Konečně dokonalé vlny: Je libo hladké, ležérní či boho?

Důležitá je hlavně péče

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob, nikdy nezapomínejte vlasy nejprve ošetřit speciálními přípravky, které jsou určeny k použití před tepelnou úpravou. „Žehličky i kulmy pak mějte vždy nastavené maximálně na 180 °C, ideálně méně. Pokud máte nebarvené vlasy, snesou o něco vyšší teplotu,“ radí majitelka kadeřnického studia Tereza Šťastná. Po natočení vln a vychladnutí naneste přípravek na jejich podporu a zpevnění.

Pomocníci, bez kterých se neobejdete...

Jakým směrem natáčet?

Kulma dokáže vlasy proměnit v nádherné vlnobití během několika minut. S její pomocí můžete vytvořit nedbalé kudrny, ale i uhlazenější účes. „Ten vyžaduje natáčení všech pramenů do jednoho směru, a to tak, že se kulma drží svisle u hlavy a pramínky se vedou od obličeje dozadu,“ vysvětluje Šťastná. Poté je nechte vychladnout, volně nebo zasponkované, rozpusťte a pročešte. Na závěr ještě dotvarujte a přelakujte fixačním sprejem. Pokud chcete docílit většího objemu, střídejte po patrech směry obtáčení. Důvod je prostý, vlnky musí jít proti sobě, aby se nespojily a naopak vytvořily požadovaný rozcuch.

Trendy barvy vlasů podzimu 2023: Bronde, měď i nepo baby blond

elle.cz

V přirozenosti je krása

Krásných vln docílíte i pomocí žehličky. Vyžaduje to ale určitou zručnost a také přístroj s hladkou koncovkou, aby vlasy při stáčení volně vyklouzávaly. Samotný postup je snadný. Secvakněte pramen vlasů zhruba deset centimetrů od hlavy, otočte žehličkou a pramen protáhněte až úplně dolů. Vlasy kolem obličeje vytáčejte směrem ven, aby vám vynikly rysy a lokny je rámovaly. Nesnažte se být příliš precizní, u vln se cení hlavně přirozenost. To platí i v případě stylingu. Lokny nepročesávejte, bohatě postačí, když je promnete prsty a zafixujete lakem.

Face-framing: nejlepší způsob, jak nosit ofinu. 10 účesů na každý den

elle.cz

Přežitek? Nikoliv!

Natáčky jsou možná pro mnohé přežitek, ale nedá se jim upřít, že fungují skvěle. Pokud nechcete vlasy zatěžovat horkým vzduchem, jsou perfektní alternativou, jak kýžených vln dosáhnout. Princip natáčení je vždy stejný. „Natáčky, které nemají nic společného s elektřinou, patří na vlhké, ale nikoliv mokré vlasy. Stejně jako při kulmování začínejte s natáčením odpředu a postupujte dozadu,“ popisuje Šťastná. Jakmile je natočeno, vyfoukejte hřívu fénem a zafixujte. A pamatujte, že vlny vám vydrží jen tehdy, když před natáčením aplikujete do vlasů tužidlo.  

Tip: Ať už se rozhodnete pro úpravu kulmou či žehličkou, vždy mějte čisté vlasy. Jakákoliv tužidla a laky na vlasy mohou strukturu kštice zásahem tepla narušit a poškodit. Výjimkou je pouze adekvátní termoochrana.

Vlasový trend podzimu roku 2023: Seznamte se s technikou balayage

elle.cz

Zdroje: byrdie.com, healthline.com