Meloun je kosmetickou ingrediencí léta

Tato zelenina, se kterou zacházíme jako s ovocem, je novým tajemstvím perfektní letní pleti. Úžasně totiž zažene žízeň, ale zároveň se postará o nejkrásnější pleť, jakou jste kdy měli. (Pokud ho navíc milujete k jídlu stejně jako my, pak určitě mrkněte na tento recept ZDE.) Nevěříte? Melouny se pyšní obsahem vitaminu A, C a skupiny vitaminů B, draslíkem, železem nebo manganem. Navíc v nich najdete cenné látky jako alanin, cystein, glycin, lutein, lykopen, metionin a mnohé další, které skvěle působí jako skvělé antioxidanty a ochrání ji před škodlivými vnějšími vlivy. 

Meloun není v kosmetickém světě nic nového. Už Egypťané používali tuto zeleninu k ošetření kůže. V podstatě působí jako přírodní toner a má schopnost pleť projasnit a zbavit nečistot. V asijské kultuře se meloun zase používal po staletí kvůli jeho protizánětlivým schopnostem a umění zredukovat zarudnutí nebo záněty pleti. 

A kromě toho melouny vrátil minulý týden do hry o nejvíc sexy zeleninu britský zpěvák Harry Styles a jeho single Watermelon Sugar.  Love it!!!

10 melounových beauty produktů, které stojí za to vyzkoušet:
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)