Nejlepší jarní účesy z přehlídkových mol, které zvládnete i vy

3 top účesy z přehlídkových mol, které zvládnete i vy!

Trend 2023: Butterfly haircut je největším hitem roku

elle.cz

Wet Look

Trend mokrých vlasů se šíří jako lavina už několik posledních sezón, ale jaro/léto 2023 tento trend udeří v plné síle.Na mokrý vzhled při svých fashion show vsadili například módní ikona Victoria Beckham nebo Dries Van Noten. Efekt mokrých vlasů poskytuje cool, nenáročnou estetiku, která posouvá jakýkoli make-up o několik levelů výš – od svěžího nude vzhledu až po sexy kouřové líčení.

Jak to tedy udělat?

Po umytí vlasů odstraňte přebytečnou vodu pomocí ručníku z mikrovlákna, který pomáhá minimalizovat lámavost. Vlasy precizně rozčešte kartáčem a pomocí většího množství pěny nebo gelu naneste na vlasy a opět pročesejte. Můžete použít i vlasový olejíček a lesk, tato kombinace vám prokáže stejnou službu. Tento look vypadá skvěle s vlasy uhlazenými dozadu nebo s pěšinkou.

Tip: Bella Hadid procházela na přehlídce Fendi na milánském týdnu módy s vlhkými vlnami, které byly stylizované do hluboké boční pěšinky s předními částmi zastrčenými za ušima.

ELLE KVÍZ: Literatura ze základky je plná děsu. Vybavte si nej dramata

elle.cz

Pěšinka

Dobrá zpráva pro generaci Z a všechny ostatní, kteří milují pěšinky: V roce 2023 jsou zpět a výraznější než kdy jindy. Tento účes získal v posledních několika letech nálepku jako příliš „basic“, ale u módních značek jako Chanel, Loewe nebo Miu Miu jsme se mohli přesvědčit, že neprávem.

Nosit elegantní pěšinku je skvělý způsob, jak může účes přispět k ostřejšímu, konturovanějšímu vzhledu. Střední pěšinka může často ukázat symetrický obličej a zvýraznit oči a rty, zatímco boční pěšinka přitáhne pozornost k dalším diagonálním liniím, jako je obrys lícní kosti a čelisti. Super precizní středová pěšinka, jakou má Kim Kardashian, je považována za klasickou a poskytuje čistý, upravený efekt. Tento look nabral za poslední rok velkou popularitu díky TikToku a mileniálům. A proč je pěšinka uprostřed jedním z nejmódnějších vlasových trendů? Dává mladistvější vzhled, aniž by působil dětinsky. Boční pěšinka a la Olivia Munn zase skvěle funguje na všechny tvary obličeje.

Tip:V případě, že hluboká boční pěšinka vypadá příliš přísně, zkuste diagonální variantu. Rozdělte si vlasy směrem dozadu v diagonální linii tak, aby jak dosáhnou temene, část končila víceméně uprostřed. Vepředu stále dosáhnete bezstarostného efektu boční linie, ale vzadu jsou obě strany hlavy rovnoměrně vyváženy.Chcete-li vyzkoušet pěšinku vedoucí středem hlavy, ale bojíte se, že by pro vás mohla být příliš drsná, je nejsnazší způsob, jak vytvořit iluzi střední části, aniž byste upozorňovali na jakoukoli nerovnou oblast, jednoduše ji udělejte mírně mimo střed.

Nejlepší účesy všech dob, které nikdy nevyjdou z módy

elle.cz

Copy a copánky

Neodbývejte se letos jen základním culíkem nebo drdolem. Existuje tolik cool způsobů, jak vlasy svázat. Například Dior a Giorgio Armani vyslali modelky na molo s dokonale nedokonalými nízkými copánky. Na přehlídce Chanel se objevovaly stažené culíky zdobené křišťálovými sponami. Skvělý zdroj inspirace najdete třeba u značky Etro, kde modelky s různě zapletenými copánky působily až abstraktně, což se v lehce umírněné verzi může stát velmi zábavné i pro každodenní nošení.

Tip:Chcete to také zkusit? Po vyčesání a rozdělení, vlasy sepněte do pevného culíku. Potom si krémem nebo olejíčkem přejeďte po horní části vlasů pro extra uhlazenost a přes konečky culíku. Začněte culíkem kroutit ve směru hodinových ručiček kolem kořene culíku, pak ho zajistěte na místě a nechte konce ven. Použijte lak na vlasy, abyste své originální dílo co nejlépe zafixovala.

Text: Denisa Přikrylová