Čištění vlasů: Pro koho je vhodné a jak ho své hřívě dopřát?

Podle slov každé kadeřnice – a nejčastěji pouček na Tik Toku, jejíž služby jsem zrovna zkoušela, jsem nakoupila vše, co mi na míru mým vlasům doporučila. Ale bohužel jsem po pár mytích byla zase tam, kde jsem začala. O to jmění chudší a s na vlas stejnými kadeřemi téměř bez života. Pokud jste na začátku a nemáte za sebou vyhozené peníze z okna, a především ve chvíli, kdy jste tak učinili... Čištění vlasů je možná řešení, které je konečně opravdovou spásou pro vaše vlasy.

Co je to čištění vlasů?

Jistě, vlasy si myjete dvakrát týdně sami šamponem odjakživa. Ale používali jste vždy ty správné přípravky pro vaše vlasy? Protože mnohé běžně dostupné produkty z drogerie vaše vlasy mohou zatěžovat, a nejspíše to i dělají. Nejde o to, že teď už používáte ty správné. Pokud jste někdy, třeba i jen na chvíli dávali na vlasy to, co jim nedělá dobře, a nebyli jste na žádném čištění, to všechno nežádoucí vám ve vlasech mohlo ulpět. A s největší pravděpodobností opravdu zůstalo. Proto je čištění vlasů ideální téměř pro každého. Vlasům může jedině prospět.

Co vše vlasům škodí?

Vlas dokáže nasát vše, co je kolem nás. Tvrdá voda, zbytky stylingu, nekvalitní kosmetika, smog. To všechno dělá ve vlasech neplechu. Tyto vlivy způsobují, že jsou vlasy matné, ztrácejí barvu a lesk. Vlasy poté vypadají jako bez života a nutně potřebují vzpruhu.

Mohlo by se vám líbit

Jemné, řídké nebo baby vlasy: Ty nejlepší tipy, jak jim dodat objem

Jemné, řídké a baby vlasy nejsou totéž. Trápí je ale společný jmenovatel – nedostatek objemu a pevnost účesu. Docílit jednoho i druhého může být stejně obtížné, jako uběhnout maraton. Naše tipy vám tento běh ale udělají snazší, slibujeme.
elle.cz

Jak často čistit?

Frekvence čištění vlasů je samozřejmě individuální. Neporovnávejte se s vaší kamarádkou, ale ptejte se svého kadeřníka. Ten vaše vlasy zná nejlépe. Pokud nemáte vůbec žádné zkušenosti s čištěním, doporučujeme zajít právě za ním. Vše vám do detailu vysvětlí a příště si tento rituál můžete zkusit i sami doma. Nejčastěji se čištění vlasů profesionálně v salonu provádí jednou až dvakrát ročně, ovšem pustit se do této údržby vlasů můžete i doma (v tom případě opět doporučujeme důkladnou konzultaci se specialistou).

Co od toho očekávat?

Samotná procedura netrvá dlouho. Po důkladném umytí speciálním šamponem, který odstraní z vlasů nánosy silikonů a další nerozpustné látky, následuje aplikace gelu. Poté se posadíte pod zahřátou židličku, kde si chvilku posedíte, aby na vlasy působilo konstantní teplo. V tuto chvíli účinné látky vstupují dovnitř do struktury vlasu. Vlasy se poté znovu umyjí, a ještě pořádně vyživí. Po vyčištění budete možná trochu v šoku. Ale v příjemném šoku. Vlasy budou objemnější, bez zatížení, plné života. Možná budou mít opticky světlejší barvu, to je tím, že se zbavíte nánosů z nekvalitních produktů. Také se ale ukáže pravá kvalita vlasu. Proto mnoho kadeřníků hned po čištění provádí i regeneraci, aby vlasy dostaly to, po čem celou dobu touží a co skutečně potřebují. Po čištění přichází nejlepší doba, ale na co? Zkrátka na cokoliv. Vaše vlasy jsou totiž jako plátno a v tuto chvíli jsou naprosto čisté a dokonale připravené k barvení, zesvětlování a přijímání kvalitních ingrediencí.

Mohlo by se vám líbit

5 chyb při stylingu vlasů, které vás dělají starší

Věděli jste, že první dojem, který děláte na své okolí, je tvořen v první řadě vašimi vlasy, a teprve potom obličejem? Obličej se skládá z několika jednotlivých částí, kdežto vlasy, ty září na dálku. A proto stačí jen drobná chyba ve stylingu a hned se můžete zdát starší, než ve skutečnosti jste.
elle.cz

Zdroj: Byrdie, Allure