Trvalá. Ano nebo ne?

Co je to trvalá?

Trvalá je chemický proces, při kterém se změní struktura vlasu na vlnitý nebo kudrnatý. K tomuto procesu jsou potřeba dvě chemické přísady, a to redukční činidlo a neutralizér. Tyto dvě chemikálie naruší původní strukturu vlasu a vytvoří novou, jakou si přejete. Schopný a zkušený kadeřník vám může pomocí trvalé ondulace vykouzlit na vlasech všechno možné. Plážové vlny? Prstýnky? Objem? Díky široké škále možných velikostí natáček lze dosáhnout přesně takového výsledku, jaký si přejete.

Pro vlasy bez objemu

Trvalá je skvělý způsob, jak přidat do vlasů texturu a objem. Na místě je ale nejprve si rozmyslet, do čeho jdete. Chemický zásah do vlasů není nikdy pro vlasy zdravý a pokud je vaše hříva poničená a oslabená, tento krok vám vlasy akorát více vysuší a dá jim zabrat. Téměř nikdy se proto trvalá nedělá na vlasy odbarvené, zesvětlené a melírované. Oproti metodě, kterou se točily vlasy v osmdesátých letech, je dnešní technologie moderní trvalé mnohem šetrnější a nenarušuje tolik vlasy. Poškození vlasů není tak markantní, ale nevyhnete se mu úplně.

Chcete přirozené kudrny nebo vlny? Zkuste na vlasy Curly Girl Method!

elle.cz

Změna struktury vlasu versus snadná údržba

Vaše vlasy po vytoužené trvalé budou vyžadovat důkladnější péči. Kromě přípravků na chemicky poškozené vlasy doplňte svou beauty shelf také o hydratační stylingové produkty, které jsou určené pro kudrnaté vlasy. Konzultace před takto zásadním zásahem do vlasů je určitě na místě. Vy si můžete myslet své, ale kadeřník je ten, kdo má roky zkušeností a ví, co a proč se na jaké vlasy hodí. Výhodou trvalé je pak snadná údržba účesu. Pro dnešní uspěchanou dobu je už nepředstavitelné vstávat ráno brzy kvůli natočení si vlasů s natáčkami! Trvalá ondulace nabízí dlouhotrvající výsledek, díky kterému ušetříte čas. Vlnky, lokny, kudrny, to všechno můžete s trvalou mít. Se zkušeným kadeřníkem vymyslíte, co se k vašemu tvaru obličeje hodí nejvíce a zda-li vůbec je trvalá něco pro vás.

Trvalá. Ano nebo ne?

Změna, která rozhodně není pro každého

Jedinou možností, jak se pak vrátit ke svým původním vlasům, je nechat si trvalou odrůst. Trvalá jako každý zásah do vlasů časem odroste. Může přijít i chvíle, kdy odrůstání nebude vypadat hezky. Sice už existují vymývací varianty, kdy vlny a kudrlinky postupně ztrácejí svůj tvar, ale nikdy se nevymyjí úplně. Na místě je proto si tento krok určitě pečlivě promyslet.

Jakými produkty dodat vlasům potřebnou výživu?

Zdroj: Byrdie, Wikipedia