Fake it! První opálení si pořiďte z lahvičky. Bez map a fleků

Čím více, tím více

Kladete si otázku, jak je vlastně možné, že nás nějaký krém dokáže „opálit“? Samoopalovací přípravky obsahují DHA nebo dihydroxyaceton, aktivní složku získanou buď přírodní cestou z řepy či cukrové třtiny nebo získanou synteticky. Při aplikaci na kůži DHA reaguje s aminokyselinami přítomnými v horních vrstvách epidermis a vytváří hnědý pigment zvaný melanoidin. Samoopalovací přípravek tedy působí pouze na nejsvrchnější vrstvu pokožky a ne na tu nejhlubší, jak je tomu u opalování na slunci, proto také vydrží méně dlouho. Čím více DHA přípravek obsahuje, tím intenzivnějšího tónu opálení díky němu dosáhnete.

Mohlo by se vám líbit

Hyperpigmentace, máte ji také? Co na pigmentové skvrny funguje

Dokonalá kůže zůstává pro mnohé jednou z nejzáhadnějších výzev v rámci honu za krásou. Zatímco různé pigmentové skvrny mohou být trápením pro jednoho, tak pro druhého mohou být vzpomínkou. Ať už příjemnou či nikoliv. Hyperpigmentace kůže je poněkud častým problémem projevujícím se skvrnami a skvrnkami různých velikostí na rozmanitých místech, například podle původu příčiny, a postihuje všechny typy a barvy pleti.
elle.cz

Typy samoopalovacích přípravků:

Samoopalovací přípravek ve spreji

Samoopalovací sprej má tu výhodu, že rychle schne a nemusí se roztírat. Chce to ale trochu zručnosti, abyste aerosolem pokryli všechna místa vaší pokožky a žádné nevynechali.

Samoopalovací rukavice a ubrousky

Nepleťte si je s rukavicí na nanášení samoopalovacího krému. Nejedná se o tu samou věc. Tyto rukavice nebo také ubrousky jsou obvykle na jedno použití. Rozbalíte je a natřete se s nimi. Snadno se používají i v případě, že na používání samoopalováků ještě nejste odborník.

Samoopalovací pěna

Jejich textura je nadmíru příjemná a většinou také nádherně voní. Začínají účinkovat za přibližně 4 až 6 hodin a na jejich nanesení budete potřebovat aplikační rukavici.

Samoopalovací kapky

Přidejte samoopalovací kapky do svého oblíbeného denního krému, tělového mléka nebo opalovacího krému a vytvořte si přirozeně vypadající opálení přesně na míru. Čím více kapek si nadávkujete, tím tmavšího odstínu dosáhnete.

Samoopalovací mléka

Jsou těmi nejběžnějšími přípravky a jsou vhodné i pro suchou pokožku, protože kromě snědší barvy vám dodají i potřebnou dávku hydratace. K jejich použití nepotřebujete žádný extra level zručnosti a pokud si nevyberete mléko pro tmavou pokožku, nemusíte se většinou obávat ani ostrých přechodů mezi ošetřenými a neošetřenými místy.

Samoopalovací krém a gel

Mají hustší texturu než samoopalovací mléko a většinou také zaručují silnější barevný výsledek. Jejich použití vyžaduje předchozí přípravu pokožky a pečlivou aplikaci, protože při špatném rozetření mohou nechávat šmouhy a tvořit ostré barevné přechody.

Mohlo by se vám líbit

Minerální, nebo chemické SPF? Vyberte si správnou sluneční ochranu

Sluneční záření může mít pozitivní i negativní účinky na naše zdraví. Přiměřená expozice slunci je důležitá pro tvorbu vitamínu D, ale nadměrné vystavení slunečnímu záření může způsobit její spálení, předčasné stárnutí pokožky a zvyšuje riziko vzniku kožního rakoviny. Proto je ochrana před slunečním zářením nezbytná, a to zejména v době, kdy slunce pálí nejvíce. Jaké jsou rozdíly mezi minerálním a chemickým SPF a především, jak si vybrat správnou ochranu před slunečním zářením?
elle.cz

Jak se vyhnout flekům a mapám

Pokud nechcete skončit se skvrnami na kůži a s výčitkami, že jste vůbec kdy sáhli po samoopalovacím přípravku, dodržte několik následujících kroků. V prvé řadě si na proces samoopalování udělejte dostatek času. Jsou dvě kosmetické procedury, u nichž byste zbrklosti hořce listovali: jednou je barvení vlasů a tou druhou aplikace samoopalovacího přípravku.

1.Připravte se

Ideálně 24 hodin před aplikací si proveďte peeling pokožky a poté ji důkladně hydratujte. Zaměřte se hlavně na nejsušší oblasti, jako jsou ruce, nohy, lokty, kotníky a zápěstí, abyste si zajistili hladkou aplikaci.

2. Použijte rukavice

Velmi užitečné jsou ke roztírání samoopalovacího přípravku jemné pěnové rukavice. Přípravek roztírejte krouživými pohyby, tak nejlépe zajistíte, že ho nejen rozetřete všude, ale také že nebudete mít žádné ostré barevné šmouhy. Na obličej ho naneste vklepáváním houbičkou na make-up.

3. Opláchněte se

I když většina samoopalovacích přípravků na kůži lze alespoň lehce cítit, doporučujeme se sprchováním počkat nejméně čtyři až osm hodin. Úplně nejlepší je ale počkat do druhého dne.

4. Hydratujte

Jakmile se osprchujete, natřete se hydratačním mlékem. Podpoří efekt opálení, prodlouží ho (suchá pokožka se rychleji odlupuje) a zamezí vzniku suchých a barevně odlišných map na kůži.

ELLE tipy na opálení z lahvičky:

Zdroj: ELLE.com