Vampire facelift: krvesajný zákrok, který zbrojí proti vráskám

Ve světě všemožných kosmetických úprav a zákroků je někdy těžké se orientovat. Z každé strany neustále vyskakují rozmanité novinky v oblasti estetických úprav a člověk nestačí ani žasnout nad tím, kolik možností na výběr má. Už podle názvu je jasné, že se jedná o proceduru zahrnující krev. V tomto případě jde o vlastní krev pacienta, který se rozhodl tuto kosmetickou proceduru podstoupit. Jedná se o neinvazivní zákrok, který vyžaduje pouze topickou aplikaci anestetik.Vedlejší účinky jsou překvapivě minimální a mohou obsahovat pouze lehké pálení, svědění a oteklý obličej. Troufnete si na upíří zákrok?

Vampire facelift versus vampire facial

Vampire facelift je nutné rozlišit od vampire facial. I když je název podobný, proces těchto úprav je rozdílný. A to hlavně v tom, že vampire facial používá microneedling. Hlavním a nejdůležitějším krokem pro hladký a bezproblémový průběh procedury je navštívení lékařského odborníka, který je pro tento zákrok kvalifikován.

Mohlo by se vám líbit

Foxy Eyes: Kouzlo kočičího pohledu nebo zbytečný zákrok?

Po plných rtech, malém nosu a hladkém čele se na vrcholu hitparády estetických zákroků usadil nový trend pozvednutého obočí, kterému se říká foxy eyes. Můžete jej vidět na Belle Hadid, Kendall Jenner i její sestře Kylie.
elle.cz

Jak to celé funguje?

Pokud nejste spokojeni se svými vráskami, ochablou pletí a jakýmsi zašedlým vzhledem, který pleť může mít, je pro vás vampire facelift ten pravý zákrok, který podstoupit. Proceduru lze najít i pod názvem plazmaterapie, kdy procedura napomáhá regeneraci a obnově tkáně. Plazma je součást krve. Když je bohatá na krevní destičky (PRP – v překladu platelet-rich plasma), je plazma s vysoký obsahem těchto buněk. PRP se získává z krve člověka, který proceduru podstupuje, a vzniká krátkým zpracováním krve odebrané z žíly v loketní jamce. Krevní destičky jsou přesně ty, které dělají všechny zázraky. Pomocí růstových faktorů, které obsahují, stimulují kmenové buňky tkáně po aplikaci do cílového místa a způsobují tím regeneraci pleti. Ve většině případů se PRP využívá v kombinaci s kyselinou hyaluronovou, která je aplikována před samotnou PRP.

Mohlo by se vám líbit

Baby botox: zákrok, který dokonale vypne pleť a nepřipraví o mimiku

Má za cíl vyhlazení vrásek a linek na obličeji, stejně jako botox, ovšem po malých dávkách. A je tu proto, aby nám odhalil recept na věčné mládí. Bez rizika ztuhlé tváře odstraní vrásky, ale zachová mimiku. Necháte se zlákat baby botoxem i vy?
elle.cz

Jaký je průběh procedury?

Většina vampire facelift zákroků bude postupovat stejně či velmi podobně. Jako první lékař vyčistí pleť od nečistot a mazu a aplikuje krém pro znecitlivění pokožky. Potom přijde na řadu samotné odebrání krve z loketní jamky. Krev poté projde centrifugou, ve které se separuje PRP od zbytku krve. Následuje aplikace výplní kyselinou hyaluronovou do pokožky, pokud lékař zvolí využití výplní. Nakonec za pomocí malinkaté jehly je PRP vpravováno do pokožky. Vampire facelift lze aplikovat nejen na obličej, ale i na jiné části na těle. Například se vpravování PRP využívá pro stimulaci růstu vlasů, ulehčení při léčbě osteoartritidy či při léčbě a regeneraci zranění při sportu.

Jak se na takový zákrok připravit?

S největší pravděpodobností dostanete podrobnosti od svého lékaře. Každopádně obecně platí pár kroků, které je dobré dodržet. Do kliniky přijít s čistou pokožkou bez make-upu, několik dní před procedurou důsledně dodržovat pitný režim, několik týdnů před zákrokem se co nejvíce vyhýbat přímému sluníčku a nakonec si zajistit odvoz domů po zákroku, aby se člověk cítil v bezpečí. 

Mohlo by se vám líbit

Vlasový botox: Injekce vitaminů, která regeneruje vlasy

Jestli jste už někdy vyzkoušeli zázrak jménem botox, pak dobře víte, jak dokáže pleť vyhladit, rozzářit a dodat pružnost. Přemýšleli jste, co dalšího dokáže malé píchnutí botoxu ještě vylepšit? Váš sexuální život? Stav vašeho bankovního účtu? Kondici vlasů? Začněme od konce.
elle.cz

Každá mince má dvě strany

Hlavních výhod vampire facelift je mnoho. Zákrok je bezpečný, je to navíc přirozený způsob omlazení obličeje bez použití cizích látek či chirurgických zákroků. Pro zlepšení pevnosti a pružnosti pleti napomáhá i současná stimulace produkce kolagenu a elastinu. Toto kosmetické ošetření napomáhá redukci vrásek, jizev i po akné či hyperpigmentaci. Výsledky jsou znatelné a viditelné okamžitě s zlepšují se během několika měsíců.

S výhodami přichází ale i nevýhody. Není jich sice mnoho, ale je potřeba se o nich zmínit. Jednou z hlavních nevýhod je nutnost opakování procedury po 12 až 18 měsících pro udržení pozitivních výsledků a s tím je bohužel spojená i vysoká cena. Ta se pohybuje od 15 000 do 30 000 za jednu proceduru. Většina lidí potřebuje minimálně tři aplikace pro dosažení nejlepší viditelnosti výsledků. Další možné komplikace mohou být infekce, alergické reakce, modřiny, otoky, bolest či nerovnoměrné rozložení výplní. Nakonec nedostatek standardizace a regulace této procedury se stává poměrně častým problémem při návštěvě nekvalifikovaných či nezkušených zprostředkovatelů tohoto zákroku.

Mohlo by se vám líbit

Konec pocení i krásnější úsměv aneb Neobvyklé užití botoxu

Stačí pár vpichů neurotoxinu botox, a dostaví se úlevný pocit. Vrásky na čele nebo kolem očí jsou na několik dlouhých měsíců pryč. Věděli jste však, že botox má také celou řadu takzvaných off-label aplikací (za souhlasu pacienta se na základě indikace lékaře užije jinak, než k čemu je primárně registrován)? Jejich spektrum je tak široké, že jsme si na ně museli posvítit. Představujeme vám tak ošetření, které vám možná brzy zcela změní život.
elle.cz

Zdroj: ELLE.com, Healthline