Deset ikonických filmových polibků, ze kterých se jen tak nedostaneme

Casablanca (1942)

V nadčasové klasice Michaela Curtize Casablanca není polibek nikdy jen polibkem. Během prchavého okamžiku štěstí ve válečné Paříži Ilsa prosí Ricka, aby ji políbil, jako by to bylo naposledy. Polibek je prodchnutý naléhavostí a zoufalostí lásky uprostřed chaosu. Později, když Ilsa konfrontuje Ricka v Casablance a pod pohrůžkou střelné zbraně se dožaduje tranzitních dokladů, nonšalantně ji vyzve ke střelbě. Místo toho se podruhé políbí.

Casablanca

 

Nepolíbená (1999)

Postava Drew Barrymore, Josie Geller, se ve filmu Nepolíbená konečně dočká svého dokonalého polibku. Po sérii ponížení na střední škole je její polibek s postavou Michaela Vartana na baseballovém hřišti triumfem, pro herce je ale traumatický. „Když jsme se začali líbat, ty jsi do toho šla opravdu naplno,“ vzpomínal Vartan před třemi lety v The Drew Barrymore Show. „Byl jsem tehdy hodně mladý a víš, měl jsem pocity, city – ty pocity byly prostě, prostě se staly, a já jsem si velmi rychle uvědomil, že jsem na tom dost špatně, protože jsem měl na sobě velmi, velmi volné, něco jako kalhoty.“ Vartan přiznal, že se tehdy začal cítit ve svých kalhotách nepohodlně, preventivně zakřičel „Střih!“ a předstíral bolest zad. „Odběhl jsem do rohu a napadaly mě hrozné myšlenky, jako třeba, víte, mrtvá štěňata, mrtvá štěňata," vysvětlil. Poté se uklidnil a další scény proběhly bez problémů. „Ale líbat umíš fakt dobře,“ polichotil Drew.

Nepolíbená

 

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Polibek mezi Sarah Michelle Gellar a Selmou Blair ve filmu Velmi nebezpečné známosti (ve kterém postava Gellar učí postavu Blair, jak líbat) je stejně skandální a provokativní jako samotný film. Gellar o 20 let později žertovala, že jejich polibek je nyní "nejoceňovanějším polibkem v dějinách kinematografie – nemusíte si to hledat na Googlu, to už jsem udělala." Podle Selmy Blair polibek rezonuje v lidech tak dlouho „protože byl katalyzátorem pro řadu mladých lidí, kterým pomohl uvědomit si určité aspekty jejich sexuality a pomohl lidem, aby se cítili pohodlně a mohli být tím, kým skutečně jsou.“

Velmi nebezpečné známosti
Mohlo by se vám líbit

Tipy na filmy ELLE, které zaujmou vizuálním zpracováním a příběhem

Jaké filmy si nemůžete nechat ujít nejen kvůli jejich podmanivému vizuálu? Za redakci ELLE to je iluze beroucí Priscilla, provokativní Sedmikrásky, jedinečný Jarmusch a Přežijí jen milenci, mrazivé Království a povznášející Cesta do fantazie. Shlédnout je můžete kdykoli na KVIFF.TV.
elle.cz

 

Titanic (1997)

Film Titanic režiséra Jamese Camerona nám přinesl jeden z nejepičtějších milostných příběhů všech dob a polibek mezi Leonardem DiCapriem a Kate Winslet na přídi zatracené lodi se stal kultovním. To, že DiCaprio později v rozhovoru přiznal, že líbat Kate je jako „líbat rodinného příslušníka“, budeme ignorovat.

Titanic

 

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

„Ono prší? Nevšimla jsem si,“ pronesla Andie MacDowell. Není divu, když před ní stojí promočený Hugh Grant zamilovaně hledící do jejích očí. Kdo by si všímal počasí? Přesto bývá tento citát označován za jednu z nejhorších dialogových replik v dějinách filmu. „Upřímně řečeno, opravdu nechápu, proč je kolem té scény s deštěm takové haló,“ řekla MacDowell deníku The Guardian. „Je krásná a při jejím natáčení jsme mrzli.“

Čtyři svatby a jeden pohřeb

 

Deník Bridget Jonesové (2001)

Bridget Jones utíká zasněženými ulicemi Londýna v tílku a kalhotkách za Markem Darcym v domnění, že přišla o jeho lásku, zatímco on jí kupuje nový zápisník. Polibek ve filmu Deník Bridget Jonesové mezi Renée Zellweger a Colinem Firthem je dokonalým vyvrcholením trapné, roztomilé romance. V moment, kdy Mark Darcy zavinul Bridget do svého kabátu, si získal srdce i těch, kteří v námluvách zarytě fandili postavě Hugh Granta.

Deník Bridget Jonesové
Mohlo by se vám líbit

Elle Beauty Lounge Red: Oslava třicetin na festivalu ve Varech

ELLE letos slaví třicetiny a my si nepřejeme nic jiného než žhavý polibek. Možná je to nevinný vtip, možná to myslíme naprosto vážně. V ELLE Beauty Lounge Red byl loni Red Room, letos je to kasino, ve kterém se hosté a hvězdy mohou pobavit a vsadit se s ELLE o pusu.
elle.cz

 

Dej mi své jméno (2017)

Film Call Me by Your Name obsahuje polibek, který je stejně něžný jako hluboký. Intimita, kterou spolu sdílejí Timothée Chalamet a Armie Hammer na pozadí idylického italského léta, zachycuje hořkosladkou podstatu první lásky.

Call me by your name

 

Zápisník jedné lásky (2004)

Žádný seznam kultovních filmových polibků by nebyl úplný bez deštěm zmáčeného polibku mezi Ryanem Goslingem a Rachel McAdams ve filmu Zápisník jedné lásky. Vášnivé napětí mezi Goslingem a McAdams je hlavním důvodem proč se tento polibek stabilně objevuje na každém výčtu, déšť je jen dokonalou tečkou. Herci si jej dokonce zopakovali na MTV Movie Awards v roce 2005, když vyhráli cenu za nejlepší pusu.

Zápisník jedné lásky

 

Spider-Man (2002)

Když Spider-Man visí na pavučině v dešti, Mary Jane mu stáhne masku, odhalí mu rty a políbí ho. Polibek naruby mezi Tobeym Maguirem a Kirsten Dunst ve filmu Spider-Man je dechberoucí, zejména pro Maguirea. „Celou dobu mi do nosu tekla voda,“ řekl herec. „Když pak Kirsten odhrnula masku, úplně mi přerušila přístup k vzduchu.“

Spider-man

 

Duch (1990)

Polibek ve filmu Duch mezi Demi Moore a Patrickem Swayzem je podmanivě romantický. Když se naposledy políbí před Samovým odchodem na onen svět, Sam si je konečně jistý, že Molly je v pořádku. Věčnost polibku podtrhuje éterická melodie písně Unchained Melody.

Duch

Zdroj: The Guardian, In Style

Mohlo by se vám líbit

Tohle bylo zbabělé! Ben se sbalil a odešel, když Jennifer nebyla doma

Jennifer trávila několik pracovních dní proložených dovolenou v Itálii. V těžkých událostech posledních měsíců potřebovala změnit prostředí. Jejího pobytu v Evropě ale Ben Affleck využil, aby si v klidu odstěhoval své věci. Takové přivítání Jennifer asi nečekala.
elle.cz