Symbol ženskosti a sebevědomí. Naučte se nosit rudou

Jistě že jsou rudé rty nestárnoucí klasikou, k níž se můžete vracet klidně celý život. Rozzáří každý outfit i unavenou tvář. Aby vás ale neustále bavily, je fajn je občas proložit modernější variantou anebo trochu jiným odstínem. A aby vypadaly perfektně, je fajn dát si pozor na pár maličkostí.

Matná varianta

V posledních měsících obliba výrazných rtěnek trochu ustoupila, protože si je nechceme setřít nebo rozmazat pokaždé, když si nasadíme roušku. Řešením ale může být matná varianta, která se tolik neobtiskne a také lépe drží. Nezapomeňte však, že matný finiš rty více vysušuje, proto nejprve rty ošetřete výživným balzámem. Anebo zvolte rtěnku s matným nebo saténovým efektem, která má zároveň pečující účinky.

Lehký dotek červené

Rudá vypadá skvěle, i když není úplně sytá. Variantou vhodnou zvlášť pro denní líčení je barva jen lehce prsty vklepaná do rtů. Budete působit, jako byste právě snědla hrst malin – nedbale, ale cool.

Mohlo by se vám líbit

Euphoria, intergalaktická beauty jízda v barvách především neonových

Filmoví kritici na fenomenálním seriálu vyzdvihují především herecké výkony, autentický příběh, vizuální efekty a přístup k citlivým tématům, my máme však ještě jednu položku na seznamu, které chceme vzdát hold – seriálové líčení. Od éterických tónů až po odlesky sytých barev, kamínky na tvářích a třpytky, které zdobí oční víčka hlavních představitelek. Mimořádná beauty estetika je pro Euphorii zkrátka více než příznačná.
elle.cz

Tužka je nezbytnost

Pokud však sázíte na dokonale vybarvené, intenzivně červené rty, raději se vybavte konturovací tužkou, kterou pusu před aplikací rtěnky nejprve orámujete, čímž donutíte barvu sedět na svém místě. Někteří vizážisté doporučují pro dlouhodobější efekt tužkou vybarvit celou plochu rtů a teprve poté nanést rtěnku, která tak bude déle a lépe držet.

Nehodí se ke všemu

Červená rtěnka je na jednu stranu sázkou na jistotu, ale na druhou může celkem snadno působit lacině. Je proto zásadní přemýšlet o zbytku líčení. Platí staré dobré pravidlo, že k výrazně nalíčeným rtům je lepší umírnit líčení očí a naopak. K intenzivnímu očnímu make-upu barvou šetřete. Další klasika, tedy červené rty a kouřové oči, stále vypadají skvěle, ale spíš na večer. Zvažte ale třeba i tvářenku – můžete mít růžovou tvářenku k rudé rtěnce, ale dejte si záležet. Taky líčka musejí vypadat přirozeně.

Který odstín je ten správný?

Svoji příští rtěnku nevybírejte jen podle časopisu nebo podle toho, co sluší kamarádce – vždy je dobré vzít v potaz vlastní barvu pleti, vlasů, ale třeba i zubů. Tmavší odstíny jsou lepší pro tmavší pleť, červená se studenými modrými podtóny opticky zesvětlí zuby, oranžovo-červené tóny jdou skvěle dohromady s opálenou pletí. Červená rtěnka se studenými tóny, s nádechem fialové, černé i třešňové sluší světlé pleti.

Mohlo by se vám líbit

6 způsobů, jak nosit třpytivé líčení, aby vypadalo cool, nikoli lacině

Šedivé oční stíny s třpytivým efektem a k nim červená rtěnka, to je zbytečně výrazná nuda. Pokud se během svátečního období nechcete třpytivého líčení vzdát, jděte na to jinak a stylověji. Máme pro vás šest tipů, jak zvládnout třpytivé líčení, aby vypadalo současně, neokoukaně a podle posledních trendů.
elle.cz

Proti pravidlům

Na druhou stranu každý má jiný odstín vlasů, pleti, očí i samotných rtů, proto se pravidly nenechte příliš svazovat. Někteří vizážisti dokonce radí, že se všechna tato pravidla máte naučit, a pak si říct: Chci tradičně elegantní look, nebo spíš něco cool a trendy? V prvním případě postupujte podle výše zmíněného. V druhém udělejte přesný opak: K teplému odstínu pleti vyberte chladnou rtěnku a naopak. Pokud se vám tedy nějaká rtěnka líbí, prostě ji zkuste. Vždy se ale řiďte jedině tím, jak vypadá přímo na rtech. Kůže na rukou má úplně jinou barvu, a tak vám mnoho neřekne.

Final touch

Když už máte perfektní make-up i vyladěný outfit, věnujte si jeden závěrečný pohled do zrcadla a zhodnoťte, jak to vše funguje pohromadě. Často se totiž stane, že červené rty působí v kombinaci s mnoha výraznými doplňky až příliš výrazně a rušivě. Obvykle platí, že čím jednodušší outfit, tím více červené rty vyniknou a vypadají elegantně. V oblečení se raději vyhněte červené, nebo alespoň zvolte jiný odstín, než má rtěnka.

A když vás červená trochu nudí…

Jestli je rudá rtěnka vaší každodenní klasikou, možná je na čase si od ní trochu odpočinout. Cokoli jiného na vás teď totiž bude vypadat mnohem výrazněji. Zkuste tedy nejrůznější odstíny fuchsiové nebo naopak lososovou. Můžete jít i s aktuálními trendy, které se obrací do 90. let a velí nosit hnědé rty.

S jakými pomocníky si vykouzlíte neodolatelné rty?

Zdroj: Wikipedia Commons, archiv značek