8 rozjasňujících masek pro zářivou letní pleť

Postrádá-li vaše pleť v poslední době vlivem stresu, únavy nebo slunečního záření svou svěžest a jas, přichází ideální chvíle na rozjasňovací masku. Během pár minut totiž umí do pleti napumpovat pořádnou dávku hydratace a výživy, zpevnit elasticitu a navíc ji rozzáří. 

Boom rozjasňujících masek dosáhl letos na jaře vrcholu. Zavedené kosmetické domy se předháněly v odhalování novinek, mezi kterými nechyběly kosmetické zázraky, které za přibližně 30 minut slibují pleť vyhladit, zklidnit, vyčistit, rozzáří a zhydratovat. 

Pravidla maskování:

1. Před nanesením jakékoliv masky pleť důkladně dvoufázově vyčistěte. Jako bonus ji můžete i nahřát teplou osuškou. Tato procedura může účinky masky ještě dvojnásobit.

2. Držte se instrukcí na obalu. Rozhodně nechat si masku na obličeji déle, neznamená lépe. Obecně ale platí hlavně u zasychajících a slupovacích masek, že není dobré překračovat doporučenou dobu, protože pak mohou pleť zbytečně dehydratovat

3. Masky doporučujeme aplikovat pravidelně jednou až dvakrát týdně. Nejlepší z dlouhodobých výsledků je zařadit je do své běžné kosmetické rutiny. 

4. Masku nikdy nesmývejte ledovou či horkou vodou - pleť by zůstala suchá a napjatá. Pokud vám maska na obličeji zaschne, nikdy se ji nesnažte odstranit ji na sucho, ale použijte vlhký ručník či obklad, a masku jemně setřete. 

Jaké rozjasňující masky patří do našeho wishlistu?
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)