Také máte roztřepené konečky a do návštěvy kadeřníka daleko?

Krásné a zdravé vlasy?

Někomu stačí návštěva kadeřníka jednou za půl roku, jiný zas sedí v kadeřnickém křesle každý měsíc. Potřeby našich vlasů jsou individuální a na správnou péči o ně neexistuje jasně daný návod. Zatímco jednomu se roztřepené konečky objeví po dlouhých měsících, jiný je na svých vlasech může objevit do pár týdnů od návštěvy kadeřníka. Způsob, jakým se o své vlasy i tělo staráme, je však esenciální. Co našemu tělu dáváme, to se nám také vrátí. 

Pravidelné zastřihávaní konců

Jedním z nejlepších způsobů, jak se vyhnout roztřepeným konečkům, je pravidelný střih vlasů. Pravidelný střih pomáhá udržet vaše vlasy zdravé a posiluje jejich strukturu. Ideálně navštěvujte kadeřníka jednou za měsíc či dva a mezi jednotlivými návštěvami vlasy vyživujte zvenčí i zevnitř. Jednou za čas si také dopřejte profesionální čištění vlasů, které s nimi dokáže zázraky.

S produkty hlavně šetrně

Používejte šetrné produkty pro vlasy, které neobsahují dráždivé látky. Všeobecně platí, že šampony a péče s přírodními složkami jsou obvykle mnohem šetrnější k vlasům než ty s chemickými přísadami. Dbejte na to, aby vaše vlasy měly vždy dostatečnou vlhkost, používejte pravidelně kondicionéry a masky na vlasy. Naučte se pracovat s vlasovými oleji, které mohou být SOS pomocníky pro konečky, kterým už pomalu zvoní umíráček.

Mohlo by se vám líbit

Jak se postarat o vlasy, které jsou po dovolené suché a bez života?

Dovolená u moře či oceánu dělá dobře našemu tělu i mysli. Horké sluneční paprsky a slaná voda však velmi vysušují a pocítit to mohou zejména naše vlasy, které častokrát nemají ten beachy waves look, o kterém jsme snili. Jak se postarat o naše vlasy, které jsou po dovolených často suché a bez života? Správnou péčí můžete nepříjemnostem předejít a těšit se tak z krásné hřívy i u moře.
elle.cz
Čím méně tepla, tím lépe

Používání fénů, kulem a žehliček na vlasy může způsobit, že se vlasy stávají křehkými a náchylnými k roztřepení. Pokud je to možné, snažte se omezit tepelný styling na minimum a používejte termoprotektory, abyste poškození minimalizovali. Řada značek již nyní nabízí ucelenou péči pro vlasy vystavované teplu. Pokud se často vystavujete slunci, možná vás bude také zajímat skutečnost, že jsou již k sehnání produkty na vlasy s SPF.

Co vlasům dáváte, to vám také vrátí

Vyvážená a zdravá strava hraje důležitou roli v celkovém zdraví vlasů. Jíme-li vyváženou stravu bohatou na vitamíny, minerály a proteiny, naše vlasy budou silnější a méně náchylné k roztřepení konečků. Výživa je nesmírně důležitá a je často odpovědí na to, proč má někdo lesklou, zdravou hřívu. Zahrňte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamin E, C, A a biotin. Takto namíchaný koktejl budou vaše vlasy milovat!

Hydratace zevnitř

Pijte dostatek vody, abyste udrželi vaše tělo a tím i vlasy hydratované. Dehydratace může vést k suchým a křehkým vlasům, což zvyšuje riziko roztřepení konečků.

Mohlo by se vám líbit

Konečně dokonalé vlny: Je libo hladké, ležérní či boho?

Rovným vyžehleným vlasům letos odzvonilo. Návrat slaví kudrny, a to na všechny způsoby – objemné, drobné, ležérní i boho. Vykouzlit je můžete snadno, klidně i doma a během pár minut: chce to jen cvik, dostatečně dlouhé kadeře a správné pomůcky.
elle.cz

Jak se vypořádat s roztřepenými konečky?

Jistě, výše uvedené rady vašim již roztřepeným konečkům příliš nepomohou. Ovšem vezměte si je k srdci po vaší příští návštěvě kadeřníka. Po zkrácení konečků budete mít pomyslný čistý start pro to, abyste do své vlasové rutiny zařadili vše zmíněné. Nezapomínejte na to, že jasný návod není. Každý jsme individuální a naše vlasy mají jiné potřeby. Dodržování těchto pravidel je však jako postavení základních kamenů účinné hair care. Vzhůru do boje proti rozštěpeným konečkům, účinné zbraně již k dispozici máte!

Mohlo by se vám líbit

Suché šampony: praktický pomocník, nebo zrada vašich vlasů?

Jedni si to bez něj nedokážou představit, druzí se jeho používání úzkostlivě vyhýbají. Málokterý kosmetický produkt dělí uživatele na dva tak výrazné tábory, jako právě suchý šampon. Jak to s ním tedy ve skutečnosti je?
elle.cz

Zdroj: Byrdie, ELLE.com