6 způsobů, jak nosit třpytivé líčení, aby vypadalo cool, nikoli lacině

 

1) Monochrom

Vyměňte bílé, stříbrné či šedé třpytivé stíny za teplejší barevnou variantu. Díky tomu můžete jediný odstín (a klidně i jediný produkt) nanést nejen na oči, ale i na další části tváře - na líčka jako tvařenku, ale i na rty. Pokud nemáte rtěnku stejného třpytivého odstínu, přetřete klasickou blýskavým leskem, anebo smíchejte stín, bronzer či tvářenku s balzámem na rty. Efektně vypadají odstíny růžové, broskvové, velmi elegantní je hnědá.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

2) Levandulová

Napadlo by vás použít při slavnostním líčení fialovou barvu a aplikovat ji na celé víčko až k obočí? Mělo by. Inspirujte se v 80. letech a jděte do toho, levandulová slaví velký comeback. Vytvořte z několika jejích odstínů klasické vystínované „kouřové“ líčení, přičemž ten nejsvětlejší stín by měl mít třpytivý nebo perleťový efekt.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

3) Lehkým dotekem

Místo abyste třpytivý stín nanášela na celé oční víčko, jen se jím lehce dotkněte ve vnitřním koutku oka, případně udělejte kraťoučkou linku sahající maximálně do první třetiny oka. Krásně tak pohled rozzáříte a navíc povýšíte naprosto jakýkoli styl líčení na slavnostní záležitost. Jen si dejte pozor, aby obě oči dodržely přísnou symetrii.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

4) Jakoby nic

Představte si naprosto decentní a nenápadné nahé líčení a jen k němu přidejte třpytivý oční stín, ideálně ve výraznější barvě, třeba blankytně modré. Kontrast té téměř opulentní blýštivé barvy s dokonale čistou pletí, která působí, jako by se jí žádné líčidlo ani nedotklo, vytváří velmi zajímavý cool efekt. Nemusíte dokonce použít ani řasenku. Je to jednoduché, nezáludné, a přitom tak odvážné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

5) S ledovým efektem

Aby tradiční třpytivé líčení mělo moderní šmrnc, mělo by mít opravdu ledový efekt - tedy opravdu silně se lesknout, působit jako právě napadaný sníh, v němž se odráží slunce, a zároveň i jako tající led. Krásně vypadá, když pod takový stín nanesete teplejší hnědý jako podklad, díky čemuž bude blýskavý efekt ještě výraznější.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

6) Zlatý déšť

Na závěr jedno malé tajemství: Třpytivé líčení vůbec nemusí mít základ v očních stínech. Lehce třpytivý efekt vašemu make-upu může dodat jen rozjasňující pudr nebo bronzer. Nejlépe tento efekt vypadá s hnědým nebo bronzově laděným líčením.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Věštění hair trends z módních přehlídek tohoto roku

elle.cz