Úzké obočí hlásí comeback. Proč raději neriskovat a komu vlastně sluší

Ideální obočí současnosti je zřejmě takové, jaké má Bella Hadid. Na ní je také nový trend nejlépe vidět - všimněte si, že skončila doba, kdy vizážisti její přirozeně jemné a úzké obočí hodně zvýrazňovali. Dnes naopak jeho původní tvar oslavují a ještě o něco zeštíhlují. Ještě před dvěma lety se experimentovalo s odbarveným, a tím pádem zcela potlačeným obočím, které jako by reagovalo na to, že jsme se všichni svorně snažili o co nejhustější a nejvýraznější „porost“.

Vítr ovšem zdaleka nevane jen z přehlídkových mol nebo módních editorialů (vzpomeňte si na Rihannu na obálce britské Vogue z roku 2018, kdy místo obočí měla jen úzké, tužkou nakreslené linky a způsobila tím celému světu šok). Úzké obočí dnes vládne TikToku, kde si díky filtru můžte vyzkoušet, jak by vám takové obočí slušelo.

A dostává se i ke starší generaci, která se přitom posledních 20 let snažila přimět své extrémně vytrhané obočí k růstu, aby se co nejvíce přiblížilo vzhledu Cary Delevingne. Může za to mini série Pam & Tommy z produkce Zulu, která mapuje manželství Pamely Anderson a Tommyho Lee a v níž se herečka Lily James dokonale proměnila v někdejší hvězdu, samozřejmě včetně jejího legendárního super úzkého obočí.

 

Nepřirozeně velké rty jsou konečně over. Zamilujte si cherry lips!

elle.cz

 

Sluší ale všem?

Obočí může zcela proměnit vzhled vašeho obličeje a jeho hlavním účelem je, aby kopírovalo oko a jeho tvar. Pokud bychom se tedy vrátili k úzkým linkám, které kdysi nosila třeba i Gwen Stefani, rozhodně bude řada z nás vypadat výrazně hůř než se standardním obočím. Ostatně porovnejte si fotku Gwen z 90. let a ze současnosti. Dnes je její tvář mnohem ženštější, ale také výraznější - a to i kdyby měla minimum make-upu. V 90. letech vyžadovala její tvář odvážné líčení i styling, abyste ji nepřehlédli.

Na druhou stranu, ženy, jejichž obočí není přirozeně klenuté a tvoří spíš rovný pruh, navíc těsně nad okem, jistě comeback uvítají. Zúžením obočí totiž dosáhnou toho, že se jakoby zvýší prostor horního víčka a celé oko tak bude působit větší.

 

Oddejte se s ELLE. Jak na svatební líčení?

elle.cz

 

Úzké obočí, verze 2022

Dobrou zprávou je, že s dobou ale může jít každá z nás. Ultra úzké, často nakreslené proužky se zřejmě už nikdy nevrátí. Dnešní úzké obočí vzniká zejména díky návratu k tvarování. Husté obočí může být znovu hezky klenuté - má tvar křídla vrány - první dvě třetiny směřují nahoru, poslední třetina se láme a směřuje dolů.

Díky jasné definici obočí se také do hry významně vrací laminace obočí, která zafixuje tvar i chloupky na svém místě a vy se o něj pak několik měsíců prakticky nemusíte starat, jen občas vytrhnete ty, které vyrostou bokem.

 

Pigmentové skvrny řešte teď. Nezakrývejte je, zbavte se jich!

elle.cz

 

Následovat trendy? Není potřeba

Na druhou stranu, pokud víte, že právě vašemu obličeji nejvíc lichotí obočí á la Cara, Zendaya nebo Brooke Shields, prostě si ho dál pěstujte. Nebo sledujte právě tyhle dámy, u nichž si můžete být jisté, že si chloupky asi nikdy úplně nevytrhají, a získáte inspiraci, jak se s novými trendy popraly ony.

Na druhou stranu si znovu připomeňte - úzké obočí přišlo, protože celý svět nosil extrémně výrazné. Pokud bude celý svět zase nosit úzké, vsaďte se, že se o slovo zase přihlásí nějaká další Cara a vy budete litovat, že jste si obočí tak drasticky vytrhala.

Trvá totiž několik let, než často trhané chloupky v obočí kompletně dorostou, a některé z nich už nemusí vyrůst vůbec - právě proto mají v posledním desetiletí na kosmetickém trhu takový úspěch všechna séra na podporu růstu, ale i všechny zvýrazňovací a dokreslovací tužky.

 

Zdroje: Byrdie.com, Graziamagazine.com