Úzké obočí hlásí comeback. Proč raději neriskovat a komu vlastně sluší

Ideální obočí současnosti je zřejmě takové, jaké má Bella Hadid. Na ní je také nový trend nejlépe vidět - všimněte si, že skončila doba, kdy vizážisti její přirozeně jemné a úzké obočí hodně zvýrazňovali. Dnes naopak jeho původní tvar oslavují a ještě o něco zeštíhlují. Ještě před dvěma lety se experimentovalo s odbarveným, a tím pádem zcela potlačeným obočím, které jako by reagovalo na to, že jsme se všichni svorně snažili o co nejhustější a nejvýraznější „porost“.

Vítr ovšem zdaleka nevane jen z přehlídkových mol nebo módních editorialů (vzpomeňte si na Rihannu na obálce britské Vogue z roku 2018, kdy místo obočí měla jen úzké, tužkou nakreslené linky a způsobila tím celému světu šok). Úzké obočí dnes vládne TikToku, kde si díky filtru můžte vyzkoušet, jak by vám takové obočí slušelo.

A dostává se i ke starší generaci, která se přitom posledních 20 let snažila přimět své extrémně vytrhané obočí k růstu, aby se co nejvíce přiblížilo vzhledu Cary Delevingne. Může za to mini série Pam & Tommy z produkce Zulu, která mapuje manželství Pamely Anderson a Tommyho Lee a v níž se herečka Lily James dokonale proměnila v někdejší hvězdu, samozřejmě včetně jejího legendárního super úzkého obočí.

 

 

Sluší ale všem?

Obočí může zcela proměnit vzhled vašeho obličeje a jeho hlavním účelem je, aby kopírovalo oko a jeho tvar. Pokud bychom se tedy vrátili k úzkým linkám, které kdysi nosila třeba i Gwen Stefani, rozhodně bude řada z nás vypadat výrazně hůř než se standardním obočím. Ostatně porovnejte si fotku Gwen z 90. let a ze současnosti. Dnes je její tvář mnohem ženštější, ale také výraznější - a to i kdyby měla minimum make-upu. V 90. letech vyžadovala její tvář odvážné líčení i styling, abyste ji nepřehlédli.

Na druhou stranu, ženy, jejichž obočí není přirozeně klenuté a tvoří spíš rovný pruh, navíc těsně nad okem, jistě comeback uvítají. Zúžením obočí totiž dosáhnou toho, že se jakoby zvýší prostor horního víčka a celé oko tak bude působit větší.

 

 

Úzké obočí, verze 2022

Dobrou zprávou je, že s dobou ale může jít každá z nás. Ultra úzké, často nakreslené proužky se zřejmě už nikdy nevrátí. Dnešní úzké obočí vzniká zejména díky návratu k tvarování. Husté obočí může být znovu hezky klenuté - má tvar křídla vrány - první dvě třetiny směřují nahoru, poslední třetina se láme a směřuje dolů.

Díky jasné definici obočí se také do hry významně vrací laminace obočí, která zafixuje tvar i chloupky na svém místě a vy se o něj pak několik měsíců prakticky nemusíte starat, jen občas vytrhnete ty, které vyrostou bokem.

 

 

Následovat trendy? Není potřeba

Na druhou stranu, pokud víte, že právě vašemu obličeji nejvíc lichotí obočí á la Cara, Zendaya nebo Brooke Shields, prostě si ho dál pěstujte. Nebo sledujte právě tyhle dámy, u nichž si můžete být jisté, že si chloupky asi nikdy úplně nevytrhají, a získáte inspiraci, jak se s novými trendy popraly ony.

Na druhou stranu si znovu připomeňte - úzké obočí přišlo, protože celý svět nosil extrémně výrazné. Pokud bude celý svět zase nosit úzké, vsaďte se, že se o slovo zase přihlásí nějaká další Cara a vy budete litovat, že jste si obočí tak drasticky vytrhala.

Trvá totiž několik let, než často trhané chloupky v obočí kompletně dorostou, a některé z nich už nemusí vyrůst vůbec - právě proto mají v posledním desetiletí na kosmetickém trhu takový úspěch všechna séra na podporu růstu, ale i všechny zvýrazňovací a dokreslovací tužky.

 

Zdroje: Byrdie.com, Graziamagazine.com

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA