Hra se světlem

BAREVNĚ
● Zářivější odstín dodá vlasům barevný přeliv. Neumí je zesvětlit ani výrazně barevně změnit, ale zatěžuje vlasy mnohem méně než klasická barva. Postupně se vymývá, takže nevznikají viditelné odrosty. Navíc se vlasy dostanou do lepší kondice a krásně se lesknou. Brunetkám většinou sluší teplé tóny, třeba s měděným nebo mahagonovým nádechem. Blondýnkám zase sluší přeliv zlatý nebo medový.

● Lesklejší vlasy budete mít i díky pravidelnému zastřihávání. Každých šest až osm týdnů si zajděte ke kadeřníkovi. Zbavíte se tak suchých roztřepených špiček, které světlo neodrážejí, ale rozptylují a pohlcují.

● Záleží také na tom, co jíte. Vlasům prospívají maso, játra, drůbež, mléčné výrobky, tuňák, losos, tofu, oříšky i vitamin B.

● Pokud chcete dodat vlasům více záře, přestříkejte je leskem na vlasy (např. Gloss Control, řada tecni.art, L’Oréal). Ale nepřehánějte to, vlasy by zbytečně zplihly.


VLNY

● Vlnité vlasy (ať už přirozené nebo po trvalé) bývají matnější než vlasy hladké. Je to díky fyzikálním zákonům. Rovné vlasy lépe odrážejí světlo, kdežto na kudrlinkách se paprsky světla lámou, a proto nevypadají tak zářivě. Vlasům prospěje alespoň jednou do týdne vyživující kúra (např. Shine Curl, Kérastase, L’Oréal nebo Treat Me Right, Tigi).

● Olejový zábal přes noc, který vám možná radila babička, nedoporučujeme. Zbytečně vlasy zatížíte. Úplně stačí, když v dlaních smícháte tři kapky olivového oleje se svým oblíbeným šamponem (např. šampon Fructis, Garnier nebo šampon na barvené vlasy Hair Solution, Oriflame). Pak ale vlasy důkladně opláchněte.

● Nezapomeňte, že se kudrlinky nerozčesávají. Zbytečně byste tak poškodila jejich strukturu. Na dlaně si dejte malé množství stylingového krému nebo pěny a vetřete do loken. Na závěr pak účes lehce přestříkejte lakem (např. Lak pro kudrnaté a vlnité vlasy Nivea).

● Vyhýbejte se stylingovým produktům, které obsahují velké množství alkoholu (většinou je poznáte podle nápisu ,extra strong‘), protože jimi vlasy jen vysušujete. Úplně bez alkoholu je například stylingový krém Grip, řada Laminates od Sebastian.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA