Největší mýty o sexu v dlouhodobém vztahu

 

Nemít chuť na sex je normální 

Je normální, že lidé někdy nemají chuť na sex. Zájem lidí o sex přichází a odchází ve fázích v závislosti na různých faktorech. Je proto normální, že ve vztahu nemáte chuť na sex. Není to něco, kvůli čemu byste měli soudit sebenebo svého partnera, vždy však najděte příležitost si o tom popovídat.  

I muži řeší své libido 

Navzdory tomu, co by mohlvypadat jako kulturní stereotypy, ne všichni muži chtějí sex neustále a mnoho mužů zažívá pokles sexuální touhy. Poradkyně pro páry, Sheryl Paul konzultuje problémy mnoha heterosexuálních párů, kde je muž partnerem s nižším libidem. Problémy s poklesem libida řeší jedinci všech pohlaví, takže nepředpokládejte, že jsou to vždy ženy, které v dlouhodobých vztazích přestanou chtít sex. 

Sex si můžete užít, i když na něj zpočátku nemáte náladu 

Každý prožívá touhu jinak. ‚‚Mnoho lidí prožívá koncept známý jako spontánní touha, kdy se náhodně ocitnou v urgentní potřebě mít sex ještě předtím, než vůbec dojde k fyzickému vzrušenínebo stimulaci. U jiných ale přichází sexuální touha až poté, co se dostaví fyzické vzrušení. Toto je známé jako responzivní touha,” dokládáve svých youtube seminářích Sheryl. Pokud nemáte náchylnost ke spontánní touze, neznamená to, že si sex nebudete užívat, jakmile ho budete mít.  

Rande na slepo dle pravidel jednadvacátého století

elle.cz

Vášeň nemusí nutně vypršet 

Studie z roku 2018 zjistila, že příběhy o „rozkladu vášně“ v dlouhodobých vztazích se ve skutečnosti staly proroctvím. Lidé, kteří věřili, že vášeň v jejich vztazích časem upadne, skutečně zažili nižší úrovně libida.‚‚Nenechte se tedy chytit do pasti víry, že sexuální touha automaticky zmizí. V dlouhodobých vztazích nemusí klesat touha ani četnost sexuálních setkání – oboje se jen proměňuje. Ve skutečnosti, čím déle se znáte, tím pohodlnější pro vás bude společně zkoumat nové sexuální zážitky,”radí Sheryl.

Problémy v posteli nemusí signalizovat problémy ve vztahu  

Někdy je prostě frekvence každého z nás jiná. A není třeba na ní lpět za každou cenu. ‚‚Důležité je, abyste si s partnerem mohli promluvit o tom, co každý od svého sexuálního života chcete, uznat jakékoli nesrovnalosti a najít způsoby, jak zajistit, aby byly řešeny potřeby obou lidí,” dodává Sheryl Paul. 

Věčný ex. Proč se vrací znovu na scénu a motá vám hlavu?

elle.cz