Ráno chlad, odpoledne slunce: ty nejlepší podzimní krémy pro vaši pleť

Podzimní pleťové péče by se od té, kterou jí dopřáváme v létě, měla lišit z několika důvodů. Tady jsou ty nejdůležitější, proč byste měli zvážit změnu své podzimní kosmetické rutiny:

Změna počasí

V průběhu podzimu se počasí mění rychleji a razantněji než v létě. Ráno nás sužují mrazíky a chlad, dopoledne se rozsvítí slunce a navečer už zase studeně mrholí. Mezitím sedíme v klimatizovaných nebo vytápěných místnostech a vystavujeme svůj obličej záření z obrazovek počítačů nebo televizí. Naše pokožka je tak během jediného dne vystavena mnoha různým podmínkám, na které musí reagovat. Podzimní pleťový krém by tak měl především obsahovat ochranné složky, které posilují její vnější bariéru, zabraňují dehydrataci a chrání ji před vlivy prostředí.

Výživa pleti 

Po létě může být pleť unavená a poškozená slunečním zářením. Pleťové krémy na podzim by měly obsahovat vitamíny a antioxidanty, které pomáhají obnovit a zlepšit kvalitu pokožky. Vitamíny A, C a E vynikají svými regeneračními vlastnostmi a schopností chránit pleť před škodlivými volnými radikály.

Trendy barvy vlasů podzimu 2023: Bronde, měď i nepo baby blond

elle.cz

Hydratace

V chladnějším a často také větrném podzimním počasí je pokožka náchylnější k dehydrataci. Podzimní pleťová péče by tím pádem měla obsahovat také vyšší obsah hydratačních složek, jako jsou kyselina hyaluronová nebo glycerin, aby udržely pleť vlhkou a svěží.

Pro individuální potřeby pleti podzimní krém

Každá pokožka je jedinečná, a proto může s příchodem náročnějšího počasí začít vyžadovat specifickou péči. Některé typy pleti mohou začít trpět na zarudnutí a podráždění, u jiných se zase může přechodně začít vyskytovat akné. Jakmile ale zvolíte pleťový krém s vhodnými ochrannými složkami, s odpovídající texturou a vitamíny, vše se zase rychle vrátí do normálu.

Tipy na podzimní pleťové krémy:

Zdroj: autorský článek