Beauty restarty 90. let: Proč se nevzdáme umělých řas a nehtů?

Pokud odpovíte, že nic, není důvod tomu nevěřit. Možná tedy s nedůvěrou ale vy kroutíte hlavou a myslíte si, že výše zmíněné vychytávky žádný restart nezažívají. Zkuste se ovšem podívat třeba jen do drogerií. Ony sety s umělými nehty nebo syntetickými řasami přibývají. Paruky také nejsou demodé, propagují je hojně celebrity. Zvyšující se nabídka pouze svědčí o tom, že je o tyto produkty zájem. Ale proč, když máme k dispozici přirozeně působící metody?

5 nejlepších make-up trendů a novinek nadcházející zimní sezóny

elle.cz

„Řasa na řasu“ není pro každého

Když se objevila metoda permanentního prodlužování nebo zhušťování řas, ženy jásaly. Technika věrna svému názvu „řasa na řasu“, kdy se skutečně upevňovala každá syntetická řasa na tu přírodní, slibovala svůdný a výrazný pohled po 24 hodin každý den. Proč by se tedy někdo vracel ke staré metodě lepení rovnou celé řady? Je pravda, že když odpadne právě celá linie řas, je to poznat, zatímco když se vám uvolní jen pár vláken permanentní metody, není to tak znát. Ale musíte chodit do salonu na pravidelné doplňování a některé ženy nemají trpělivost ležet zhruba hodinu na lehátku měsíc co měsíc. Únavou si leckdy mneme oči, což může způsobit uvolnění více řas, takže je to rovněž znatelné. A doma si to neopravíte, musíte opět do salonu. V neposlední řadě jsou některé ženy citlivé na lepidlo, i když je hypoalergenní, stejně je pálí oči, proto s touto metodou tak dlouho nevydrží. A co si budeme povídat, vůbec stálá přítomnost lepidla našim řasám nesvědčí.

I proto ženy stále častěji sahají po jednorázových řasách. Lepidla jsou dnes o několik levelů výše, takže s kvalitním setem se nemusíte obávat, že by vám vějíře kolem očí odvál vítr. Existují i magnetické variace, kdy na vlastní řasy připevníte dvě řady s pomocí magnetů. Aplikace vám zabere pár vteřin. Navíc se před jejich nasazením komfortněji nalíčíte, zatímco permanentní řasy díky své tvrdosti a hustotě často brání přístupu štětečku se stíny či linkami po celé ploše víčka. Jednorázové řasy umožňují měnit looky klidně každý den.

Sexy, i když na kluka: Hollywoodské stars s krátkým sestřihem

elle.cz

Umělé nehty na počkání

Vybavují se vám umělé, často rudé drápy, které si v 90. letech troufly nalepit pouze extravagantní dámy? Že jim pak nějaký upadl a manikúra byla nesouměrná, to nevadilo. Jaký nastal boom, když vznikala nehtová studia, kde vám s pomocí akrylu nebo gelu krásně vymodelovali nehtíky na míru vašim prstíkům. Navíc si ve studiu vyberete i design, hitem jsou ombré nebo metalické odstíny, dle fantazie si můžete zvolit motiv podle svého vkusu.

Je pravda, že paleta motivů na jednorázových umělých nehtech není tak pestrá, jakou vám nabídne salon. I přesto mají nehty z drogerie své přednosti. Některé ženy chtějí mít delší variace pouze na slavnostní příležitost, jako jsou večírky, výroční večeře a podobně. Nechat si udělat manikúru, která vydrží měsíc, a poté vám bude nevzhledně odrůstat, to není praktické. Samozřejmě si můžete nechat vrstvu obrousit, už to jsou ale dvě návštěvy salonu, které třeba mnohé ženy absolvovat nechtějí. I když delší nehty prodlužují prsty, což jim přidává na půvabu, bohužel to ale není moc praktické. Zejména, když pracujete na počítači. Proto některé ženy jen občas vytáhnou kouzelnou krabičku, 10 nehtů nalepí za 10 minut a pro jistotu si do kabelky vezmou lepidlo, kdyby se některý uvolnil. I v tomto případě ovšem platí, že lepidla jsou kvalitnější než před lety. Aplikace je tak rychlejší a levnější než v salonu.

Krémy, nebo pilulky? Jaká péče je klíčem k mládí?

elle.cz

Fantazii se meze nekladou

Můžeme si vybírat z mnoha metod prodlužování a zahušťování vlasů. Stálicí jsou keratinové spoje, někomu vyhovují ringy, trendy jsou nažehlovací pásky, které si s troškou šikovnosti můžete aplikovat i sama doma. Jenže vás omezuje větší péče o nastavené vlasy. Musíte si dát pozor, aby se vám nad spoji nezacuchaly, protože pak je rozčešete až po sundání. Což trvá, takže ztratíte víc vlasů, než kdyby vám přirozeně vypadaly. Někomu i po čase vadí, že i miniaturní spoje ve vlasech cítí. A nemůžete si tvořit některé účesy, protože nastavení je vidět. Dlouhé vlasy nejsou praktické pro každého, denně musíte dělat styling, pokud chcete vypadat upraveně.  

U nás jsou prodloužené vlasy stále oblíbené, podívejte se ale do zahraničí. Například hollywoodské celebrity sází spíš na příčesky a paruky, jinak své vlasy nechávají odpočívat. U nás se tento trend prosazuje pozvolna. Pokud se chce žena blýsknout, vyčeše si ohon a na něj nastaví hustý pony tail. V kurzu jsou i paruky. Na party se hodí i crazy barevné, s aplikací kamínků a podobně. Nosí se však i konzervativní střihy a barvy, běžné pro denní rutinu. Máte paruku ve formě hotového účesu, který si jen nasadíte na hlavu. Dnešní artikly jsou velmi kvalitní, dokonce i ty syntetické. Vlákna umělých vlasů můžete žehlit či kulmovat do určité teploty (často cca 150 °C).

Proč se tedy vrací trendy, které pamatujeme skoro třicet let nazpět? Jsou totiž smart. Levnější, variabilnější, šetří náš čas i tělo, protože na něj permanentně nepůsobí lepidla či jiné spojovací prostředky. Což konvenuje současným trendům, kdy se více navracíme k přírodě a přirozenosti. A jen občas ukojíme svoji touhu po výraznosti.

Zdroje: Womanmagazine.co.nz, Todayswomannow.com