Toužíte po zářivém půvabu Lady Di? Řiďte se stejnými pravidly jako ona

 

Diana moc dobře věděla, že správná péče o pokožku i o vlasy je něco, co by neměla žádná žena podceňovat. Ona sama byla v hledáčku celého světa a denně ji sledovalo tisíce fotoaparátů. Její styl, špinavě blonďaté vlny, modrá tužka na oči... Snad vše, co se jí týkalo, budilo pozornost. Vždyť jen její svatební den sledovalo více než 17 milionů lidí. Ačkoliv byla skrz na skrz přírodní kráskou, měla i pár užitečných triků v rukávu. Ty se teď od ní můžete naučit.  

Mohlo by se vám líbit

Dvojí vnímání princezny Diany: Jaká doopravdy byla Lady Di?

Princezna z Walesu by dnes oslavila 60. narozeniny. Byla modlou a bohyní obyčejných smrtelníků, ale trnem v oku královské rodině. Proč byla Diana tak kontroverzní a vzbuzovala tak rozporuplné emoce?
elle.cz

1. Nezapomínala na řádnou péči o pleť, která se skládala z pečlivého vyčištění tváře, odlíčení, tonizace a následné aplikace hydratačního krému. Nikdy, ale opravdu nikdy nevyšla ven na světlo, aniž by použila krém s SPF.  

2. Diana dobře věděla, co s ní udělá nedostatek spánku, a tak dbala na to, aby denně dostatečně odpočívala. Pokud totiž probděla noc, její pokožka byla velmi bledá a celkově se cítila ve stresu, což se na její kráse neprojevovalo pozitivně.  

3. Řídila se jednoduchým pravidlem: všeho s mírou. To se týkalo hlavně škodlivých zlozvyků jako je konzumace nezdravého jídla, alkoholu nebo cigaret... Pokud totiž nežijete zdravým životním stylem, na vaší kůži se to rychle projeví. Diana netvrdila, že je ideální odepřít si všechna hříšná pokušení, ale moc dobře věděla, kde je ta správná míra.  

4. Měla svůj specifický a osobitý make-up look, který si můžete osvojit i vy. Ať už jsou to nude odstíny nebo výrazná rtěnka – najděte si styl, který vám sluší a toho se držte. Pamatujte si, že pravá dáma nikdy nepoužívá příliš výraznou dekorativní kosmetiku a nemění často svou vizáž. 

Mohlo by se vám líbit

Jackie, Diana a Kelly: Kabelky, pojmenované po významých ženách

Prohlédněte si ty nejelegantnější múzy módních návrhářů, které je svým neopakovatelným šarmem inspirovali natolik, že po nich designéři pojmenovali kabelky, které dnes stojí až stotisíce korun.
elle.cz

5. Nikdy nepoužívala linky stejné barvy jako byly její oči. Ty by totiž v takovém případě vypadaly nepřirozeně a zbytečně nevýrazně.  

6. Vždy nanášela řasenku od kořínků ke konečkům. A věděla proč. Řasám tak opticky přidala nejen na délce, ale i na objemu.

7. Diana nepodceňovala žádný smysl, a to z ní dělalo tu pravou krásku. Nikdy, ale opravdu nikdy neopouštěla domov, aniž by použila parfém. Považovala to za jakousi poslední tečku a finální detail, který ji dovolil cítit se elegantně, osobitě a božsky.  

8. Co se týče vlasů, vždy tak trochu riskovala. Buďte jako ona. Jsou trendy dlouhé vlasy? Nechte se ostříhat. Čeká se od vás, že budete blondýna? Obarvěte se na tmavo... Buďte odvážná, ale vždy jen v mantinelech toho, co vám sedne.