Beauty in Motion: Dominika Hronová

Taekwondo mohl být zpočátku netradiční koníček, který se u vás rozvinul ve sport, kterému se věnujete naplno. Jak jste se k tomuto sportu vůbec dostala?

Mé začátky byly rychlé. Myslela jsem, že mou budoucností bude sportovní gymnastika. Ale můj mladší bratr se taekwondu věnoval a já se chodila dívat na jeho tréninky. Jednou mě jeho trenér vyzval, abych si jej vyzkoušela. A mně se to zalíbilo.

O čem je pro vás taekwondo?

Pro mě je na taekwondu nejzajímavější jeho variabilita. Člověk se nevěnuje jen jedné aktivitě. Mísí se zde vytrvalost, rychlost i výbušnost.

Na trénink s Dominikou Hronovou:
Kudy vede cesta mezi nejlepší taekwondistky na světě?

Na vrchol vede cesta tvrdou prací, tréninkem i mentální přípravou.

V čem pro vás zejména mentální příprava spočívá?

Snažím se vždy co nejvíce uklidnit. Pro mě je při zápasu nejdůležitější užít si flow, kterou plná koncentrace na podaný výkon přináší. Ráda si před zápasem pustím hudbu a uvolním se. Také mi při cestách pomáhá prohlížet si fotografie nejbližších.

Jste žena a děláte bojové umění. Jsou nějaké předsudky, které musíte překonávat?

Když jsem dříve řekla, že dělám bojový sport, lidé si mysleli, že chodím s rozbitým nosem a s modřinami. Ty tam tedy jsou, bez modřin to nejde. Ale v dnešní době je pravidlem, že v Česku máme o dost lepší ženy v této disciplíně než muže. Mnoho lidí si u nás už taekwondo spojuje právě s ženami.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Je něco, s čím jste se musela ve sportu skutečně poprat?

S předsudky jsem problém nikdy neměla. Ale s čím se vypořádávám na denní bázi je snaha zapadnout do váhových kategorií. Ale s tím se v mé disciplíně potýká každá dívka.

Je ve vašem sportu prostor pro beauty rituály? Líčí se například vaše kolegyně nebo vy sama?

Já osobně se před zápasem nelíčím, nevyhovuje mi to. Ale řada mých kolegyň se líčí, to ano. Osobně mám ráda kvalitní skincare. Ráno a večer si dopřeju čas, který své pleti věnuji.

Jaký je váš doposud největší úspěch?

Pro mě je doposud největším úspěchem bronzová medaile z Evropských her, kterou jsem si v loňském roce přivezla, a druhé místo z Mistrovství Evropy.

Co pro vás znamená Beauty in Motion?

Pro mě Beauty in Motion znamená to, že snad každá dívka nebo žena se ráda hýbe, ráda popisuje jak je silná a přitom krásná. Tedy: síla, krása, rychlost, vytrvalost. To vše dohromady, najednou.

Měření
Dominika Hronová a její Sephora beauty rutina:

Zdroj: autorský článek