Anti-age? Ano! Ale musíte vybírat správně

Zpomalit stárnutí? Důležitá je prevence

Tajemstvím úspěchu je každodenní ranní i večerní rutina v péči o pleť, kdy na sebe jednotlivé kroky navazují, vzájemně se podporují a zvyšují tak své účinky. A věřte, že v tom není žádná věda. Bohatě postačí, když po vyčištění pleti aplikujete omlazující sérum a pak denní nebo noční péči. Alespoň jednou týdně si pak dopřejte masáž obličeje, která uvolňuje mimické svaly v obličeji, stimuluje krevní oběh a zvyšuje produkci kolagenu. A čas od času nechte pleť dýchat. Třeba v létě, to je make-up skoro zbytečný!

Elixíry mládí

Zázrak jménem retinol

Zlatým pravidlem, že méně je více, se řiďte i při výběru anti-age péče. A především – vybírejte takové složky, které budou lichotit konkrétně vaší pokožce. Sázkou na jistotu je určitě retinol. Ten se totiž hodí pro různé typy pleti, a to jak pro zralou, kde dokáže napravovat větší škody, tak i pro mladší, kde slouží jako prevence. Také funguje skvěle proti nedokonalostem pleti. Perfektně ji vyhlazuje, stahuje póry a umí bojovat proti akné. S regenerací buněk a produkcí kolagenu pomůže kofein nebo kyselina hyaluronová, jako prevence proti vráskám poslouží třeba kaviárový extrakt. A peptidy? Ty jsou pro pleť doslova dopingem! Umí ji sjednotit, rozjasnit a dodat ji potřebnou energii.

Jak obnovit porušenou kožní bariéru? I naše pleť potřebuje rovnováhu

elle.cz

A zase to „céčko“…

S unavenou pletí pomůže i koenzym Q10, který je přirozenou součástí kožních buněk a slouží pro ně doslova jako palivo. „Jedná se o účinný antioxidant, díky kterému se kyslík a živiny mění na energii, již potřebuje pokožka pro svoji regeneraci. Bojuje i proti volným radikálům, které stojí za stárnutím pokožky,“ podotýká americká dermatoložka Anna Chacon. Podobné schopnosti má i další antioxidant, vitamin C – ten navíc pleti propůjčuje sjednocenější a zářivější odstín. Nepostradatelným pomocníkem jsou i přírodní oleje, které podporují přirozenou regeneraci pleti, nebo ceramidy, jež zmírňují její suchost. A co se týče kombinování? Tam si dejte pozor hlavně na „céčko“. Nemíchejte ho s retinolem, niacinamidem, ani AHA či BHA kyselinami.

Anti-age tipy

  • Nejhutnější a nejvýživnější krémy nanášejte na obličej na noc, kdy pleť regeneruje a nevadí, že na sobě máte mastnější textury.
  • Anti-aging krém aplikujte na tvář pomocí jemného masírování směrem nahoru.
  • Pleťovou masku si dopřejte jednou týdně a nechte ji na obličeji klidně až do rána.
  • Omlazující séra používejte i na noc, ale záleží, jakou mají texturu a složení (třeba sérum s kyselinou hyaluronovou je ideální na den).
  • Nezapomínejte se starat o krk i dekolt, séra a krémy roztírejte až po prsa.
  • Účinky kosmetiky podpořte masáží obličeje, nebo speciálními rollery.

Jsou kosmetické výplně zázrak proti stárnutí, nebo časovaná bomba?

elle.cz

Zdroje: grove.co, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, verywellhealth.com