní, jemné bílé květy jasmínu Ourika pěstovaného nedaleko Marakéše, vanilka z Madagaskaru a neústupný kávový tón ve vás rozvibrují chuť na výrazné smyslné zážitky.

Inspirujte se vůněmi pro rok 2024:

Zdroj: Elle.com, archivy zmíněných značek